Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom depresszós. Hogy...

A lányom depresszós. Hogy engedjem el?

Figyelt kérdés
A lányom mély depressziós már több mint 1 éve. 18 éves viszont még tanköteles és ezt az évet még ki kéne járnia. Viszont nagyon félek mert nem merem el engedni, ne hogy valami hülyeséget csináljon. Szerintetek mit kéne tennem? mert rosszat sem akarok neki. Igazából neki a suli a probléma, a sok stressz meg rosszba van az egyik tanárral és megmondom őszintén a tanár nagyon csúnyán viselkedett vele. A lányom mindig is aranyos volt, sosem szólt vissza senkinek mert gyenge az ilyesmihez. Egy rossz szót nem tudna mondani senkinek. Mit tegyek?
2015. febr. 21. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már rég átvittem volna másik iskolába a helyedben!
2015. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

1. köpd szemen a tükörképed, amiért depresszióssá TETTED a lányodat!

2. most már mindegy, de én a lányod helyében elmennék a vérbe és látni sem akarnálak egy ideig

3. RÉGES RÉG ki kellett volna venned a suliból, akkor talán nem lenne semmi baja

2015. febr. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha kiveszem az iskolából lesznek következményei?
2015. febr. 21. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidd át másikba.
2015. febr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretne már iskolába se járni
2015. febr. 21. 14:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Pszichologus.
2015. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rég átvittem volna másik iskolába, most már talán késő hozzá... A lényeg az, hogy ismerd a véleményét, tudd, hogy neki mi lenne jó, ő hogy lenne boldog, és ha ez kivitelezhető, próbáld ahhoz igazítani a sajátod... Tudom, nem könnyű... Továbbá sokat jelent neki, ha valaki meghallgatja, odafigyel rá, ha gond van, próbál neki segíteni. Nem tudom, pszichológushoz jár-e. Ha nem, esetleg felvethetnéd neki ezt a témát, de olyan módon, hogy (és az a fontos, hogy a lelkedben is az legyen, amit mondasz) látod, mennyire nehéz neki, és szeretnéd, ha ez a helyzet javulna, és te nem biztos, hogy tudsz neki olyan segítséget biztosítani, ezért érdemes lenne bepróbálkozni egy jó szakemberrel. Az alatt mit értesz, hogy "nehogy valami hülyeséget csináljon"? A depressziós emberek az esetek legnagyobb százalékában nem közveszélyes pszichopaták (az már egy teljesen más betegség), hanem csak túl sok nehéz dolgot kellett elviselniük, amibe belerokkantak. Ez alapján a mondatod alapján szerintem segítene, ha kicsit megpróbálnád TÉNYLEG megismerni a lányodat, és megbíznál benne, és ki is mutatnád.


Üdvözlettel, egy másik 18 éves depressziós lány.

2015. febr. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem írasd át magántanulónak. Többet lenne veled, nem kéne neki azt a haragos tanárt elviselni.
2015. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!