Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány évesen engednétek...

M@x kérdése:

Szülők! Hány évesen engednétek el a fiatokat nyaralni a barátaival?

Figyelt kérdés
Pl.: Balatonra...
2012. febr. 19. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ. A gyerektől, hogy mennyire megbízható, a baráti társaságtól, hová mennek (szálloda vagy családi nyaraló), ott lesznek-e más szülők.

Csak úgy magukban 15-16 évest biztos nem engednék el. 17-18 között a körülményektől függ. 18 után meg már nem kérdés hogy mehet-e vagy sem, akkor már csak reménykedek abban, hogy jól neveltem és hülyeségeket már nem csinál.

2012. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek személyiségétől is függ.

ha jó gyerek, nem ver át, stb., akkor lehet, hogy már 16 évesen, a megfelelő társasággal.

Ha viszont nagyon rossz, átver, stb., akkor nem, hiába jó a társaság.

2012. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a tesóm 17 évesen ment el görögországba a barátnőjével
2012. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18 év.
2012. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ha komoly, érett stb, (jól tanul ) akkor 17, ha még kis felelőtlen, akkor 18
2012. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Akkor még egy darabig maradok...

2012. febr. 20. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor engedném el ha az ezzel járó költségek egy részét elő tudná már teremteni ezzel is nyomatékosítva hogy komolyan gondolja. Nem azzal van a baj ha egy fiatal önállósodni és élni akar, de azt nem tolerálnám ha csak a dolog jó részét fogja meg vagy élni meg, vállalja az ezzel járó árnyoldalakat is. Kb 17 éves kora körül elengedném kb. Nyilván az élet más területén is helyt kellene állnia ugyanúgy: iskola, a tanulmányi átlaga nem romolhat látványosan.
2012. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

engem úgy engedtek le baráti körrel /20 fős baráti társasággal/ hogy vonattal mentünk 3an mert nem birtunk kocsival lejutni... és hogy vonaton odafigyelt az egyik gyerek / őegy 5-6 évvel idősebb nálam/ és eléggé megbiznak benne anyuék ott meg hogy csapatba voltunk nem volt baj

de tudni kell hogy némivel felelőségteljesebb és érettebb vagyok némely évfolyamtársamnál

meg így mentem egyszer pestre is fel egyszer

de mondjuk úgy másabb tudod hogy csoportosan vagyunk többen ott és eléggé vegyes korosztály

2012. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 és az első esetnél hány éves voltál?
2012. febr. 21. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!