Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Máshogy fogjátok nevelni...

Máshogy fogjátok nevelni kamasz gyerekeiteket mint titeket a szüleitek?

Figyelt kérdés

Engedékenyebbek vagy szigorúbbak lesztek, milyen büntetéseket szabtok stb.

kort és nemet is légyszi


2012. febr. 20. 19:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
nem fogom máshogy,mert mindent megkapok és szerintem ez kell mindenkinek.c:
2012. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
14/L bocsi kihagytam.xd
2012. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem h változtatni fogok valamiket a nevelésében, de majd a férjemmel megbeszélem...talán csak azt h mind2 a férjemmel majd egy oldalt képviseljünk azaz egymást védjük és támogassuk ha én nem engedem el egy buliba v akárhova akk elfogom várni h ő is mellém álljon és én is mellé fogok állni...és h a gyerekek előtt ne veszekedjünk sajnos ez velem nincs igy...ezeken a dolgokon szeretnék majd változtatni...16L
2012. febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Igen. Kicsit szigorúbban.

14/l

2012. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én teljesen máshogy fogom nevelni a gyerekeimet. Nagy családot szeretnék, a férjemmel boldogságban szeretnék élni, nem úgy, mint a szüleim, akik csak azért nem válnak el, mert nincs elég pénzünk ahhoz, hogy különköltözzünk. Szóval, én szeretném úgy nevelni majd a gyerekeimet, hogy megbízzanak bennem, bármit el tudjanak mondani. Próbálok nem kiabálni velük, hanem a helyükbe képzelni magam, és segíteni. Nem fogom őket elkényeztetni, de amire szükségük lesz, azt meg fogják kapni. Remélem nem kell majd nélkülözniük, és boldog életük lesz. A családommal próbálok majd minél több időt tölteni. Amiket itt leírtam, szinte semmi nem igaz a szüleimre. :( De már nagyon várom, hogy gyerekeim legyenek. Persze nem most azonnal akarok szülni, majd csak 7-8 év múlva. :) 15/L
2012. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Engedékenyebb leszek.

14/l

2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Én tutira szigorúbb leszek szerintem. Vagy nem tudom. Imádom a szüleimet, nagyjából örülök annak, hogy úgy neveltek, ahogy. Bár szerintem túlzottan elkényeztettek, és megengednek olyan dolgokat, amiket én valószínű ennyi idősen nem fogok megengedni a gyerekeimnek. Bár ez majd a társaságától is függ. De hihetetlen egy ilyen sz.r várost, mint ezt, ahol most élek. Nem csodálom, hogy próbálok minél inkább olyan lenni, mint ők, hisz aki nem olyan, az gáz, nyomi :S Viszont szeretem is ezt az életstílust.

Ja, és büntetést is fognak majd kapni szerintem. Én még eskü soha az életben nem voltam megbüntetve.


15L

2012. febr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

Először megjegyzem elég gáz lesz,ha mostani kamaszok úgy fogják nevelni a gyerekeiket ahogy az ő szüleik,már tisztelet a kivételnek, de a mostani tinik szülei,vagy túl engedékenyek,elkényeztetik őket,nem foglalkoznak velük,vagy annyira szigorúak,hogy megverik őket a rossz jegyért,még 18-19 évesen sem engedik őket sehova.

