Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti engednétek dolgozni...

Szülők, ti engednétek dolgozni a majdnem 19 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Ősszel egyetemre megyek, de nyáron szeretnék keresni egy kis zsebpénzt. A szüleimnek igaz, hogy jól megy, bármit megkaphatok, de én szeretném hasznosan eltölteni az időt nyáron, nem egésznap a szobámban ülni. Beszéltem arról, hogy itt ebben a városban a legjobb barátnőmmel pultosok lennénk, de anya ilyenről hallani sem akar.

Nekiültem nézelődni, és találtam egy hasonló diákmunkát, mint a szak az egyetemen, ahová menni szeretnék, vagyis ehhez kapcsolódó. Ezzel annyi a baj, hogy akkor nem augusztusban, hanem már júniusban (kb 1-1,5 hónappal) előbb kellene albérletet nézni, felköltöznöm az egyetem városába (1 órányira van tőlünk), mivel ez a munka ott van. Végülis őszre megismerném a környéket, talán szerezhetnék barátokat, mivel nem szinte suli elején költöznék oda. Hazajárnék persze hétvégente, vagy amikor nincs munkaidő, de lényegében már nyáron ott lennék.

Tesóm már egyetemista (fiú), de nyáron meg szünetekben is haza kell jönnie, nem maradhat ott hétvégékre sem a városban, de már 21 éves!! Miért kell ennyire óvni a gyereket a világtól?


2015. márc. 10. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

...Én 18évesen(!) mentem ki Angliába(!) dolgozni...


Nem értem miért fognak ennyire a szüleid (nem mondom, engem is fogtak, de ha dolgozni akartam, nem mondták, hogy ne! :) ), nekem szimpi, hogy annak ellenére, hogy bármit megkaphatnál szeretnél elmenni dolgozni... Szerintem elég idős vagy már ahhoz, hogy munkát vállalj, megtudd miaz, hogy dolgozni,saját pénzt beosztani, és az az 1 órányi út sem lenne a világvége...


Kiskorom óta segítettem otthon, nálunk nincs fiúgyerek,én vagyok a legidősebb, szóval a favágásban/hordásban, fűnyírózásban stb.stb. mindig én segítettem. Büszke vagyok rá, hogy ilyen munkákat is el tudok végezni, és büszke vagyok arra is, hogy tudom mi az amikor én keresem a pénzt, én osztom be, és nem anyuéktól kell kérnem mindig...

2015. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
16 éves korom óta dolgozom ilyen-olyan formában, szóval persze, hajrá.
2015. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Én vidéki vagyok, és már 14 évesen eljártam napszámba/órabérbe dolgozni. Azóta sokat tanultam, úgyhogy szerencsére könnyebb a mostani munkám! :)


25/N

2015. márc. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, én 14 éves korom óta dolgozom. akkor még lehetett... nem nyáriszünetben, hanem recepciósként találtam diákmunkát, este is és hétvégén is dolgoztam, nem ment a tanulás rovására, sőt :) meló közben tanultam. majd gimi után estin tanultam, mert akkor már rendesen dolgoztam, 31 éves vagyok, épp 2 hete fejeztem be a tanulmányaimat, szóval nem hagytam ott a sulit a meló miatt és úgy érzem hasznomra vállt.

én se értem miért fognak ennyire a szüleid, de hát nagykorú vagy, tessék kiállni magadért és tesódnak is ezt tanácsolnám. ha összefognátok, elérhetnétek, hogy ne kelljen otthon ülni

2015. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is 18 évesen mentem külföldre dolgozni, persze azért a szüleim nem szálltak el az örömtől, de elfogadták, az én döntésem volt. Ennyi idősen szerintem már meg lehet tapasztalni milyen is a munka világa, amikor a saját magadat látod el, stb...
2015. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gimi utáni nyáron gyárba mentem 2 hónapra, kis "zsebpénz" volt... (300.000ft) de nyaram nem igazán volt mellette:D
2015. márc. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is 18 évesen mentem ki Angliába 3 hónapra dolgozni illetve nyelvet tanulni. Egyik szemük sírt a másik boldog volt. Amúgy hozzá tenném,hogy így,hogy kint voltam többet beszélgettem velük (skype,viber),mint ha itthon lettem volna :)

Sőt. Szerintem jobban is viselkedtem odakint,mint amit itthon csináltam volna a barátaimmal.

2015. márc. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!