Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jogosan dühös rám anyám?

Jogosan dühös rám anyám?

Figyelt kérdés

Múlthéten rendeltem az internetről egy Playstation4 játékkonzolt, 5 darab játékot hozzá, és egy 127 centiméter képátlóval rendelkező TV-t. Szerdán érkezett meg. Anyám teljesen kiakadt, hogy miért költök ennyi pénzt ilyen hülyeségekre... de szerintem egyáltalán nem hülyeség. Azóta szinte csak kiabál velem.


17 éves vagyok (novemberben leszek 18). Gimnáziumba járok, tavaly 4,8 volt a tanulmányi átlagom, és most nyáron lett meg a második nyelvvizsgám. Nem szoktam drága dolgokat venni, most gondoltam, hogy meglepem magam, de úgy tűnik, hogy nem volt jó ötlet.


Mit tegyek szerintetek, hogy ne legyen rám dühös?


2014. okt. 24. 18:44
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Saját pénzedből fizetted, vagy hirtelen anyukád szembetalálta magát azza, hogy fizetnie kell most?


Egyébként szerintem számold le neki, hogy ezeket több évekig tudod használni, és ha pl. 5 évet számolsz rá, elosztod a hónapok számával, akkor havi mennyibe kerül.


Hogy ne legyen dühös, semmit se tudsz csinálni, de talán kérdezd meg, hogy hogy tudná visszacsinálni úgy, hogy ne legyen veszteség belőle.

2014. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajat v az o penzebol volt?
2014. okt. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%
Ha az ő pénzét nyúltad akkor jogos
2014. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
Az közel 400 000Ft, honnan volt ennyi pénzed?
2014. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha a sajat penzedbol vetted, akkor nem jogosan, viszont ha neki kellett kifizetnie, akkor teljesen megertem.
2014. okt. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Saját pénz!! Ezt elfelejtettem írni. Soha nem vennék semmit az ő pénzéből engedély nélkül.
2014. okt. 24. 18:57
 7/28 A kérdező kommentje:

"Az közel 400 000Ft, honnan volt ennyi pénzed?"


Szülinapra, névnapra, karácsonyra szoktam kapni pénzt a mamámtól, rokonaimtól, stb. és ezt már néhány éve gyűjtögetem + fél éve dolgozom.

2014. okt. 24. 18:58
 8/28 anonim ***** válasza:
8%
én is mérges lennék. ennyi pénzt sok felesleges hülyeségre elkölteni... vettél volna inkább valami értelmeset.
2014. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

"vettél volna inkább valami értelmeset."

Például?

2014. okt. 24. 19:03
 10/28 anonim ***** válasza:
42%
És arra nem gondoltál, hogy talán ha előre szólsz róla, akkor most nem lenne ekkora balhé belőle? Nem is értem... Én már 20 éves vagyok, de ha vennék valami drágább dolgot, mivel itthon lakom, hiába az én pénzem, nyilván előre szólnék róla a szüleimnek...
2014. okt. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!