Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez egy alap dolog lesz már?...

Ez egy alap dolog lesz már? De miért van ez pontosan? Szülők, Kamaszok!

Figyelt kérdés
Mindig az van a sulinkban suliban hogy aki idősebb nálad tehát magasabb éfvolyamba jár az mindig menőbb!? Mindenki ugy tekint a felette lévőre hogy jaj de menők tudja mindenki a nevét stb. Felmerült ez bennem hogy utolsó előtti évemet járom a suliban 7.osztályos vagyok. Ha én leszek majd 8.-os Akkor ugyan olyan "menő" már ha lehet így mondani köztudott leszek? Nem értem miért érdekel ennyire! De azért olyan fura jó nem vagyok az a nagy senki tudják a nevem azért de mégsem vagyok az akinek követik minden lépését stb. Szeretném az utolsó 2 évemet ugy átélni hogy nem voltam azért az a nagy senki! Ha ez információ: 3.-tól kezdve tavaly 6.-osztályig eddig kintűnő voltam. Nem vagyok az a stréber gyerek de az a nagy laza gyerek sem aki semmit nem tanul. Tartom magam hogy jól tanulok de közben "laza":D vagyok. Veletek is volt ilyen? Kamaszok mondjátok el a véleményeteket! Szülők meg kamaszok is segítsenek! Adják meg a választ!
2014. okt. 30. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mert ha egy csapat nevetséges pattanásos tini felnéz egy 2 évvel idősebbre és tudják, hogy ő a Kiss Pista, akkor már nem vagy egy nagy senki? Dehogynem! Nevetséges az egész. Tudtad, hogy van egy világ, egy valódi világ a falakon túl? Ott egy nagy senki vagy, amíg le nem teszel valamit az asztalra. Azon agyalj inkább, ne a 15 éves Mariska ismeretsége legyen a mércéje annak, hogy ki vagy valójában!
2014. okt. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

közösségi hovatartozásban keresed önmagad

hogy a szociális fejlettség melyik szintjén állhatsz

mennyire vagy beilleszkedve a társadalomba, ezzel a népszerűségi mutatód érdekel téged.

az mutatkozik meg ebben, hogy majd később az életben, munkahelyen mennyire találod meg a kapcsolataidat, mennyire tudsz csoportos tevékenységben megfelelni, milyen széles skálás tudz majd mozogni(lenne e kit felhívni hogy segítséget kérj, vagy ha csak valakivel jól esne beszélgetni, huzamosabb, tartóüsabb kapcsolataid lesznek, vagy rövid, futól és örök magány, stb stb)


leírásod alapján saját magadat középkategóriába sorolod és valszeg akkor oda is tartozol, mert a táradalom tülörkép, úgy állnak hozzád, ahogy te önmagadhoz.

2014. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugye milyen idegesítő ez? :)

Mindig a nagyobb nézi le a kisebbeket. Szerintem ez minden suliban így van, volt, lesz. Mert minél idősebb vagy egy suliban, annál többnek gondolnak téged és annál többnek gondolod magad. Én is kamasz vagyok, és tudom miről beszélsz. De valahol én is éreztem 7.-ben, hogy több van bennem, mint egy 5.-esben, de nem álltam le haverkodni a nagyobbakkal. Talán azért, mert mindig úgy néztek rám, mintha senki lennék, de velük is ugyanez volt régebben. Egy nagy körforgás az egész.

2014. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az idők során ez egy természetes folyamat. Aztán később majd mindenkinek (neked is) lesz értékrendje és el tudja dönteni, hogy mi a fontos neki és hol a helye a társadalomban.

Sablonos tanács: legyél önmagad.

2014. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)! Most már értem tényleg nagyon rendesek vagytok! És mindig önmagam vagyok:)
2014. okt. 30. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk középiskolában összesen 4 osztály van, egy évfolyam. Nálunk nemhogy nem menők a felsőbbévesek, az alapvető tiszteletet nem kapjuk meg a kisebbektől. Azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt...
2014. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

7.-es vagy. Ilyenkor szerintem mit sem számít ez. Bár később se :DD.


Ne foglalkozz ezzel :) Pláne általánosban ahol a legfelső két évfolyamot leszámítva mindenki TELJESEN(!) gyerek. Amikor még el sem kezdenek kamaszodni. De sok helyen még ők is nagyon gyerekesek , tisztelet a kivételnek.


Szóval szerintem ez hülyeség . Nem kell foglalkozni. te nagyobb vagy , örülj ennek és kész!

2014. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

most vagyok 9.-es. nálunk nem tartja menőnek senki a fölöttünk lévőket, sőt volt egy-kettő akivel volt balhé is..

aki avatott minket elkezdett nekem ugatni, elküldtem az anyjába, jött, hogy ő majd meg fog verni engem.. én nem mondtam rá nemet, mondtam neki, hogy jöjjön csak ha akar.. ha nem fognak le 3-an, lehet hogy mentő vitte volna el. nevüket nem tudom, érdekli a halál f...át, engem nem. ha velem kötekedik, nekimegyek, nem érdekel hogy nagyobb:D

2014. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nagyon durván leszóltak az elején. Nem értem miért. Mert ez egy létező dolog. Magyarországon és minden más országban. Bárhol. Pedig akkora hülyeség. Mert most tavaly én is ezt fogyeltem, most meg azt, hogy nyolcadikos vagyok és ugyanúgy maradt minden. Pedig én sem az a stréber vagyok, de kitűnő vagyok azért. Sokan amúgy azt hiszik a kettő együtt jár. Ne foglalkozz ezzel. Nincs miért.
2014. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
érdekes, mert ált suliban amikor 5.es voltam úgy éreztem sa 8.osok hű de nagyok, de 8.osként már nem éreztem ezt, meg a kicsik nem érdekeltek. aztán gimiben végzősként simán beálltunk aa többiek elé a büfében, és ők kussoltak :)
2014. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!