Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Aggaszt a lányom...

Mit tegyek? Aggaszt a lányom barátja.

Figyelt kérdés
17 éves, a fiú 21 és egy hónapja vannak együtt. Aggaszt, hogy többen is azt állítják a fiúról, hogy drogozik és félek hogy a lányomat is beleviszi.

2015. jan. 25. 15:57
 1/4 anonim válasza:
17%

Ha eddig nem vitte bele akkor több mint valószínű hogy bele visszi

Szerintem keres olyanopldalakat amelyek meg mutatják hogy mitt tesznek a drogok a szervezettel és a külsövel

Majd mutasd meg a lányodnak

Ha bírod tiltsd töle ahogy tudod!!

2015. jan. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

én a tiltást nem javaslom, mert akkor a lányod meg fog vele szökni, de ha nem is, tuti hogy elkezd neked hazudni ha eddig nem hazudott.

addig amég nem tűnik el a pénz addig nem komoly drogosok.

az anyag drága, napi használatra nagyon sokba kerül.

a kemény drogok pedig havi szinten is horribilis kiadások, tuti észrevennéd.

ha csak füvezik akkor meg észreveszed a pupilláján, mert tágabb és ha zseblámpával belevilágítasz akkor nem fog összehúzódni rendesen.

2015. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Másodikkal értek egyet, 17 évesen ne akard tiltani, leérettségizik, és eltűnik az életedből.

Nem olyan könnyű belevinni szerintem, ahhoz nem csak a fiú kell, hanem a lányod is. Nekem van ismerősöm, aki vállalja, hogy ő kipróbál mindent amihez hozzájut. Nem szokik rá, nem tol semmit rendszeresen, de ha van akkor kipróbálja. A közeli haveri társaságom 80%-a szív füvet ha buli van, pár havonta egyszer. Mindig megkérdezik, hogy kérek-e (nem erőltetik, csak hogy milyen erősre csinálják a cigit), annyit mondok hogy nem, és kész.

Ha jól nevelted a lányod, nem fog butaságot csinálni. Ha meg nem, akkor drogos lesz akkor is ha tiltod. Nemsokára úgyis felnőtt lesz és azt csinál, amit akar.

Inkább leülnék vele beszélgetni a témáról, hogy igaz-e amit a barátjáról mondanak, és tisztában van-e vele, hogy mennyire tönkreteheti magát. De nem leszidó hangnemben, hanem mint ember emberrel.

20L

2015. jan. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Egyetértek a másodikkal, és a harmadikkal, nekem is volt egy elég hosszú kapcsolatom 17 évesen, ahol a barátom koleszos volt, és ott mondjuk heti szinten füveztek. Én is kipróbáltam, meg volt, hogy vele szívtam, de mondjuk két havonta egyszer, vagy ritkábban. Ha nem kemény drogról van szó, meg ha értelmes lány, akkor tisztában van a következményekkel, nem fog nagyobb butaságot csinálni. Szerintem az én szüleim is sejthettek valamit, de nem szóltak semmit, nem azért mert nem foglalkoztak velem, csak mert megbíztak bennem. Plusz nyilván nem egyszer jöttem haza elég részegen, ebből se volt vita, vagy ilyesmi, és most orvosi egyetemre járok. Szóval szerintem ha okos, értelmes lányod van, akkor akármennyire is szerelmes tisztában van a határokkal.
2015. jan. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!