Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Komoly problémám van. Mit...

Komoly problémám van. Mit tehetek ebben a helyzetben? Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy anyu 1 éve meghalt, és apu nem tudta túltenni magát rajta. Romba dőlt a karrierje, sokszor nem jár be dolgozni, mert minden bánatát az alkoholba fojtja. Én 15 vagyok de van egy 7 éves elsős öcsém akit nekem kell gondoznom és nevelnem. Apu nem képes róla gondoskodni, nekem meg nem jut idő a tanulásra. Ráadásul van egy barátnőm akivel 1,5 éve együtt vagyunk, és anyu halálakor is kitartott mellettem, sőt most is, mikor nincs sok időm rá.
2010. febr. 13. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha már nemtudsz mittenni,ésesetleg úgyérzed hogy valami gyermek otthonba jobblenne,akkor szerintem kérj segítséget valamelyik tanárodtól,hátha tud segíteni,és akkor elhelyeznének titeket,apukád meg megtudna látogatni,amíg rendbe nem jön,vagy mondel neki hogy ez aterved, hogyha nem hagyja abba az ivást.
2010. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan rokonotok, akitől segítséget kaphatnátok, akkor marad a Gyámhivatal.

Nagyon sajnálom a helyzeteteket, neked nagyon nagy teher van a nyakadban, amit ilyen fiatalon nem lehet bírni. A kisfiú mellé pedig felnőtt ember kell, aki foglalkozik vele, segíti a tanulásban, a fejlődésben, mert egyébként el fog szegény kallódni.

Tényleg az lenne a legjobb, ha valamelyik rokonotok örökbe fogadna benneteket, és jó lenne, ha apukád ebbe beleegyezne, mert a jövőtök forog kockán.

2010. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában van olyan akihez fordulhatsz-nem jut eszembe a pontos neve-,de ha jóban vagy az osztályfőnököddel,vele is beszélhetsz.Esetleg keresd meg a helyi Családgondozót,ott is tudnak segíteni neked.

De azt is megpróbálhatod,h keresel egy rokont,vagy apukád egy barátját,aki tudna vele beszélni,h hívják fel a figyelmét a két gyerekére,akiknek most nagyon nagy szükségük lenne rá.

2010. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De nekem nincs szükségem gyámhivatalra, csak öcsémen kellene segíteni. Én képes vagyok ellátni magam, egyedül felnőni, és közben tanulni, de ő sajnos nem, és ez a baj. Nem vagyok képes őt is gondozni, és főleg nem nevelni - mikor még én sem vagyok felnőtt.
2010. febr. 13. 20:40
 5/13 A kérdező kommentje:
Sajnos apu a munkát mindig előtérbe helyezte - jóval a barátok elé. De attól tartok, ha öcsém érdekében szólnék, nekem is mennem kéne.
2010. febr. 13. 20:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem jó ez a helyzet senkinek. Büszke vagyok rád, hogy ilyen érett vagy.

A nagyszüleid nem tudnak segíteni? Esetleg egy időre elköltözhetnétek hozzájuk. Ha a nagyszülők nem érhetők el, akkor ha tudsz, akkor esetleg hívj fel valami segélyvonalat. Apukádnak egy pszichológusra lenne szüksége, esetleg egy régi barátra vagy anyukád régi barátjára. Egyedül nem mászik ki belőle. Sajnálom, ami történt veletek, de nem tudok ennél többet segíteni. Bár tehetném. Vigyázzatok nagyon magatokra. Ha végképp nem megy írj, és kitalálunk valamit. Kitartás.

2010. febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
20:42 vagyok. Érthető, hogy nem akarsz otthonba menni, én sem akarnék. Ez apukádnak sem lenne jó. Szerintem is más megoldás kell. Próbálj meg egy pszichológust.
2010. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A nagyszülők mindenben próbálnak segíteni, amiben csak tudnak, de nem képesek gondozni hármunkat. Tényleg keresek egy pszichológust apunak - a gimiben van a gyermekvédelmis, ő biztos ismer egyet. Nagyon köszönöm a sok segítséget!
2010. febr. 13. 20:49
 9/13 anonim ***** válasza:
Ő biztos tud egy jó szakembert. Sok szerencsét.
2010. febr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nálunk az anyukámnak halt meg az anyukája nagyon korán. az apukája ott maradt hét gyerekkel. Ő is alkoholista volt és bár ajánlották a családtagok nem adta oda a gyerekeket a pénz miatt. Anyukámnak, aki ekkor már 18 éves volt, de nem tudott volna 6 gyereket nevelni, sikerült elintézni, hogy a két kicsit elvigyák. Ők otthonban nőttek fel, elvégezték az iskolát, tanultak szalmát. A többiek akik otthon maradtak, csak két-három osztályt végeztek el, alkoholisták lettek, és a rendszerváltás óta munkanálküliek illetve az alkohol miatt leszázalékoltak.

Úgyhogy ha úgy érzed az öcsédet ez a veszély fenyegeti, lehet jobb lenne neki egy otthonban.

2010. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!