Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért szeretitek azt a szakköz...

Miért szeretitek azt a szakközépiskolát és gimnáziumot amelyikbe jártok és melyik az?

Figyelt kérdés
Szeretnék pozitív véleményeket hallani és nem csak és kizárólag azt, hogy utáljuk a tanárainkat és a 99%-a rossz. Az országban súlyos politikai és gazdasági problémák vannak ezt tudjuk, de nem biztos, hogy minden diákban ugyanúgy csapódik ez le.
2015. jan. 27. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért szeretem, mert a tanárok nagyon jók és mindent megtesznek azért hogy értsük is az anyagot, ne csak tudjuk. A diákok ismerik egymást(kis iskola előnye kb.250-en vagyunk) és ez által nagyon családias a légkör.

Pécsi refiről van szó.

15/L

2015. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Sajnos itt Budapesten nem ugyanaz a helyzet. 1500 diák, 120 tanár. Ami jellemző az a kölcsönös nem elfogadás, az etnikai előítélet. Sajnos nem ritka az, hogy börtönviselt ember is bekerüljön az iskolába és romboljon. Sajnos. Ez a mai magyar valóság. Mit lehet tenni?

2015. jan. 27. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Idén kezdtem a gimit és imádom. Az elején nagyon nem ment. Egyre jobban belejövök megszokom ,hogy sokkal többet kell tanulnom mint anno és most már nem is tűnik olyan soknak. A szeptemberi siralmas 2.96-os átlagról jelenlegi 4,44-re javítottam. beleszoktam szeretem az osztályom , a legjobb barátnőm amúgy is jött velem. A tanárok között van nagyon jó és kevésbé jó , mint mindenhol. Az iskolai közösséget is szeretem. Pécs Leőwey Klára Gimnázium
2015. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Öröm ilyeneket is hallani. Ismét Pécs. Viszont egyikőtök sem említi a rebellió különböző megnyilvánulási formáit. Tanároknak nem beszél vissza senki?
2015. jan. 27. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
#1vagyok Nálunk nem max. egy-kettő ritka esetben
2015. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kis iskola, mindenki ismer mindenkit, imádjuk az osztályfőnököt és szinte minden tanárt, jó az osztályközösség (van egy nevelő, egyetlen egy, aki folyamatosan osztálytársamat piszkálja..el is érte, hogy kivegyék koliból..meg odament a gyerekhez és elkezdett zsidózni..na ezen a ponton páran megkerestük ése mindenkinek volt hozzá pár keresetlen szava..), nem szólnak bele az emberek kinézetébe.(tavaly kivarrattam a vádlim, volt olyan tanár aki meg is dícsérte, hogy mennyire jól néz ki(tavasz végén), amikor pedig nincs olyan nagyon meleg, acélbetétes bakancsban mászkálok meg fekete cuccokban, egy katonai málhával. . De erre se mondtak semmi rosszat, csak hogy vigyázzak, tönkre ne menjen a háatam)

Balatonalmádi Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium és Kollégium (DLSB)

2015. jan. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapesti Eötvös József Gimnázium. 14 éves vagyok, hatosztályosba járok, ez a második évem. Azért szeretem, mert nagyon jók a tanárok, jó a légkör az órákon, a tanár nem rákiabál arra, aki vicces megjegyzést tesz, inkább maga is nevet rajta. Ennek ellenére nagyon magas szintű az oktatás, nagyon jól lehet tanulni azt, ami érdekel. Már kilencediktől lehet kicsit személyre szabni az órarendet (kisfakt). Rengeteg program van a suliban , pl Ki mit tud?, színházi előadások, fantasztikus táborok, akár külföldön is, szakkörök, stb. A közösség is nagyon jó, intelligens, de nem stréber gyerekek vannak. Senki nincs kiközösítve, a tanárok és a diákok is elfogadják, ha valaki más zenét hallgat, mint a többiek, vagy máshogy öltözködik, meg ilyenek.
2015. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elsős vagyok, és szeretem a sulimat!


Régi osztályomat nem kedveltem, nem szerettem. Új osztály sokkal jobb mint a régi. Mindenkinek megvan a kis baráti köre, nem piszkálják a másikat. Azonban mégis van egy gyerek az osztályban akit kipécéztek maguknak. Sajnálom szegényt... Az órák jól telnek, és az általános iskolás tanáraim teljesen mást beszéltek a középiskoláról! Nem fognak mindent 2x elmondani, figyelni kell, szigorúbb rend lesz!


Persze!


Az órákon jó a hangulat, a tanárok segítőkészek, ha diktál valamit akár 4x-is elmondja ugyanazt. Jó a hangulat. Persze mindenhol vannak kedvelt és nem kedvelt tanárok akikkel így is-úgy is előbb vagy utóbb, de megtörik jég. Nálunk is volt egy tanár az osztály egyik felét tanítja. Év elején goromba és mufurc volt, mostanra pedig tök jó fej! Sajnos a másik csoport matektanára (matek az csoportbontásban van) ahogy hallom nem ilyen jó. Kihív a táblához, ha nem tudod egyes! Tulajdonképpen bármihez is kérsz segítségét megkapod. Teszem azt, írni szeretnél egy programot Java nyelven ami egy kicsit nagyobb falat, akkor szólsz valamelyik tanárnak és segít neked! Diákoknál ugyanez! Tesin, ha pl nem megy valami mondjuk nem tudod a gyertyaállást, akkor segítenek neked, bemutatják, megtartják a lábad, hogy sikerüljön! váltottak le egy tanárt nálunk, de nem miattunk. Tulajdonképpen bárhová is kerülsz, mindig lesz néhány barom az osztályban, akik nem férnek a bőrükbe, és mindig lesznek olyan tanárok akiket nem szívesen kedvelsz. Aztán a jég vagy megtörik vagy nem. Az általános iskolás ofőm pedig teljesen mást ígért. Keményebb számonkérés, szigorúbb rend, magasabb büntetés... Nos nem! Bár inkább ilyen legyen, mint fordítva! A tanárok, mindig késnek 5 percet, de van hogy 10-15 is késik, mert leáll beszélgetni. És hiába késik, valahogyan mégis tartjuk a tantervet, a könyvet Március-ra be fogjuk fejezni! Nincs akkora szigor, a heti 35 órám Szeptember óta sose volt megtartva! Jó ha van belőle vagy 32-33!

2015. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én utáltam, tele volt alaj vérű gypsyvel
2015. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!