Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan értessük meg vele hogy...

Hogyan értessük meg vele hogy nem hozzávaló?

Figyelt kérdés

A 17 éves kislányom beleszeretett egy 26 éves pasiba. De ez se nekem se a páromnak nem tetszik illetve az apja se rajong érte. A lányom sosem volt rossz de mióta próbáljuk lebeszélni róla vagy csak mondom neki hogy nem hozzá való akkor bevonul a szobájába és vezárja az ajtót. Eddig mindig bent tévézhettünk nála a párommal és sosem szólt miatta semmit. Valamint sosem beszélt a fiúkról és örültem mert azt gondoltam hogy nem él majd túl korán szexuális életet és nem követi a trendet. Annyira félek hogy a férfi teherbe ejti, kihasználja vagy valami. Egyik nap is durex masszázsolajat találtam a fiókjában és nagyon félek hogy lefeküdtek. Ő még egy kislány és nagyon szeretném ha továbbra is a tanulással foglalkozni nem peedig a pasizással... az meg csak cseresznye a habon hogy ilyen idős a férfi. Legalább egy olyannal jött volna össze aki hozzá való!

Szerintetek mit csináljak hogy megszakítsa ezt a kapcsolatot? Kérlek segítetek, nagyon tehetetlennek érzem magam most!

45N



2013. máj. 28. 19:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Beszélgess el vele, más nem nagyon tudsz csinálni.
2013. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudsz tenni semmit. A saját kárán fog tanulni. A szexhez pedig már érett.
2013. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
4%

Meselj neki valami megrendito sztorit arrol,hogy esetleg neked is volt ilyen baratod az o koraban..nem baj,ha nem igaz,csak hiheto legyen..en az edesapamrol hallottam olyanokat,amelyek meggyoztek nagyon sok mindenrol..

(ui:remelem,nem baj,hogy tegeztelek:$)

13/L

2013. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld megbeszélni vele a dolgokat nyugodt körülmények között,aztán majd átgondolja,mérlegeli a dolgokat.Lehet kell neki egy kis idô majd,de szerintem ne tilts neki addig ...mert minnél jobban tiltasz vmit,annál jobban csinálja.
2013. máj. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Miért ne lenne hozzávaló? Nekem is volt 17 évesen 26 éves barátom. Teljesen tisztelettudó srác volt. Mert már 26 és nem 16. Nem estem tőle teherbe, teljesen rendben volt minden jól megvoltunk csak aztán annyira még sem volt meg a tűz és csak ezért mentünk szét. Lesz még az életébe egy csomó srác és, ha ő az idősebbeket szereti, had döntse el saját maga és jöjjön rá, hogy mi a jó . 17 évesen annyira nem kislány már. Kicsit hagyni kéne, had legyen szabad magánélete.
2013. máj. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

Beszélgess vele.. Mesélj neki az olyanokról hogy teherbe ejti és elhagyja a férfi.

Vagy érdeklődj a férfi iránt, hátha megtudsz valami olyat ami kiábrándítja belőle.

Hát mondjuk már nem kislány, elég érett a szexuális élet elkezdéséhez.

Hidd el az idő múlásával észreveszi a lányod hogy ez így nem megy..

Tudom, félted hogy ez az "ifjú" megbántja, de hidd el ha esetleg csalódik a lányod, akkor jön csak rá hogy ez nem így megy...

Esetleg írhatsz privát üzenetet és még adok pár tippet, stb....

Pszichológus

2013. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha félsz, hogy teherbe esik, beszélj vele a védekezésről.

2. Miért nem hozzá való a férfi? Ismeritek, vagy csak eldöntöttétek?

3. Ne kutass a lányod szobájában. Beszélgess vele kettesben. Ne tárgyald ki a háta mögött ezeket a dolgokat az apjával és a pároddal, az "csajos dolog", nem tartozik a férfiakra.

