Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek engedjem meg a 14...

Szerintetek engedjem meg a 14 éves lányomnak hogy csinálják vagy nagyon elhamarkodom?

Figyelt kérdés

Ma azzal jött haza a lányom hogy el-e engedném hétvégén őt a barátja házukba ugyanis a szüleik valamilyen esti bálba mennek. De épp kapott egy sms-t a lányom a barátjától amiben ez állt: "cija cicukám, gyere skypezni ott egyet dumálhatu.Unk..hidd el sosem fogod elfelejteni az 1.-őt és bébikém légy jóó... puxu cicmic"

Nagyon köszönöm a válaszokat de nemtudom hogy mit csináljak. Mondta mhogy holnapig átgondlom. A barátja 16 éves.


2010. ápr. 15. 19:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez nagy dilemma lehet most neked!Én korainak találom,na meg ez az sms!!Ha valaki szereti a másikat akkor nem győzködi hogy milyen fontos az első alkalom.Ez így van de a lányodnak kell érezni hogy meg e érett a kapcsolatuk a szexre.Nekem olyan "noszogtatós szaga van".
2010. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
14 évesen nem engedném, főleg egy ilyen értelmi szinten álló fiúval. Ha valaki ilyen sms-t írna nekem, azonnal repülne. Egy pasi ne puxu-zzon és hasonlók. De ez csak az én véleményem.
2010. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
szerintem ne engedd meg, bár ha akarják úgyis "megoldják", inkább beszélgess el vele, és ne tiltsd, inkább próbáld lebeszélni, nehéz, de egy próbát megér.
2010. ápr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem is az utolso válasza a legmegfelelöbb!!

Sok szerencset.

2010. ápr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen egyetértek a 20.00-sal. Az én lányom is 14 éves. Ha ilyen helyzetbe kerülnék, leülnék vele beszélgetni. Szerintem az egyszerű tiltás nem megoldás, hisz akkor tudtom nélkül tenné meg. Mondjuk, ha ilyen a fiú értelmi szintje... Erről is lehetne beszélgetni egy kicsit... Bár én nem szoktam elolvasni az sms-eit, de ebben a helyzetben lehet, hogy jó, hogy elolvastad :))
2010. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem engedd el, bocsi, de ez nem a "te döntésed" kellene lenni-e me megértem,hogy félted de ha nem a "nagy Ő-vel" veszíti el mert halgat rád és nem fekszik le vele akkor lehet, hogy elrontja a szerelmi életét, remélem érted mire gondolok. Egyébként ne tiltsd, ez a legrosszabb dolog amit tehetsz. Inkább készítsd fel az "nagy"esmenyre elbeszélgetsz vele vagy ilyesmi. Ha megengeded neki akkor vegyél neki egy csomag kotont, hogy lássa, hogy támogatod és mindenben mellette álsz. Ha jó anya-lánya kapcsolat van köztetek akkor szerintem minden rendben lesz. Jah és légyszives írd meg,hogy elengeded-e vagy nem . köszi (fiatal vagyok 15 éves lány )
2010. ápr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

Hát mondd neki,hogy ha nem lesz kellemes és megbánja,akkor nyugodtan vágja pofán a srácot..na meg ha utána elhagyja a srác:S mert az is lehet..

...én csak ezért nem akarok nekikezdeni!

2010. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Anyuka!

Biztos nehéz helyzetben érzed magad,de amit tehetsz az annyi,hogy mellé állsz vagy tiltod!

Ebben az esetben,bármi nehéz a mellé állás a jobb döntés.

Ilyenkor megértetheted vele azt,hogy-hogy védekezzen,meg

vigyázzanak egymásra és,hogy mindent mondjon-elmondhat

neked,mert ez nem kínos.Kérdezzd meg,hogy készülnek.e

a szüzzesség elvesztésére és,hogy őszintén válaszoljon,mert te csak segíteni szeretnél.Ha azt mondja,hogy nem.Akkor is világositsd fel.


Azért kell mellé állni,mert ígyis-úgyis megoldja és elfogja veszíteni a szüzzeségét,és az rossz ha titokban

és ha esetleg (isten mentsen,hogy megtörténjen) megtörténik a "baj" akkor azzonal szóljon és tudjatok

időben lépni.

Sajnos a szövegből azt veszem,hogy a fiú már készül rá

és azt nem tudom ,hogy a lányod erre érett-emár,ezt

te tudod,ezért is jó ha ilyen helyzetbe kerülsz vele

ebben a témában,mert előfordulhat,hogy elmondja,hogy ő

igazából fél ettől és akkor még segíthetsz is neki és

talán mégis lemond a szüzzeség elvesztéséről.

Én még anno a lányommal ezt megbeszéltük ő 16 évesen

vesztette el,de nagyon jól kialakult a viszonyunk,bár

nehéz volt a tényt elfogadni,és biztos nem avatott be

mindenben (ami természetes) ezt a barátnőivel beszélte

meg,de megtudtuk beszélni a témát,védekeztek eggyüt

mentünk el a nőgyógyászhoz és mikor ott aludt a barátjánál akkor másnap mentem érte és beszállt az autóba

lehetett láttni rajta,hogy megvolt.

Kérdezzem: Megtörént,igaz?

A lányom: Igen meg.

És beültünk egy kávézóba és akkor megbeszéltük a továbbiakat,ugymond megnyugtatott,hogy minden rendben

volt védekeztek.

A szívem mélyén iszonyúan fájt a dolog,hogy a kislányom

előttem ül,felnőve,pedig nemrég még karjaimban fogtam.

De büszke voltam rá,hogy megbízik ennyire bennem.


Mai napig ő a párja és a házzaságot,gyermeket tervezzik

én boldog lennék és kitartok melletük.:)


Szóval,szerintem beszélgetés az aranyút.Sok Sikert kívánok.Bízok bennetek.

2010. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
23%
Honnan tudod, hogy mi volt az SMS-ben? Csak nem kutattál a telefonjában? Amúgy meg szerintem ezt 14 évesen még ne engedd meg. Amint 15 lesz már engedheted.
2010. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

szerintem nagyon nagy különbség van 14 és 14 éves lány között... csak te ismered a lányodat, hogy ő érett-e már erre a dologra (nekem volt barátnőm aki ilyenkor már olyan szinten volt, mint én 18 évesen.. szóval lehetséges) amúgy én most 30 vagyok.

a másik kérdés, hogy bízol-e a lányodban. mert ha igen, és úgy gondolod, hogy tud mérlegelni, akkor nem fogja megtenni, ha nem akarja.

mindenképp beszélgess vele (védekezés, betegségek stb) de azt el ne mondd hogy elolvastad az sms-ét... kiborulna, megjegyzem jogosan.

Amúgy ha meg akarja tenni, akkor megteszi, tök mindegy, hogy elengeded-e, vagy sem.

2010. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!