Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom szerelmes? Mit...

A lányom szerelmes? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdett furcsán viselkedni a szokottnál jobban akar kinézni,a ceruzáját kifaragtam mert ő nem képes rá nem ez a lényeg de láttam egy kis papírt összehajtva es egy órarend volt ami biztos nem az övé,akkor a héten egy cetlit találtam egy utcával és egy házszámmal,nem figyel máshol jár az agya teljesen kérdezek és nem is veszi észre hogy szólok,akkor találtam egy kifénymásot képet egy fiúról egy fiókba elrakta de én nagytakarítást végeztém es ekkor akadtam rá, a tableten szintén ugyanaz a fiú. Mit csináljak? Hetedikes 13,5 eves ezt mind1 egy szűk hónapja történtek. Mit csináljak hagyjam vagy beszéljek vele ti ilyenkor mit szoktatok?
2014. dec. 21. 16:10
1 2
 1/13 anonim válasza:
94%

Mindenképpen beszélned kell vele nehogy baj történjen.

Csak ne kövesd el azt a hibàt hogy bevallod neki hogy turkáltál nála mert azzal megsérted a személyes magán életét.

Hanem vezesd arra rá hogy magátol bevalja neked.

Kérdezd meg töle hogy tetszik-e neki valaki az ossztálybol vagy máshonnét csak mert mostanában furcsán szerelmesen viselkedik ennyi innentöl majd ő elmeséli neked.

2014. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőként állj a dologhoz, ne szülőként. De ez persze nagyban függ a korábbi kapcsolatotoktól. Elmeséli, ha el akarja. De azért emiatt nem kell kiborulni, szerintem :)
2014. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nem értem mért baj az ha "szerelmes". ne engedd el későn, gondolom eddig sem tetted, és kész. tapogatózhatsz, kérdezősködj, illetve mesélj neki a te első szerelmedről...stb. de hogy "véletlenül" találtál ezt azt, meg a tableten is, gondolom ott is nagy takarítottál, az nagyon nem helyes.
2014. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már elnézést! Soha nem szoktam turkálni a cuccai közt! Eddig is mindig ha úgy volt kifaragtam a cerkát és nagytakarìtást csináltam akkor eddig hogyhogy hogy semmi sem került a kezem közé? Nem magamat védem de ha egyszer a dolgomat csináltam ő meg nem dugta el olyan jól arról nem én tehetek. Köszönöm a válaszokat! Meg jöhetnek!
2014. dec. 21. 16:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne turkálj a cuccai között. A ceruzáit hegyezze magának, elég nagy már hozzá.

A sráccal kapcsolatban pedig beszélgess vele. Mesélj a gyerekkori szerelmedről, hátha feloldódik, és elmondja.

2014. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem lényeges a kérdés szempontjából de szemceruzát vagy író ceruzát hegyeztél neki? (Én 5.es korom óta tollal írok,ezt követelik meg tőlünk ezért furcsállom,7.ben(vagy 8.as?)miért kellene ceruzát faragnia)

Menj el vele egy kávézóba,mesélj arról neked hány/milyen szerelmeid voltak anno mikor tini voltál,éreztesd vele,hogy neked megnyílhat és akkor el fogja mesélni a dolgait.

DE

ne szidd le,ne tiltsd.

"Aki tiltással nevel,hazugságra tanít"

2014. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is tizenéves lány vagyok. Én is voltam már szerelmes én megosztottam anyukámmal,szerintem mindenképp beszélj vele. Csináljatok valami közös programot és beszélgessetek: iskoláról,barátokról, fiúkról...stb. :)
2014. dec. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, én nem hiszem el, hogy egy 13 éves lány nem képes egy ceruzát kihegyezni O_o Szerintem túlzásba viszed a gondoskodást. Viszont szerintem ne aggódj, ha valamiért elmeséli neked, hogy tetszik neki a fiú és azt látja rajtad, hogy ez rossz dolog, az nagyon nagy kárt tud tenni. Saját tapasztalatból mondom, velem is hasonló dolog történt 13 évesen. Nem is tudtam kapcsolatot kialakítani később normálisan, csoda, hogy a mostani párommal összejöttem...
2014. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá. Én sose mondtam el a szerelmi életemet itthon. Anya mindig megosztotta velem a gyerekkori lámúrjait. Ha akarja úgyis elmondja. Tudod mennyit jelent ebben a korban egy "szerelem"? :D
2014. dec. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Enis majdnem ennyi idős vagyok (14 ) esfelolem beszelhetaz vele de nehogy olyan `jópofizósan` mert attol mindenki a falra mászik es inkabb nem is beszél az egészről. Amúgy nem is fontos h beszélj vele sőt egyaltalan ne beszelj errol vele. Hanugy erezte volna h tudnod kell akkor elmondja. Viszont ha eddimg nem mondta el lehet h nem is all szandékában megosztani veled. Ez van. Mondjuk nem ismerem a lányod de nem hinném h eddig sosem volt szerelmes marmint altalában mindenkinwk van egy ovis szerelme aztan egy alsós szerelme es. Stb.,, de olyanszinten azert beszelj vele h majd veled mindent megbeszélhet illetve tudja h neked mindig muszaj elmondania h hova fog menni.
2014. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!