Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves szülők, szerintetek...

Kedves szülők, szerintetek mennyit kell/lehet a barátaival lennie egy 14 körüli gyereknek?

Figyelt kérdés
8-9. osztályra gondolok. Azért teszem fel a kérdést mert ismerek olyat, akit szinte üldöznek el a szülei otthonról, hogy csináljon már valamit a barátaival, és van olyan is, aki pont annak örül, ha egész nap otthon van a gyerek, a széltől is óvja, sehova nem engedi el. Szerintetek mi az ideális? Azok a szülők, akik nem engedik sehova a gyereküket, aztán panaszkodnak, hogy egész nap a gépelőtt ül, nem gondoljátok, hogy megoldás lenne, ha néha lehetne a barátaival a gyerek? Azok a szülők, akik túlterhelik a gyerekeiket különórákkal, hogy azokon kívül semmire sincs idejük, nem gondoljátok ezt rossznak? Házibulikat, egymással járást mennyire engeditek?

2014. dec. 21. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkét fajta szülő azt gondolja jónak, amit épp tesz, és azt rossznak, amit a másik. Senki nem neveli úgy a gyerekét, hogy annak direkt rosszat akar. Ezért ennek a kérdésnek (kifejtésnek) sok értelme nincs, természetesen nem gondolják rossznak. Én úgy gondolom,hogy egyensúlyt kell keresni. Legyen otthon is (otthon sem csak gépezni lehet normális szülők mellett,hanem lehetnek közös családi programok is) és lehessen a barátaival is. Egy hétvége két nap, egy a családé, egy a barátoké, a hétköznapok meg ugye a sulié. Szünetben meg lehet pihenni otthon, olvasni, játszani, kirándulni a családdal (és lehet hívni barátokat is egyben:) stb. Kreatívan szerintem meg lehet találni az egyensúlyt. Házibulit szerintem ilyen idősen meg lehet engedni, persze ésszerű korlátok között. Ha az együttjárást nézzük, azt is, csak tudni kell, mit takar ez a szerelmeseknek pontosan.
2014. dec. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem annyit,amennyit csak az ideje enged.nyilván,nem kell erőszakkal elküldeni a gyereket,de szerintem igenis fontosak ilyen korban a barátságok.valóban,inkább a barátokkal legyen,mint hogy egész nap csak otthon üljön.persze,azért van amikor az is kell.
2014. dec. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!