Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13/14 éves lánynak tudnátok...

13/14 éves lánynak tudnátok jó könyvet/könyvsorozatot ajánlani?

Figyelt kérdés
karácsonyi ajándék lenne

2014. dec. 8. 22:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én nagyon szerettem annyi idősen a Thomas Brezina könyveket főleg a 7tappancs gadája,Pennyt. Hugi most 13 és ő a Szent Johanna gimit imádja!:-) a lány akinek szeretnéd venni mit szeret? Állatok vagy inkább más..?:-)
2014. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 13 éves múlt.


most nagyon nagy kedvenc:


[link]


Van még része: veszedelmes sorscsapás


Másik a Csillagainkban a hiba, de nem tudom ki az írója.


Vagy ha az ilyeneket még nem szeretnéd neki, akkor a Szent Johanna Gimi összes sorozata szuper, a lányom mindet olvasta.

2014. dec. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, a Szent Johanna Gimi most fújt ki, az nagyon tetszett neki, de sok mindent szeret köztük animeket, meg misztikus jellegű könyveket és lányregényeket is. És még annyi, hogy inkább a "mai" de legalábbis nem "régi" könyvek jönnek be neki. (Remélem, hogy pár év múlva azért a klasszikusok is érdeklik majd).


A Penny-s sorozat nagyon aranyosnak tűnik, de szerintem már kinőttünk belőle, a Csillagainkban a hiba az hirtelen ránézésre túl szívszorítónak tűnik, a Sorscsapásos lehet, hogy jó de az ajánló alapján korhatáros részek is lehetnek benne, nem? (Igazából még 13 sincs, azért írtam 13/14-et a kérdésbe (lehet, hogy rosszul tettem), mert elég érett gondolkozású, komoly kiscsaj.)

2014. dec. 9. 01:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia:) 14 eves lany vagyok,ajanlok parat. Az irokat nem tudom fejbol,ne haragudj,csak kutyafuttaban irok.

Ami nalam abszolut kedvenc,az az Egy kulonc srac feljegyzesei. Zsenialis. Van benne bulis jelenet,de a konyvnek maganak nem ez a lenyege. Ehhez hasonlit egy kicsit a Zabhegyezo,csak az egy regebbi konyv. Mindketto egy kulonc fiurol szol,bar a tortenet mas,a foszereplo karaktereben szerintem van nemi hasonlosag.

Masik favoritom a Jegviraglanyok. Az igazat megvallva,ez egy kisse durva konyv. A foszereplo lany anorexias,a volt legjobb baratnoje(aki meghalt) pedig bulemias,szoval eleg megrazo.

A Kiloccsant vizet tudom ajanlani,bar temajat tekintve ez sem konnyu regeny,de en azt hiszem,11-12 evesen olvastam.

Van meg egy,a cime Soha,sehol,senkinek. Talan azt tudnam irni rola,mint az elobbirol,komoly,de feldolgozhato.

Ajanlanam Mary Hooper konyveit is,melyek a 17.szazadi Angliaba ropitenek vissza. Bar ezekben is megjelenik a tuzvesz,a pestis,es a kor sok-sok nehezsege,de en imadom az ironot. Vele is 12 eves korom korul talalkoztam eloszor.

Es vegul egy magyar konyvet szeretnek javasolni. A cime Szoszi,egy tizennegy eves lanyrol szol. Nekem tetszett,bar szamomra inkabb olyan egyszer elolvasos konyv,a fent emlitettekkel ellentetben.


Azt hiszem,ennyi lenne. Ne haragudj,ha valahol ossze-vissza irtam,tenyleg sietek. Ha barmi kerdesed van,irj nyugodtan. Lehet,hogy meg jelentkezem,a nap folyaman osszeszedem a gondolataimat:)


14/L

2014. dec. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Ennek én is nagy hasznát veszem. Nagyon kösziii.

Most már körvonalazódik mit kap.

2-es voltam

2014. dec. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha a SZJG nagyon tetszett neki, akkor a 4-es válaszoló által ajánlottak kicsit komolyak lesznek neki.

Mit szólnál Leiner Laura többi könyvéhez? Pl. a Bábel nekem is tetszett, pedig már lassan 18 vagyok. :) Az Akkor szakítsunk sem volt rossz, de akkor már inkább Bábel. Illetve mostanában jelent meg egy új könyvosorozatának első kötete is, de ezt nem olvastam, nem is vonz igazán.