2013. máj. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek azzal a válaszolóval,aki azt mondta,hogy ne tilts neki semmit.Meg is indoklom,hogy miért:azért,mert ha tiltasz,akkor annál többet csinálja és teljesen úgy,hogy te ne is tudj róla semmit.Egyébként szexelni úgyis fog a pasival,de mondd meg a lánynak,hogy nagy az esélye,hogy itt kihasználásról van szó.De amúgy meg 17 évesen szerintem nem kislány,csak akkor,ha úgy fogja fel az életet..mondjuk ez a szobaajtó csapkodás nálam például már nincs 16 éves korom óta,a komoly dolgokban meg meghallgatom anya véleményét,hátha igaza van.Mindig azt hisszük,mi 17 éves lányok,hogy mi már mindent tudunk,nekünk már nem lehet problémánk a dolgokból,pedig jaj istenem,mennyi lehet!A lányodnak elmondhatod,hogyha kiderül,hogy átveri ez a "férfi",akkor elég súlyos érzelmi problémái lesznek utána(a szakítás után).Mondjuk ha meg teherbe ejti a lányodat,azt a babát elvetetni súlyos lelki károkat okozna,de amúgy meg drágább lenne.Később anya szeretnék lenni,tehát összegyűjtöttem egyszer,hogy mi kell egy kisbabának,és mindez mennyibe kerül..hát egy egészséges kisbaba minden pénzt megér,de ha nincsen rá elég pénz és nincs egy érett anyukája,aki gondoskodna róla,akkor nem éri meg egy életet tönkretenni.Láttam én már az ismerősi körömben olyat,hogy 16 éves volt a lány..és lett egy gyereke..és az a gyerek ugyan normálisan felnőtt,de az anyja feje lágya később se nőtt be,sajnos.Ugyanúgy elveri a pénzt hülyeségekre..stb.,a kisgyerekét meg az anyjáék nevelik meg etetik szinte.

Remélem,hogy te nem jársz így a lányoddal.Használni kell minimum óvszert..de azt is a legjobb minőségűt.Ha az meg elszakad,akkor arról nem a lányod tehet,hanem a pasi,mert az volt olyan béna..vagy heves,ki tudja.Vagy ezzel az én kommentemmel észhez téríted a lányod,vagy pedig tényleg a maga kárán fog tanulni,de akkor tényleg tanulni fog belőle,mert a CSALÓDÁS GARANTÁLT!!A barátnőm,aki az osztálytársam is egyben jár egy férfivel 1 éve,aki 25 éves és még az anyjánál van,de nem csak,hogy ott van,hanem oda viszi a füves barátait.Ja és ráadásul ez a férfi úgy gondolkodik,hogy "oké,csicskáztatjuk ezt a szerencsétlen 18 éves lányt,ez mindent megtesz majd nekem,hiszen szeret meg a családomat is szereti,de később majd megcsalom,úgy,hogy nem is fog róla tudni,mert kint dolgozom a drogos barátaimmal Ausztriában." kb.ezeket szűröm le abból,amiket a lány MÉG BOLDOGAN mond el 1 teljes éve.Azt hiszi ez a szegény szerencsétlen lány,hogy ez a "férfi" szeretni fogja örökre.De hát ha minden hétvégén együtt vannak,sőt már hétköznap is,akkor nyilván ráunnak egymásra,ha majd eltelik még 2 év mondjuk.A férfi megöregszik,tapasztaltabb nőre vágyik,aki gyereket szül neki,és nem egy huszonegykét éves lányra,aki még élni akarja az életet..

ÉS NEM VAGYOK IRIGY,mert nekem is van saját életem,amit élvezek.:)Most volt egy 2 éves párkapcsolatom.


17/L

2013. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tiltsd, azonban hívd fel a figyelmét a védekezésre! Nem kerülheti el az életben a csalódásokat, akárhogyan óvod ettől. Most csalódjon egy nagyot esetleg, és később már jobban észnél lesz.
2013. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért lenne kislány egy 17 éves. Egy év múlva pedig már felnőtt nő, ugye? Bírom az ilyen szülőket akik 0-17 éves korukig kislánynak, kisfiúknak nevezik a gyereket, de amint betöltik a 18-at már teljesen felnőtt, szabad, öntudatos embernek. Szánalmas.

Egyébként miért túrkáltál a fiókjában?

2013. máj. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!