Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerek nem mutatja meg a...

A gyerek nem mutatja meg a rossz jegyeket, nem akar fölkelni. Mi jöhet még?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Sok suliban működik az e-napló.


Miért nem akar felkelni? Nem tud a fáradtságtól?Sokáig netezik?

2014. dec. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Rossz tarsasag, drogok johetnek meg, ha lany, nem kivant terhesseg stb
2014. dec. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

... ha meg fiú, jöhet egy lány, nem kívánt terhességel.

Visszabeszélés, disznóól a szobában, hiszti stb.

Kamasz, ennyi. Ki fogja nőni. Nézd az e-naplót, es legyél tökéletes "zsarnok".

Édesanyám azért nem tudta kezelni a kamaszkorom, mert igazándiból nem volt vesztenivalóm. Ha adsz neki egy kis szabadságot, fél majd, hogy elveszíti.

A tanulás pedig: szarni bele. Közöld vele: nembaj fiam/lányom, közmunkás is kell, aki olcsón ülteti a virágot az ovi előtt.

2014. dec. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
9%
Ultimátum.
2014. dec. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ennyiből nem derül ki, hogy Ő milyen gyerek, és Te milyen szülő vagy, de biztos a te részed is benne van a dologban.


Én annó mindig megmutattam a rossz jegyeimet, mert nem különösebben kaptam érte semmit, inkább a lelkemre próbáltak hatni, és emiatt mindig jelentkeztem javítófelelésre.

Ha az anyagot nem értettem, a szüleim a képességeikhez mérten segítettek, ha nem tudtak, külön tanár.


Azok az osztálytársaim viszont, akik pofont, dorgálást, eltiltást kaptak, mindig titkolták a jegyeiket.


Félre ne érts, nem azt mondom, hogy hagyd rá, hanem hogy esélyes, hogy úgy reagáltál korábban, hogy fél elmondani.

Ülj le vele beszélgetni, és mondd el, hogy számíthat a segítségedre, szóljon, ha valami nem megy, mondja el a rossz jegyeket is, különben nem tudsz neki segíteni.

Messze még az év vége, hacsak nem épp 8. osztályos, ahol a félév is fontos, akkor nem történik semmi, ha félévkor becsúszik egykét rossz jegy. Bár még egy-két hete van javítani a félévig is :)


A felkelést meg nem tudom hogy érted.

Kifejtenéd?

2014. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szegény fél


ha nem mutatja me a rossz jegyet, tőled is fél


és fél, szorong az iskolától is, esetleg a többiek bántják, piszkálják vagy más negatív élmény, kudarc éri folyamatosan


próbáld meg őt támogatni, es olyan kapcsolatot amiben tényleg elmondhat neked félelem nélkül mindent

2014. dec. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lacibb válasza:
100%

Én is ilyen voltam (fiú). Legfőképp azért, mert soha nem támogattak igazán és nem éreztem elég jónak magam. Akkor fontos a biztatás ,amikor a gyerek a padlón van.


Nekem pl a sort és a vele járó pozitív gondolkodású társaság volt az, ami kizökkentett. Csak segíteni kell neki azt megtalálni, amit szeret. Ja és ha fizikailag vagy olyan állapotban, akkor néha csináld együtt vele.

Sok gyerek azért nem szereti ( mint pl én sem) a közösen töltött időt a szülőkkel, mert unalmas. De ha közös a sport, közben beszélgethettek és lehet könnyebben, magától is elmondja majd a rossz jegyeket.


Csak egy tipp.

2014. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!