Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Dohanyzas? Kezdjem az egeszet...

Dohanyzas? Kezdjem az egeszet ujra?

Figyelt kérdés

Ket gyerekem van,egy 20 eves fiu,es egy 15 eves lany.

A fiam 15 eves volt,amikor elkezdte feszegetni a hatarokat,koztuk a dohanyzast. Mindent megprobaltunk,idegileg tonkrementem,papoltam,orditoztam,probaltam szep szoval,es csunyaval,nem hasznalt. Egy egesz even keresztul ez ment,hiszen nem akartam,hogy tonkretegye magat. Most 20 eves,a mai napig dohanyzik,amitol meg most is robbanni tudnek.

De tegnap ert az igazi hidegzuhany.

Takaritottam a lanyom szobajaba,kihuztam az iroasztal fiokot,es megpillantottam egy doboz cigarettat,es egy ongyujtot. Azonnal elotortek bennem a regi erzelmek,sirtam egyet,de ez nem lenyeges. Mikor hazajott kerdore vontam,azt mondta,hogy szeptember ota dohanyzik. Az allam leesett konkretan,hogy hogyan nem johettem ra? En mosom a ruhait,en adok neki penzt,hogy lehettem ilyen ostoba? Azota ep gondolataim nincsenek nagyon,csak ezen jar az agyam. Szeretnek toletek segitseget kerni,mert en mar nem tudom mit csinaljak. En sem,es a ferjem sem dohanyoztunk sohasem,mindig is eliteltuk. Hogy lehet ket nem dohanyzo szulonek 2 dohanyos gyereke? Tolunk nem lathattak,hiszen eletunkben nem gyujtottunk ra. Kernem a segitsegetek,mit csinaljak? Mit lehet ilyenkor csinalni? 15 eves lanyrol van szo,konyorgom,hat pillanazok leforgasa alatt ratud dzokni az o fiatal szervezete. Mit tegyek? Nem szeretnem,ha a lanyom is dohanyozna. A fiamrol mar letettem,rajottem ot mar nem menthetem meg,o ezt valasztotta hat csinalja,tonkrementem. Viszont mi lesz a lanyommal? Hagyjam,hogy 40 evesen meghaljon tudorakban?



#Dohanyzas.cigi
2014. nov. 7. 20:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

túl stresszeled. minél jobban titod annál roszabb. esetleg adj neki kevesebb zsebpénzt bár nemhiszem hogy sok értelme lenne annak is.

Ne idegeskedj semiképpen. azért nem akkora katasztrófa ez ha azon kívűl jó tanuló, segítt otthon. akkor nincs okod idegeskedni.

2014. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

Felesleges ezen stresszelni! Mások is dohányoznak, akiknek a szülei nem dohányoztak soha.

Ha nem is egészséges a dohányzás, de nem is olyan káros, mint ahogy mondják.

Ha egyéb baj nincs a viselkedésükkel, akkor emiatt nem szabad veszekedni.

2014. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
eloszor is nyugi, nem fog meghalni 40 evesen tudorakban. masreszt latszik h nem dohanYOztatok soha sem, akkor tudnad h az erofeszitesed teljesen ertelmetlen, amig a gyerekeid cigizni szeretnenek. leszokni csak sajat akaratbol lehet. a lanyod mar ra szokott, es talan sokkal regebben. de a jo hir, hogy a fiatal kori divat cigizest a sracok egy resze hamar leteszi/kinovi. a lanyok mindenkepp a gyerekvallalasnal. en 10 evig cigiztem, senki nem tudott hatni ram, de a baba elott 1,5 evvel letettem. legkesobb addig tarthat a lanyodnal is. esetleg csokjentsd a zsebpenzet bar erre mindig van penz.
2014. nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Ennyi ésszel, hogy lehet valaki szülő?
2014. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
A fiatalok többségének van egy ilyen korszaka, de még a fiad se valószínű hogy élete végéig dohányozni fog. Rájön, hogy a cigi büdös, drága, ártalmas, mi értelme akkor szívni? Bátyám középiskola alatt cigizett, ma már ő szól anyámnak hogy nyomja el azt a büdös szart. Én is cigiztem 1-2 évig, de sose voltam rászokva. Társaságban, buliban ma is elszívok 1-1 szálat, de ez kéthavonta fordul elő. Nem kell feltétlenül halálra aggódnod magad, ez azért már túlzás. Nyugodj meg, gondolkodj tisztán. Ez nem tragédia, ne beszélj úgy mintha elvesztetted volna a gyerekeid.
2014. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Én elbeszélgetnék nyugodt hangnemben a lányoddal, elmagyaráznám nem ettol lesz menő meg a káros hatásait is tudatosítanám benne. Ha továbbra is dohanyozni akarna közölném vele hogy szülőként nem kötelességem ezt támogatni így pénzt nek adnék ezután.
2014. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem 40 hanem 60-65 évesen, vagy akár nem is abban hal meg.
2014. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggodalmad. Egy fiatal lány szervezetének sokat árt a cigaretta. Mégsem tudod erőszakkal leszoktatni sajnos. Beszelgess vele erről sokat es reménykedj abban hogy rájön, mennyire nem menő a cigi.
2014. nov. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 trojko adam válasza:
100%
erőszakkal semmire sem mész.:) minél jobban tiltod,kiabálsz vele,elveszedtőle annál jobban fogja ezt csinálni.ülj le vele beszélgetni térjetek közös nevezőre és meglátod sokkal jobban leszel tőle.jobban viseled majd
2014. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

"Tonkrementem". Ebbe, hogy lehet most komolyan?

Az occsemmel mi is dohanyzunk. Holott a szulok nem. Anyu meg fiatalkoraban cigizett, de apu soha sem.

Megis raszoktam. Anyuek mar kezdik elfogadni, de tiszteletben tartom, hogy nekik ez nem tetszik es otthon nem is gyujtok ra.


Ha o maga nem akar , nem fogod tudni leszoktatni. Es hidd el, megtudja, oldani (sajnos), hogy hozza jusson. Osszedobja a barataival a penzt, gyujt ra, ker vkitol.

Bar a jobb minoseguek mar eleg dragak(1000 felett van pl. a Marlboro), de van ami meg mozog 800 ft. kornyeken, annyit osszetud szerezni.

Nekem is papoltak anyuek, az ocsemet es engem is szidtak, de semmi. Ott vannak a baratok, a bulik, osszejovetelek, ahol ott a cigi szinte mindenki kezeben. A dohanyboltokrol nem is beszelek(es meg azt hittek csodbe megy a dohany ipar), hanyszor volt, hogy nem akartam cigit venni aztan meglattam es kellett.

Amugy, ha ujratehetnem tuti nem gyujtanek ra. Penzkidobas.

2014. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!