Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti hogyan beszélitek/b...

Szülők! Ti hogyan beszélitek/beszélnétek le a gyerekeiteket, hogy ne fesse be a haját, ne akarjon piercinget stb?

Figyelt kérdés
Én még csak 16 éves vagyok,de már volt festve a hajam nem egyszer,piercingem is volt,és azóta is bánom mindegyiket,anyuék megengedték,könyörögtem nekik mindkettőért,bár apu egyiket se engedélyezte különösebben. Előre rettegek,hogy az én lányom ha lesz,akkor mit mondjak miért ne?És ha tiltani fogom akkor meg annál jobban fogja akarni nem?Bár hiába tiltották nekem is,hogy nem,nem fogod befesteni,de én azért is,hogy dehogynem,de nem csináltattam volna meg úgy,hogy ne tudják. Jó,kicsit hülyeség,hogy már ezen parázok,lehet,hogy nem is lányom lesz,hanem fiam,sőt lehet,hogy gyerekem sem lesz,ez még a jövő zenéje,csak szeretek ilyeneken gondolkodni.

2012. okt. 13. 16:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki bekiabálná,hogy anyumék felelőtlenek,akkor megsúgom,hogy nem azok,nagyon jó szülők,a magam kárán tanultam meg és többet nem is fogom festeni. Anyum mindig ott volt mikor festették a hajam,vagy mikor betették a piercinget.
2012. okt. 13. 16:51
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod neki a saját tapasztalataidat, ha megvan a helye a piercingnek, akkor megmutatod, ha károsodott a hajad a festéktől, akkor azt is megmutatod neki, és így talán nem fog. Vagy hajfestésnél lehet pár tincset először, és ha attól behülyül a hajszín (nem tudom máshogy fogalmazni) akkor talán letesz majd róla. Már ha egyáltalán lesznek ilyen szándékai :D
2012. okt. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen,arra gondoltam,hogy majd mesélek az én tapasztalataimról,de anyum is mesélt,én nem különösebben érdekelt :D hát amilyen világban élünk,aztán addigra meg kitudja,hogy megint mi lesz a divat,főleg,hogy most a felnyírt frizura a trend ...
2012. okt. 13. 17:00
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
van aki nem bánja meg pl én. egyiket sem bántam meg.
2012. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Hát én kicsit durva "lebeszélést" kaptam (bár nem volt elég hatásos, de ez más téma, ugyanis én piercernek készülök, szóval nem fogok megijedni ilyenektől), de mutass meg elfertőződött piercingeket...tudom ez elég goromba (és a gyereknek lehet lesz egy -két rossz éjszakája), de ha a saját tapasztalatod nem jön be, akkor próbáld ezzel...

A hajfestésre meg mondd azt, hogy kihullik a haja (ami igaz is...jó nem egyből kopasz lesz, de azért elgyengíti a hajszálakat stb-stb ezt magyarázd el neki szépen), ha ez nem használ...


Amúgy én úgy fogom a gyerekemet nevelni, hogy kiszabok egy határt...alapnak (pl.: elmehet bulizni, ha 10-re hazaér...jó ez majd csak idősebb korában, vagy ha jó jegyeket hoz, akkor jutalmazom, ha rosszat, akkor büntetem...)

És hogyha átlépi azt a bizonyos határt, akkor beljebb húzom a határ vonalat...És ha azt is átlépi, egyre kevesebb dolgot csinálhat majd szabadon...De ha sokáig nagyon jó lesz, és szót fogad mindig, akkor meg bővítem a határt...Természetesen ezt előre elmondom neki, hogy ne az legyen, hogy anyu milyen rossz, hogy ok nélkül büntet...Meg kell tanulnia, hogy valamit valamiért...és azt, hogy a dolgoknak következményei vannak, és ezekkel mindig szembe kell nézni.:)

Tudom, kamaszkorában pont, hogy tojni fog ezekre a dolgokra, de ha kihúzom a netet pl, majd kétszer meggondolja, hogy legközelebb is kiabál/morog/veszekszik/felesel stb velem! :)

2012. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok: 18/L
2012. okt. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi az ötleteket :D
2012. okt. 13. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Én még csak 16 éves leszek. Hát én nem szeretném befesteni a hajam, vagyis egy jó ideig még biztos nem, mert az egyik barátnőmnek elég rendesen elkezdett hullani tőle a haja plusz anyukám elmesélte az ő hajfestős sztoriját,amikor titokban szőkére festette be a haját de vmi nagyon furi lett(nem éppen szőke):D Piercinget sem szeretnék, anyukámnak az is nagyon sokáig volt(vagy 1-2éve nincs) és erről is mesélt pár dolgot. Szóval van akinél beválnak az ilyen "elmesélem a saját tapasztalatomat" dolgok :D Viszont nagyon nagyon szeretnék tetoválást és már el is döntöttem, hogy amint betöltöm a 18-at az lesz az első dolgom, hogy meg is csináltatom. Anyukám ezt viszont nagyon ellenzi, de így meg már bennem van az, hogy csak azért is.:D
2012. okt. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
persze,van aki jól választotta színeket,az biztos nem bánta meg,mondjuk én se nagyon,így legalább megtanultam a leckét,meg hogy mi hogy áll jól,köszi a válaszokat :)
2012. okt. 14. 11:10
 10/12 anonim ***** válasza:

én 22 vagyok... még most is kikérem anyukám véleményét bizonyos dolgokról. pl tetoválás. (amit amúgy megcsináltam)

engem szigorúan fogtak nagyon, de most összeteszem a két kezem, hogy ilyenek voltak velem akkor. mert látom a régi társaságom, látom hogy nem jutottak egyről a kettőre (otthon laknak, szülők tartják el, nem dolgoznak, ilyenek) én már külön élek a szüleimtől, párommal az első babánkat várjuk, és azt tűztem ki célomul, hogy legalább fele annyira jó anyuka akarok lenni, mint amilyen anyu. nagyon örülök neki, hogy ilyen "korán" rájöttem, hogy mindig csak az én érdekeimet tartották szem előtt mikor tiltottak valamit. és nem túlzás azt sem kijelentenem, hogy anyukám a legjobb barátnőm. szeretném ha szülénél is bent lenne velem :)


egyébként meg ne aggódj, hogy milyen anyuka leszel ilyen szempontból, úgyis adni fogja magát. de nagyon aranyos, hogy 16 évesen ilyeneken gondolkozol már :)

2012. okt. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!