Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti mi szerint...

Kamaszok, ti mi szerint döntöttétek el, hogy melyik középiskolába mentek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Én nagyon nehezen tudok dönteni, félek, hogy megbánom majd a választásom. Ti hogy döntöttétek el, merre tovább? Megbántátok?
2015. febr. 25. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Igazából én egyetlen iskolába adtam csak be eredetileg a jelentekésem, viszont annak az összes szakára, de mivel alapítványi iskola volt, ezért az alapítványt támogatók kölkei automatikusan elém vágtak, annak ellenére, hogy 4.1-es átlaggal meg a 200-ból elért 147 ponttal indultam, hiába, a protekciót még 199 ponttal se verhettem volna meg. Aztán fogtam magam és elmentem egy neve nincs kis gimibe, ahol aztán atom jól elütöttem 5 évet, érdekes embereket ismertem meg és megtanultam, hogy az élet által osztott kártyákat sose láthatom, ellenben megtanulhatom hogyan tudok gazdálkodni még a legtrébb leosztással is.

Azóta is áldom a napot, amikor megkaptam az elutasító levelet a középiskolától, ahová először jelentkeztem, király dolgokról maradtam volna le, ha oda vesznek fel.

(Ezt csak így zárójelbe, de a protekciósok fele félévkor kihullott, mert szerencsétleneknek csak a hátszelük volt nagy, de az eszük nem kimondottan.)

2015. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

mivel én olyasmi akartam lenni, ami szülők szerint irreális, anya beíratott oda, aova ő is járt, az lett megjelölve több szakkal.

(színésznő akartam volna lenni, vagy pszichológus, mindkettőre volt érv, miért nem jó, vagy stb, még a tanárok is mondták a kifogásokat)

2015. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt nehéz , mivel a reál tantárgyakat nem szeretem , a nyelvek meg mindig is jól mentek és szeretem is őket ,ezért három gimit jelöltem meg , mindenhol angolt. Az első helyre nem ettek fel , mert 92. voltam a rangsorban , e amikor már megkaptam az elutasító levelet egyáltalán nem bántam.megtetszett a gondolat ,hogy a jelenlegi iskolámba fogok járni ahol ugyanúgy megszerezhetem a felsőfokú nyelvvizsgát. A legjobb barátnőm is idejár+ szerelmem is szóval egyáltalán nem bántam meg ,hogy így alakult.
2015. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kiskorom óta ki volt nézve a lakóhelyemhez legközelebbi, közepes erősségű gimnázium (sose voltam jó tanuló). A fő célom az volt, hogy 7 év angol tanulás és egy középfokú nyelvvizsga után németül is megtanuljak. Ennek a giminek volt egy osztálya, ahol német indult, és 10.től tanulhattam volna mellette olaszt is, amit szintén nagyon szerettem volna.

Ezt jelöltem be eredetileg elsőnek, a másik 3 is gimi volt, de angolos tagozat.

Aztán jött egy kattanás, és bejelöltem elsőnek egy jóhírű szakközépiskola német nyelvi előkészítő tagozatát. Nem hittem volna, hogy felvesznek, de mégis így lett :) A szakma igazából annyira nem vonzott, de a nyelvoktatás és hogy közel van a lakóhelyemhez, igen (20 perc, busz+metró)

Azóta eltelt 4 év, most vagyok 13.os végzős. Németből az egész osztály borzasztó, hiába a tagozat, nem tanítottak meg minket rendesen... A szakma még mindig nem érdekel. Meg is bántam, meg nem is, hogy idejöttem. Megbántam, mert a gimiben tanulhattam volna 2 nyelvet. Nem bántam meg, mert imádom az osztályom, ilyen jó osztályközösséget még egyik tanárunk se látott. És nem bántam meg, mert a szakmai tárgyaim közül sok volt, ami a való életre készített fel. (megtanultam, milyen jogai vannak egy vendégnek a szállodában, hogy hogy kell vállalkozást létrehozni, hogy kell leltátozni, stb)

Ja és nem bántam meg, mert megismertem az 1. és a 2. szerelmemet :) utóbbival már több mint 3 éve vagyok együtt, közös jövőt tervezünk.

Tanulás szempontjából: nem lettem jobb tanuló, de a pontjaim meglesznek a kinézett fősulira (óvónő szeretnék lenni, aminek mondjuk nem sok köze van a vendéglátáshoz :))


Egy szó, mint száz felmentem a netre, megláttam ezt a sulit, a tagozatát, és azt mondtam "miért ne próbáljam meg?". Teljesen random volt, előtte legalább 4 éve gimibe terveztem menni. Ezt hozta a sors.

19L

2015. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűen, elérhető távolságon belül a lehető legerősebb gimibe. Ez végül 120km lett. Ha újra dönthetnék ugyan ide jönnék. Szar hely volt, a létező legelmebetegebb tanárokkal, de nagyon szerettem. Kell a kihívás na.

Amúgy általános osztályba jártam. Ez azt takarta, hogy emelt szinten tanultuk az angol és a matekot. A tanárok szemszögéből meg azt takarta, hogy mi még nem tudjuk mit akarunk, szóval nekünk mindent nagyon-nagyon kell tudni. ="D Végül igazuk lett, a lehető legkülönbözőbb egyetemekre mentünk.

2015. febr. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Èn egy 7.-es kiskamasz anyukàja vagyok, ès nagyon èrdekes dolgokat olvastam most tőletek.

A lànyom sajnos 3-as,4-es tanuló, hiàba könyörgöm, nèha kiabàlva adom a tudtàra hogy így sehova nem veszik fel, hol szèp szóval próbàlom ràvenni a tanulàsra, hol kiakadva. Lusta, ennyi.

