Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A 17 éves fiam szándékosan...

A 17 éves fiam szándékosan tönkretette a telefonját, amit a diákmunkával szerzett pénzéből vett. Szerintetek megbüntethetem?

Figyelt kérdés
4 hónapja dolgozik diákmunkát. Rendelt a telenortól egy Samsung Galaxy S 5-öt, meg meg egy Nokia 301-et. Gondoltam, okos volt, mert rendelt egy "póttelefont". De nem... fogta, és kidobta az erkélyről (családi ház). Hüledezek, hogy ez most mire volt jó. Azt mondja, hogy mindig is szeretett volna tönkretenni valamit ami százszázalékosan az övé, amiért ő dolgozott meg. Gondoltam rá, hogy megbüntetem, de az ő telefonja volt, nekem semmi közöm hozzá. Esetleg azzal büntetem, hogy plusz kiadásokat szórok a fejére?
2015. márc. 3. 06:21
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Extra házimunka? Vagy eltiltom mindentől, tv-től számítógéptől, mondván, csak azt használhatja, ami az övé?

*4 hónapja dolgozik diákmunkásként, rosszul lett fogalmazva

2015. márc. 3. 06:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell megbüntetni? Ő dolgozott meg érte és azt tette tönkre. Ennyi. Nem is értem mit akarsz elérni a büntetéssel. Ha neko ennyit ért h dolgozott érte x időt de csak tönkreteszi az az ő baja.
2015. márc. 3. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem se buntesd meg. Az o penze volt, vegulis el is kaszinozhatta volna. Egyebkent valoszinuleg ez volt az elso es az utolso dolog nala, csak meg akart erezni, milyen ha olyan dolgot tesz tonkre amiert o dolgozott meg.

En ebben semmi rosszat nem talalok.

2015. márc. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ő pénze volt, ő kereste meg az árát, azt csinál vele, amit akar. Semmi közöd hozzá.

Tény, hogy nem megszokott dolgot tett, de az ő dolga.

2015. márc. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megdolgozott a pénzért, azt csinál vele amit akar. Fel is gyújthatta volna, akkor se szólhatnál egy szót se. Hagyd rá.
2015. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Miért büntetnéd meg? Ha sorozatosan csinál ilyeneket, vidd pszichiáterhez, de egy eset miatt ne aggódj. Kamasz.

De ne vegyél neki új telefont, bár ez remélhetőleg eszedbe se jutott.

2015. márc. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ő pénze. Ne büntesd meg..
2015. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is csináltam ilyesmit egyszer.:) Vettem használtan egy filléres árban lévő 'okostelefont', és bezúztam, csak mert annyira tilos meg butaság ilyet tenni, hogy nagyon akartam. Csak mert nem megszokott meg nem szabad.:) Szerintem ne büntesd meg, csak szembesítsd: ezért ennyit és ennyit dolgoztál, és most így elszállt ennyi munkád... Megérte?


De ezt se kioktatóan, csak mintha érdekelne milyen érzés volt ez neki stb, meg mit gondol ő erről.:) Remélem érted mire gondolok.

2015. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges lenne, semmi közöd hozzá.
2015. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Én egyszer egy kenyeret dobtam a kályhába nincs abban semmi rossz.
2015. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!