Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ha egy gyerek egy...

Szerintetek ha egy gyerek egy mentális beteg nagytesó mellett nő fel, annak rá nézve lehet következménye?

Figyelt kérdés

Testvére örökölt lelki beteg, az utóbbi pár évben nem túl szép dolgok történtek itt. Ordibálás, ajtócsapkodás, öngyilkossággal fenyegetőzés (késsel a kézben), dühkitörések. Szerencsére ez az időszak elmúlt, már 3 éve jár pszichológushoz, bár most is vannak ilyen sötét időszakok.

A probléma csak az, hogy a kisebbik gyerekem furcsa lett az utóbbi 1-2 évben. Teljesen elzárkózott, sosem mosolyog, iskolát utálja és a tanárokat is, kevés dolgot szeret csinálni és kevés iránt érez motivációt. Nemrég voltam fogadóórán, ahol az osztályfőnök azt mondta, teljesen kedvetlen, mindegyik gyerekkel bunkózik, beszólogat, nagyon makacs. Házit megcsinálja meg tanul, ha kérnek valamit tőle órán, megteszi, de nem akarja csinálni, sőt van hogy visszaszól a tanároknak. Azt tudom, hogy önmagával semmi baja nincs, nem önbizalomhiányos egyáltalán. A tanár azt mondta, hogy épített maga köré egy ilyen kemény burkot, amit nem akar széttörni. Borzasztóan makacs. Alvásproblémái is vannak, már jó ideje. Talán van valami köze a nagytesójához? Mi a baja? Ez valami betegség? Mit tehetnék?

Mindent minimálisan segítő választ is hálásan köszönök!

Egy aggódó anyuka


2015. márc. 2. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
valószínű,hogy őt is megviseli a helyzet. annyit tehetsz,hogy attól,hogy beteg a nagytesó még a kisebbel is ugyanannyit foglalkozol,sokszor van ilyenkor az a hiba,hogy kevésbé van törödve a kisebbel,mert nem ő a beteg.sokat kell vele beszélgetni,ha pedig problémái vannak talán a terápia is jó ötlet. de rémeket nem kell látni,ha tizenéves tök normális a viselkedése,mert hát a tinik többsége marhára kedvetlen a suliba,nem szeretik nagyon,a bunkózás is előfordul,rossz a kedvük,vagy csak levezetik a feszültséget. igazából ezt te látod,hogy normális tini viselkedés,vagy lappang ott valamilyen probléma is. a sosem mosolyog túlzás,vagy tényleg nem?
2015. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát mikor suliból jön, akkor mindig rémesen rosszkedvű. Van, hogy mindenkibe beleköt, de lehet néha sírni van kedve (legalábbis én úgy látom). Az egyik, ami miatt nagyon aggódom. Van hogy 2-3 órát alszik éjszaka és úgy megy suliba, és ezt csinálja folyamatosan. Mi mindig mondtuk neki az apjával (most is), hogy feküdjön le, mindig azt mondja "jó,jó, persze", aztán gyakorlatilag kidob a szobából. Volt hogy semmit nem aludt egész éjszaka. Nagyon aggódom érte és az egészségéért, de ha szóba jön a pszichológus, mindig visszautasítja.
2015. márc. 2. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

nem biztos,hogy a testvére miatt van probléma.lehet,hogy az iskolában vannak gondjai nem? bármi lehet,egy osztálytárs aki szekálja,szerelmi ügy bármi

1es

2015. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, senkinek nem beszél ezekről tudtommal, teljesen kizár minden segítséget.
2015. márc. 2. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Minden körülmény, ami éri (pláne a családi, mivel ez az elsődleges szocializációs környezet) nagy hatással van a gyerekre.

Valószínűleg a nagyobb tesó is az oka, de még ezer más baja is lehet ezen kívül.

Pszichológus biztosan nem ártana, talán segítene neki feldolgozni ezeket a hatásokat, és a helyükön kezelni.

Mert így fenn áll a veszély, hogy magányos, elszigetelt lesz.

2015. márc. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor beszélek vele és megpróbálom rávenni a pszichológusra.
2015. márc. 2. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Remélem nem túl indiszkrét a kérdésem: mennyi figyelmet kapott a kisebb gyermeked az évek során? Ezt nem rosszindulatból kérdezem, csupán azért, mert sajnos sokszor előfordul, hogy a speciális igényű, komoly betegséggel rendelkező, vagy fogyatékos gyerek mellett a testvér eltörpül, nem kap elég törődést és figyelmet.


Egyébként próbáljatok meg beszélgetni vele! Ne úgy, hogy azt érezze, kötelező elmondania, mi van vele, hanem szép lassan építsetek ki egy olyan bizalmi kapcsolatot, amiben természetes lesz, hogy beszél a problémáiról! :)

2015. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2015. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

14 éves vagyok, és a nagytesóm mentálisan beteg, úgyhogy ennek fényében szeretném a véleményem kifejteni. (Előre elnézést, ha egy kicsit zavaros amit írok.)

A helyzet nálunk is elég súlyos volt és még mindig az. (Gondolok itt ajtócsapkodásra, ordibálásra, verekedésre, rombolásra, fenyegetőzésre, de olyanra, hogy amikor meghallottam, hogy azzal fenyegeti a tesóm a szüleimet,hogy megöli őket majdnem szívrohamot kaptam.) Ebben nőttem és növök fel tulajdonképpen, és ez nagyban kihat a személyiségemre. Kisebb koromban nem volt semmi baj még, nem fogtam fel mi történik, úgyhogy mindig csak mosolyogtam, sokat nevettem és tanultam, és állítólag igazi "angyal" voltam. Ám az idő múlásával, kezdtem megérteni mi is folyik körülöttem, és nem csak családon belül, hanem az egész világban. És így lettem abból az aranyos lányból, az a borzalmas ember aki most vagyok. (Bár már kezdek kilábalni belőle, mert olyan barátokra leltem, akik mindenen átsegítenek.) Nem szeretném leírni az egész történetemet, mert nincs is rá időm, de annyi a lényeg, hogy a tesóm miatt az önbizalomhiányom teljesen alábbhagyott, és ez kihatott a jegyeimre, és a kapcsolataimra is. Azután következett nálam a depresszió, és így könnyen sebezhetővé váltam, és egy időben rengeteget bántottak, ezért ösztönösen bunkó voltam mindenkivel. Ezzel védekeztem. Kedvem se volt nagyon semmihez, és a mosolygás is csak kényszerből ment. Nem voltam az a fajta, aki elmondana bármit is bárkinek, így hát egyedül maradtam, a "sötét" titkaimmal, melyeket az idő a nyakamba akasztott. Most, nekem sikerült ugyan összeszednem magam, és a talpamra álltam, és olyan embereket ismertem meg akik, mint már említettem mindenben mellettem állnak, és ki tudom önteni nekik a lelkem. Szerintem beszélgess sokat a gyerekeddel, és légy mellette, mert még ha úgy is tűnik, hogy eltaszít magától, és nem érdekli, hogy próbálsz vele törődni, hidd el, belül nagyon is jól esik neki, és szerintem a sok odaadó figyelem, és szeretet az ami ki tudja az embert húzni ebből a helyzetből. Remélem, azért tudtam segíteni és, hogy majd idővel minden rendbe jön! :)

2015. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Probálj vele beszélgetni. Végül is a szülö dolga a kapcsolat teremtés.
2015. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!