Nem tudom, hogy hány évesen olvastam Jacqueline Wilson - Lola Rose c. könyvét (szerintem fiatalabb voltam), de sokáig a kedvenc könyvem volt. Az írónőnek pedig minden olvasott könyve nagyon tetszett nekem. (viszont már régóta nem látom őket egy könyvesbolt polcain sem)

A Szellemlány 1,2 is elég jó, és szerintem pont egy 13-14 évesnek való.

A macskám, a családom és a fiúk, valamint ennek a többi részét is rémlik, hogy nagyon szerettem, de szerintem ezek beszerzésével is meg kellene küzdeni ma. Egyébként rengeteg könyvem van, a többsége az említett korosztálynak szólt, de vagy ugyanígy nehézkes lenne ma a beszerzésük, vagy már elfelejtettem miről szól, így nem merném ajánlani.


De Leiner Laura többi könyvével biztos nem lőnél félre nála! :)

2014. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A Hüvösvölgyi Suli könyvsorozatot ajánlanám, nekem az nagyon tetszett, bár még nem olvastam az összes megjelent kötetet.:)

A Bábelt talán egy év múlva, szerintem az valahogy komolyabb, mint a Szent Johanna gimi, azzal ráér.:D

Egy különc srác feljegyzései sem rossz, bár azt is későbbre tenném, Zabhegyezőt szintén.

Ha szereti az ilyen természetfeletti és misztikus témájú könyveket, akkor a Végzet Ereklyéi sorozat, Pokoli szerkezetek sorozat szerintem oké lenne. :)

2014. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

13, lassan 14 vagyok. És már sokan írták az Szjg-t, ugyanettől az írótól a Bábel /legjobb/, Akkor szakítsunk és a Késtél /ezt még nem olvastam/, legjobb Éhezők Viadala, illetve amiket még én tervezek elolvasni az a Csillagainkban a hiba és a Percy Jackson könyvek. Illetve egy régebbi, de nagyon kedvenc a Harry Potter könyvek. Remélem tudtam segíteni.

13/L

2014. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

14 éves lány vagyok, és imádok olvasni:) Ezeket tudom ajánlani:

John Green - Csillagainkban a hiba

Alyson Noel - Evermore (több kötetes regénysorozat, én most olvasom és nagyon szeretem)

Becca Fitzpatrick - Csitt csitt (ez is egy sorozat)

L. J Smith - Vámpírnaplók (ebből tv sorozat is van, és elég populáris, a könyves változata is nagyon jó)

Ha a Szent Johanna Gimit szerette, akkor szerintem az írónő (Leiner Laura) további kötetei is tetszeni fognak neki. (Pl. Akkor szakítsunk, Bábel, Késtél).

Alex Finn - Beastly (a szépség és a szörnyeteg modernesített változata, nekem nagyon tettszett)

Gayle Forman - Ha maradnék

Katja Millay - Nyugalom tengere

Benina - Bíborhajú

A vörös pöttyös könyvek között érdemes szétnézni, az nagyon sok lánynak tetszik (én is imádom őket) és ha szereti a misztikus, lányos történeteket, akkor egy vörös pöttyössel nem lőhetsz félre:)

A Csillagainkban a hibáról annyit mondanék, hogy nem olyan szomorú mint amilyennek először tűnik. A film valóban elég siratós lett, viszont a könyv igazán vicces és pimasz. Egy 16 éves lány szemszögéből van írva, aki ugyanúgy gondolkodik mint a többi lány, ráadásul a lányod is 13-14 éves, szóval nem sokkal fiatalabb, szerintem nagyon tetszene neki:) Ezenkívül a könyv aranyos és romantikus, nekem a kedvencemmé vált, én csak ajánlani tudom ^^

2014. dec. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kukanudlidú válasza:
40%

Szia! Én is érett gondolkodású csaj vagyok, de csak 10 éves. Lehet hogy kicsit unalmasnak hangzik, de olvasd el újra pl. a kötelezőket, amik még 3-ban, 4-ben, 5-ben, stb.

voltak. Máshogy fogod felfogni az egészet, és érdekes lesz... Hidd el! Amúgy meg ha nem akarsz kötelezőket, akkor meg ezt ajánlom: [link] itt sok jó könyv van. Olvass minél több könyvet, és legyél művelt! Az jól jön az egész életedben... ;)

2014. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!