Nem tudja hova menne szívesen suliba, de az is kèrdès így hova veszik fel...

Tőlünk 5 percre van egy nem túl erős gimi. Ez jó lenne, de ha "elvèrzik"? Vagy 30 km-re a megyeszèkhelyen rengeteg szakiskola...


Ès hogy működik a jelentkezès a sulikba, mikor kell megtenni. Ès szerintetek mi az az alsó àtlag amivel felvennèk egy gyengèbb gimibe?

2015. febr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, én nem kamasz vagyok, de leírom az én sztorimat, talán tanulságos lehet.

Általános iskolás koromban arról álmodoztam, hogy orvos leszek, de nem voltam kitűnő tanuló, csak 4-es. Ezért egészségügyi szakközépbe szerettem volna menni, de a szüleim nem engedték. Apám sima gimibe küldött, úgymond ráérek még eldönteni, mi leszek, de az egészségügyet ne válasszam, ne legyek ápoló vagy ilyesmi, mert szerinte azt nem fogom bírni. Hagytam magam befolyásolni. Gimiben is 4-es tanuló voltam, ezért apám és az osztályfőnököm eldöntötték, hogy egy tanítóképző "belefér". Így tanító lettem. Szeretem a szakmámat, mert szeretem a gyerekeket, de mikor a gyerekeim megszülettek, irigykedve figyeltem pl. a védőnő munkáját, mai napig nagyon érdekelnek az egészségüggyel, gyógyítással kapcsolatos dolgok. A fiaim már kamaszok, a nagyobbik most hetedikes, jövőre továbbtanul, mikor megkérdeztük hova szeretne menni, közölte, hogy egészségügyi szakközépbe, mert orvos szeretne lenni, igaz a jegyei neki is csak 4-esek, de akkor legalább valamilyen egészségügyi végzettsége legyen, ha az orvosiig nem sikerül eljutni. Lehidaltam. Ezt tőlem függetlenül találta ki. Úgy látszik ez az irányultság benne van a génekben, én nem fogom gimibe erőltetni, remélem ez jobb választás lesz, mint nekem annak idején.

Kedves kérdező, a továbbtanulásnál két fő szempontot nézz meg, téged mi érdekel, és milyenek a jegyeid. Ha mindenképpen főiskolára, egyetemre készülsz, jól tanulsz, akkor egy erős gimnázium jó lehet, főleg ha nyújt valami plusszt, pl. angol tagozat vagy ilyesmi. Ha van konkrét elképzelésed, akkor egy érettségit adó szakközépiskolában megszerezheted az adott szakmát, és ha jó vagy benne, ebben az irányban még mindig tovább tanulhatsz majd. Ezeket gondold át előre, az alapján válassz. Ha jó vagy valamiben, gondold át abból mit lehet kihozni. Akár sport, akár művészetek terén. Pl. egy ismerősöm nagyon jól rajzolt, informatikusnak tanult, most valamilyen grafikai játéktervezés területen dolgozik. Egy másik ismerős kereskedelmit végzett, de mindig is nagyon kreatív volt, jó kézügyességgel, most otthon egyedi házi készítésű tortákat süt, rengeteg a megrendelése.

Szóval a döntéstől ne félj, bármit választasz, az még menetközben is alakulhat másfele ha úgy adódik. És hát tegyük hozzá, hogy a mai világban a felnőtt emberek nagy része nem a szakmájában dolgozik.

2015. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem régi álmom, hogy abba a gimibe járjak, amiben most "töltöm a 4 éves büntetésem". :)

Ha viszont most kellene választanom gimit, akkor biztos nyolcszor átgondolnám újra. Szeretem a helyet, a közösséget, a programokat, stb. De a hülye fejemmel és a humán beállítottságommal reál szakra jelentkeztem, ahova simán fel is vettek. Emiatt aztán ha megszakadok, akkor sem megy a matek kettesnél, hármasnál jobban. De szerintem ennek így kellett lennie, és örülök, hogy végül idejutottam, legalább megedződök a tanulásban.:) Hozzátenném, hogy még így is sikerül kihoznom az átlagomat 4 körül, ami szerintem annyira nem vészes, a helyzetet tekintve.

Kérdező, szerintem olyat válassz, amiről tudod, hogy szívesen végigviszed.

2015. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Erős általános iskolába jártam, a legjobb még mindig a városban. Onnan mindenki a város híres gimnáziumába adta be a jelenkezést, köztük én is. Biosz-német szakra jelentkeztem, de közben megjelöltem egy másik iskolát is, ami nem volt olyan jó hírű. Az elsőbe nem vettek fel, de már ekkor örültem, mert az 1. iskolába a gazdag gyerekek meg a város nagymenői járnak. A jelenlegi iskolámban most vagyok végzős, imádom, ugyanazt tanuljuk, mint akárhol, de jobban elfogadnak az osztálytársak, a tanáraimat imádom, ha szigorúak is, de mindenben tudnak segíteni és szívesen is teszik. Nincsenek olyan színes programjaink, de cserébe ami van, az nagyon jó szokott lenni. Visszagondolva, ha most kéne választanom, akkor is ide jelentkeznék, de már első helyen. Én a tanulmányi eredményemet figyeltem, hova van esélyem bekerülni, mi van közel és milyen iskolában kaphatok megfelelő képzést a továbbtanuláshoz.
2015. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát úgy néz ki, én is azt az utat választom, hogy humán beállítottságúként olyan gimibe megyek, ahol erősek a természettudományi tantárgyak. Remélem azért nem fogom végigszenvedni a középiskolás éveimet. :)

Köszönöm a válaszokat.

2015. febr. 27. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!