Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan szakközépiskolát/...

Tudtok olyan szakközépiskolát/gimnáziumot Budapesten ahova átvennének ( a többi lent )?

Figyelt kérdés

Szakközépben elvégeztem 2 évet de nem szeretném újra kezdeni ha nem muszáj. Amiatt szeretnék iskolát váltani mivel hirtelen nagyon megváltozott a világ nézetem és egyszer csak egy teljesen más szemszögből kezdtem el látni a helyzetem és az eddigiek alapján körvonalazódó jövőképem amely elég negatívnak tűnik,de még mielőtt meg történ volna bennem ez a nézőpont váltás addig fel sem tűnt hogy a legjobb barátom magával húzott egyfajta mélyrepülésbe az évek során és ez a középiskola választásnál sem volt másképpen.

Eleinte jó döntésnek tűnt a jelenlegi iskolám,de rá döbbentem hogy ez így nem mehet tovább. Ugyan is egy jobb iskolába is jelentkezhetem volna, de akkor még csak azt tartottam szemelőt hogy mi a legkomfortosabb számomra és hogy hol kell a legkevesebb tennem és féltem kockáztatni .Viszont realizálódott bennem hogy a világ nem így működik kockázat nélkül nincs siker, és így ebből semmi jó nem sülhet ki.Fáj hogy elpocsékoltam az időm és a képességeimet .Tudatosan köptem magam szembe.De változtatni/és változni soha nem késő,és pontosan ezért a jelenlegi helyzetemen bármi áron váltóztatnom kell.

A logikán alapuló tantárgyakból jó vagyok.Gyorsan megtanulom , észreveszem és alkalmazóm a matematikai összefüggéseket. Szövegértésből és angolból is jó vagyok irodalomból szint úgy,csak van egy hatalmas achilles-sarkam ami a diszgráfia. Ez sajnos látszik az olyan tantárgyakon amiket esetleg az óra jegyzetekből kéne javarészt tanulni és nem lehet az órán közvetlen elsajátítani a mennyisége miatt. Ezért az átlagom csak 3,25.

Viszont az interneten nem úgy vettem észre hogy fellenne bárhol is fel lenne tüntetve hogy egy iskolában kb. hol van meghúzva az alsó határ ezért most rátok is próbálok hagyatkozni hátha van itt olyan aki valamelyest tisztába van azzal hogy Budapesten milyen iskolák lennének hajlandó akár esélyt adni arra hogy bizonyítsam a képességeim.

Úgy hogy bármilyen lehetőség figyelembe veszek de a legjobb az volna ha nem kéne lehúznom a 2 évemet és előröl kezdenem de a legvégső esetben még az is szóba jöhet.

Miden válasz előre is köszönök!



#Budapest #budapesti gimnázium #Budapesti szakközépiskolák #átvettel
2014. aug. 5. 00:24
 1/1 A kérdező kommentje:
A diszgráfiám tartalmi,gondoltam ez még fontos lehet.
2014. aug. 5. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!