Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engedjem a lányomnak? (lent)

Engedjem a lányomnak? (lent)

Figyelt kérdés

17 éves.Hétköznap is a barátjánál akar aludni,heti 2,max 3 alkalommal+szombaton.

Mondtam neki hogy meg akar bukni? Bukásra áll matekból meg fizikából mert nem érti a számolásokat stb,majdnem minden évben épp átment kettessel,egyszer bukott is,de úgy látom őt is zavarja...

Viszont azt mondta hogy eddig sem éjszaka tanult,ami végülis igaz is..



2015. febr. 23. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem engedném a hétköznap egymásnál alvást. Az én anyám is csak ritkán engedte meg, és akkor is csak azért, mert vagy én, vagy a pasim 1 órával közelebb laktunk a sulinkhoz. De így is csak egyszer-egyszer, nem 3x...

19L

2015. febr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Amíg bukásra áll, addig nem szívesen, de az igazság az, hogy egy 17 évessel már nem nagyon lehet mit kezdeni...
2015. febr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
én nem engedném meg, egyrészt a bukások miatt sem, másrészt én úgy gondolom 17 évesen iskolaidőben hétköznap otthon a helye, majd nyáron alhat ott többször, meg tavaszi szünetben
2015. febr. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy nem engedném. Heti 3-4 alkalom 17 évesen, rossz jegyek mellett? Kizárt! Havi egyszer talán!
2015. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
A jegyektől függ, hogy engedném-e hétköznap 1-1 alkalommal. 3x biztos nem. A szombat oké, ha előtte tanul.
2015. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem engedik a szüleim, de én majdnem mindenből kitűnő vagyok. A húgomnál már szigorúbbak lesznek, mert nem tanul rendesen (ezt ők mondták). Legyen az a feltétel, hogy ha javít a jegyein, akkor heti egyszer ott aludhat. Amúgy én is heti egyszer alszom a barátomnál, csak hétvégén nem mindig tudok, ezért marad a hétköznap.

17/L

2015. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem hétvégén megengedheted neki. 17 éves már nem kislány, egy év és 18 éves lesz, azaz felnőtt tehát szerintem teljesen rendben van. Hétköznap szerintem 3 alkalom mindenképp túlzás, de egy-egy még beleférhet. Ha nem rögtön suli után megy és előtte tanul, akkor meg pláne. Egyébként, ha ennyire rosszul megy neki a matek, fizika akkor lehet, hogy érdemes lenne korrepetáló tanárt keresni, aki tud neki segíteni, ha egyedül nem megy mert hiába kell érteni ezeket a tárgyakat meg logikusan gondolkodni, azért vannak olyan részei, ahol tulajdonképpen csak a megfelelő szabályokat, képleteket kell alkalmazni és ez tanulható, megérthető.
2015. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A hétvége az rendben van, de hétköznap nekem eszembe se jutna a barátomnál aludni (19 vagyok)

Szerintem az már túlzás, főleg ha bukásra áll. Lehet délutáni programokat is szervezni, este pedig mindenki szépen hazamegy aludni. Főleg ha bukásra áll.

2015. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem értem a bukásnak mi köze ehhez. Tényleg nem éjjel tanulna.

Én 18 évesen érettségi előtti héten sülve-főve együtt voltam a barátommal, mert együtt tanultunk, ő készített fel matekból.

Most is majdnem az egész vizsgaidőszak együtt telik, segítünk egymásnak.

Te ismered a lányod, meg a barátját, hogy csak elvonná-e a figyelmét, vagy esetleg összeülnének tanulni.

Ha úgy érezném, hogy nem segít neki, akkor nem engedném hétköznap, de ha a fiú rendes és jó tanuló, akkor igen. Nem minden héten háromszor, de néha-néha simán.

Btw kapja össze magát, nincs olyan hogy nem érti a középsulis számításokat, van x képlet amit meg kell tanulni és kész, nem igényel nagy kreativitást vagy tehetséget a középsulis matek/fizika. Leül napi 1-2 órára és benyalja a képleteket amiket aznap vettek, minimum 3-as simán.

21/L

2015. febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen egyszerű a tanulás.
2015. febr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!