Nagyon jó nevelést kaptam a szüleimtől,tisztelettudó,udvarias,ha kell alázatos,komoly vagyok,felelősségteljes,van normális értékrendem tartásom,empátia késségem,önálló vagyok,az életre neveltek.Nem kényeztettek,el nem vettek meg minden vackot,és ez így helyes.Szigorúan,de sok dologban normális mértékben engedékenyen,mutatták a helyes utat,nem vertek az egy kezemen megtudom számolni hányszor kaptam pofont vagy vertek a fenekemre gyerekként,és megjegyzem teljesen jogosan.El tudom látnia háztartást,tudok sütni-főzni.Kamaszként magamtól tudtam mi a helyes,mi nem,tudtam hogy nem gyerekként kell bulizni,inni,pasizni,szexelni,a szüleim bíznak/bíztak bennem és én is bennük.Egy dolog van amit másképp csinálok majd,nem válok el.Az kell hogy mondjam nagyszerű szüleim vannak,akik mindig is tudták mikor kell fogni,engedni.lehet,hogy 17 évesen voltam először olyan szilveszteri buliba ami komolyabb,ivós bulinak számít,de én nem bánom,mert korábban nem is kell,ilyen bulikba járkálni,és lehet 19 évesen veszítettem el a szüzességem annak ellenére,hogy már 15 évesen is volt "barátom",de nem is kellett volna hamarabb,nem maradtam le semmiről,és nem a szüleim miatt a tettem így hanem magam miatt,mert megtanítottak rá,mi a helye,mi nem és hogy tudjam mikor minek van itt az ideje.22 vagyok de én most élek,most bulizok,most élek komoly kapcsolatban,nem 13-16 évesen,még sok volt osztálytársam már "kiégett",már semmi újat nem tapasztal.Vicces az is,hogy még engem 17-18 évesnek néznek,azokat a barátnőimet akik már 13-14 évesen sminkeltek vagy 30nak.Úgy fogom nevelni a kamasz gyerekeimet,mint a szüleim engem,így nem fognak olyan hibába esni,mint manapság a tinik nagy része.

2012. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Talán tiniként kicsit szigorúbb leszek, mert engem szabadjára engedtek, nem foglalkoztak velem és elkallódtam. Eleinte pénz is volt dögivel, ez megtette kárpótlásnak, de amikor már se szeretetet se pénzt nem kaptam kikészültem...


Kisgyerekként nagyon elkényesztettek, mindent megkaptam, törődés, szeretet, játékok szóval elég nagy kontraszt volt a tinikor.


Kisgyerekkoromban nagyon klasszul neveltek.

Mindenfélére járattak oviban is néptánc, torna, szolfézs, hegedű, különangol. És én ezt élveztem is.


Tiniként viszont ahogy elváltak kb. szartak a fejemre. Tökre elkallódtam, drogos piás társaságba kerültem be. Szerencsére a tanulmányi eredményeim csak egy minimálisat romlottak, de csak az ofő jóindulatán múlott, hogy nem ismételtünk évet a hiányzásaink miatt, mert egyébként kellett volna.


biztos hogy nem fogom a gyerekemet úgy elhagyni és később olyan lakhatási helyzetekbe hozni, mint amikbe a szüleim miatt kerültem... Istenem de égés... pont a hétvégén meséltük húgommal egy ismerősömnek h mik voltak velünk itt gimi közben...pl. sose hagynám a gyerekemet és a testvérét az exemnél 1 hónapig ottlakni amikor én már az új pasimmal vagyok, mert úgy pattantam meg, hogy nem tudtam hova rakni a gyerekeket... és még a gimiben azt hitték, hogy gazdagok vagyunk csak mert fel tudtunk ízlésesen öltözni mindketten, turiból meg extra márkás cuccaink is voltak...


jah és az egyetemi évek alatt végig támogatni fogom a gyerekem. a lényeg h jó legyen az átlaga. és ne azt mondom mint anyám: "dolgozz az orvosi egyetem mellett és lesz pénzed" jah... és elszúrom a tanulmányaimat. mindenki mondta 1.2. évben nem szabad dolgozni, utána már okés... de 1.2. évben szórják ki az embereket. de mindegy, ha törik ha szakad orvos leszek, és nem érdekel h apám minden alkalommal azzal nyaggat, hogy hagyjam ott a egyetemet... menjek máshova vagy h milyen jólfizető állásba tudna benyomni... lexarom - már bocsánat.


az én családom ezzel a mentalitással elveszített engem. már anyum is tudja, hogy el fogok tűnni és csak formális lesz a kapcsolatunk. én nem akarom, hogy a gyerekem felnőve majd ilyen tüskékkel legyen tele, mint amik nekem vannak.


21/N

2012. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nagyjából így,mint ők,csak többet fogok beszélgetni velük.:)


El fogom engedni buliba 16-7 évesen,persze ha tud majd vigyázni magára,nem fogom elvárni tőle hogy a középiskolában is színkitűnő legyen,de azért tanuljon rendesen,sportoljon,legyenek céljai.

És persze a bizalom,szeretném ha nagyon erős lenne köztünk a bizalom.:)

2012. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!