Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A férjem kamasz fia meglopott!...

A férjem kamasz fia meglopott! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A srác iskola időben velünk lakik, hétvégén az anyjánál. Minden reggel csináltam neki a szendvicseket, hoztam az ebédet, törődtem vele. Aztán feltűnt, hogy időnként jobban fogy a pénzem, de nem vádaskodtam, inkább igyekeztem nem elől hagyni a tárcám.

De egyszer konkrétan emlékeztem, hogy a szekrényemben tettem egy összeget, aminek a felét elvitte.... Annyira egyértelmű volt, hogy beismerte. Ekkor körülnéztem, és aranyam is tűnt el a lakásból.


Most a szünet után a gyerek jön vissza ide, mert itt az iskola, de èn már most fázok ettől az egésztől., és nem is akarom a továbbiakban uzsonnával ebéddel kiszolgálni.... Mit csináljak?



2015. jan. 5. 01:50
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szólj a férjednek, hogy beszélgessen el vele. Ettől még adhatsz neki ételt. Nem az a lényeg mit csinált, hanem hogy miért. Erre kellene rájönnötök.
2015. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Részletesen mondd el a férjednek ami történt, és közöld vele, hogy te nem vagy hajlandó kiszolgálni a tolvaj senkiházi kis fiacskáját (persze ne így), és ha nem kér tőled bocsánatot és adja vissza amit elvett, nem is látod szívesen a házban.

Arra készülj fel, hogy a fiúval valószínűleg nem lesz könnyű a dolog, talán ellened próbálja majd hangolni az apját és önmagát hozza ki áldozatként (azért kellett a pénz mert nem törődnek vele stb...). Ha a férjed nem hülye, el fog beszélgetni a fiával és nem lesz baj, és gondolom nem az.

2015. jan. 5. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

kamasznak kamasz, de még mindig egy gyerek. ha figyelemmel fordultok felé, vissza lehet terelni a helyes útra. már ha szeretnéd, mivel nem a te fiad, nem a te dolgod igazán, ezért én leülnék az apjával és az anyjával, elmondanám mi a helyzet. Ki kell deríteni mire kell a pénz - ha cigarettára, bulira, akkor elküldeni hétvégére dolgozni.

Addig is zárd el az értékeid és persze, ne szolgáld ki, de mond el miért teszel így.

Szerintem ha utálatot érez, az csak olaj neki a tűzre. A szulei elválása nyilvan eleve tuske, ha raszallsz, te leszel az 1. szamu ellenseg. én inkabb amolyan laza pót anya szerepbe bújnék, hogy érezze, hozzád is fordulhat, nyilvan kevésbé akar majd olyantol lopni akit kedvel.

2015. jan. 5. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Így nevelte az anyja???
2015. jan. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Meg kellene vele értetni, hogy nemcsak otthonról nem lopunk, hanem senkitől sem!!!

Nem láthatott jó példát otthon, és most már talán késő is, mert úgy hallottam, 4-5 éves koráig kell, hogy kialakuljon benne, hogy a lopás az nem megengedett dolog.

2015. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az édesanyja nevelte 15 éves koráig egy másik városban. Mire nyolcadikos lett, addigra rájött, hogy ő nem szeretne nevelése eredményével együtt élni, igy a továbbtanulás is ránk maradt, én vittem nyílt napokra, én tanultam vele felváltva az apával hétvégente.

Anya mellett laza az élet, mindent szabad, akárhova elmehet, akárhol aludhat, mindent megkap. Nálunk egy kicsit más a helyzet, és tanulni kell. A kötelességét el kell végezni, utána jöhetnek a jogok... Ne gondoljatok nagy dolgokra, ilyeneket kell betartani: nem áll bukásra semmiből, nem lóg az iskolából, nem lop, nem hazudik (pl. nincs házi, és közben van, aminek a következménye mindig 1-es, vagy elmarad az utolsó 3 óra, és közben nem maradt el, csak lógni akart és ennek érdekében hazudott...stb..).

Különben még szeretni is tudom ezt a gyereket, mert ha itt van aranyos, meg rendes, mindent megígér, csak semmit nem tart be....:(.., és ebbe én belefáradtam.

Nagyon szereti az anyját, mert ő csak azt érzékeli, hogy az anyánál mindent szabad, mindent megkap, mindig igaza van velünk szemben...

Úgy nőtt fel, hogy csak a külsőség a fontos, a legújabb divat szerint öltözzünk, mutassuk a szépet, akár hazugság árán is..., megvolt a minta gyermek korában.

2015. jan. 6. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Na akkor itt az igazi kihívás, rendbe tenni egy életet


még fiatal, alakítható, még van rá esélyed


és igen, sok energiádba fog kerülni, de megéri


törődj és beszélgess vele többet

meséltesd miylen volt az élete, mit szeretne majd csinálni, miért lopta el a cuccaid, mit csinált az arannyal, miért kellett a pénz, stb

nem kell megígértetni vele semmit

arra kell rájönnöd miért csinálta ezeket

azt kell elérned, hogy ő elfogadjon, hogy úgy érezze veled mindent meg tud beszélni


persze csak ha akarod, ha nem , akkor el se indulj ezen az úton

a sráccal meg lesz ami lesz

2015. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!