Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány évesen világosíto...

Szülők! Hány évesen világosítottátok fel a gyerekeiteket, és hogyan? Mikor beszéltetek először a szexről, védekezésről? kamaszok ti hogyan éltétek ezt meg?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom hogy a szülők valamiért nem szeretnek erről beszélni a gyerekeikel ha igen, akkor is zavarban vannak amikor ezt teszik. Miért van ez? miért nem tudják őszintén elmondani, hogy mi a helyzet? hisze a saját gyerekéről van szó mindenkinek. persze van kivétel is, nyilván sok. írnátok tapasztalatokat, amit átéltetek? szülők, kamaszok.

2014. dec. 2. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

11 eves voltam,amikor eloszor megjott. Persze volt nemi fogalmam errol mivel a suliban kaptunk papirokat stb. Nem szoltam rola, de anya rogton rajott. Ekkor csak azt mondta el,hogy tisztalkodni kell, betetet cserelni, stb. Szexrol nem volt szo...


13evesen kaptam egy konyvet, de nem beszeltunk rola...igazabol sosem kerult szoba, csupan akkor amikor 19 evesen osszejottem az elso baratommal, akkor annyit mondtak,hogy mindig vedekezzunk. Tulajdonkeppen sosem beszeltunk meg semmit sem errol... Internetrol sulibol tajekozodtam.


Szerintem a szulonek olyan viszonyt kell kiepiteni a gyermekevel, hogy konnyen lehessen beszelni is... en nem mertem kerdezni, pedig a szuleim nem mondhatoak annyira konzervativnak...

2014. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
12 éves a nagyobb, mostanában többször szóba kerül. Próbálom őszintén, de van amikor elröhögjük magunkat.
2014. dec. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Velem sose beszéltek erről, a netről szedtem össze a tudnivalókat. Viszont húgom mondta, hogy neki anya előadott valami pelikános történetet a védekezésről. ="D

Nem tudom egészen pontosan ez mit takar, de azt mondta örüljek, hogy én megúsztam.

2014. dec. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
9 éves volt a fiam, amikor egy táborból hazaérkezve rengeteg dologra kérdezett rá ezzel kapocslatban. Kénytelen voltam rendet rakni a fejében keringő zavaros információk között...Nem voltam zavarban, valahogy természetesnek tűnt az egész, bár elég tudományosra vettem a figurát, szépen rendszerezve a témát, rajzokkal meg minden. Csak utána magánszorgalomból ő kezdte el precízen felvilágosítani a többieket, többek között a tanító nénijét is, amikor megkérdezte, hogy miről diskurálnak ilyen elmélyülten. A gyerek pedig elmondta, és amikor a tanító néni rákérdezett, hogy ki magyarázta el ezt neki ilyen pontosan, akkor büszkén közölte, hogy "anya"...
2014. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
3-4 éves kortól folyamatoasan, ahogy felmerül a téma. Először csak a fogantatásról, magáról az aktusról nem volt szó. Azt kb. 10 éves korban gondolom aktuálisnak. De pl a menstruációról kb 6 évesen beszéltem először a lányomnak.
2014. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban nem kérdeztem ilyet, vagy ha mégis, annyival el volt intézve, hogy ha meg szeretne születni akkor egy nő hasába kerül a gyerek.

5. osztályban haverokkal elkezdtünk foglalkozni témával, utánanéztünk neten. Semmi biológia kiselőadásra nem voltunk kíváncsiak. Azt tudtuk amit kell:

Bekerül a cucc lesz gyerek, vagy fogi, ha nem kerül, nem kell aggódni.

De tényleg, a kamaszok nem járnak prostikhoz, így nem kaphatják el, csak olyan úton amin a felnőttek sem bírják kivédeni.

Szerintem itt teljesen ki is merül az egész téma, senki nem próbálja majd a másik orrába dugni, illetve gyereket sem szeretnének a gyerekek.


Őszintén megmondva nagyon örültem, hogy nem került ilyen szóba, számomra lett volna ciki.

8. osztályba mikor jött a védőnő, már mindenki különböző kérdésekkel szívatta illetve gurult a röhögéstől.


Te miért akarsz minden áron beszélni a szüleiddel erről? Minden 14-nél idősebb gyerek tisztában van mindennel, vagy ha mégsem akkor itt az internet, gyakorikerdesek...

2014. dec. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
19 vagyok, több velem egykorú embertől hallottam már hogy ők még soha nem beszéltek a szexről a szüleivel. Én szomorúnak tartom, hogy sok szülő nem érzi fontosnak hogy megbeszélje ezeket a dolgokat a gyerekével, főleg ha lánya van. Van több barátnőm is akik többen érdeklődtek, még régebben hogy akkor mi a helyzet az előváladákkal, orgazmussal, stb stb... mert a neten mindent lehet olvasni, a szülei meg nem mondták el. sajnálom az anyák nem érzik ezt kötelességnek
2014. dec. 3. 17:19
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Az én szüleim soha nem beszéltek róla. Tabu volt és szinte bűnös dolog. A mai napig nem tudok hozzájuk fordulni ilyen kérdésekkel.

14 évesen vesztettem el a szüzességem, tanultam saját káromon, tapasztalatomon és aztán komoly lelki problémáim lettek belőle.

Pedig csak egy kis bizalom kellett volna talán.

2014. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Mi kb. 11-12 évesen beszéltünk a fiunkkal, de csak nagy általonsságban. Aztán 13 éves korában mikor már minden reggel ragacsos pizsamában ébredt akkor világosítottuk fel komolyabban. Nem tudom mások miért nem beszélnek ilyenről, nekünk ez teljesen természetesen jött, nem volt belőle semmi kellemetlenkedés.

Nekünk a számítógépünk nagyon jól be van állítva, így szerencsre nem juthat olyan tartalomhoz ami még nem a korához való. Később persze úgyis feltöri majd, de úgy érzem 17-18 évesen már nem káros az ilyen tartalmak fogyasztása.

2014. dec. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 11-12 évesen beszéltek a dolgokról először, amikor megjött, elmondták hogy kell cserélni a tampont, stb. Már olyan 8-9 éves koromban elég tudományos könyvet olvastam el ahhoz hogy a biológiai folyamatok mikéntjével tisztában legyek, ők is tudták hogy nem kell elmesélni hogy nem a gólya hozza a kisgyereket. Nálunk sosem volt tabu téma, nem is voltam zavarban sose ha valahogy szóba került.
2015. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!