Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy a szüleik...

Mit tegyek hogy a szüleik Kevésbé korlátozzanak? Már nem bírom.

Figyelt kérdés

2 hónap múlva leszek 18, de még mindig kisgyerekként kezelnek.

Ráadásul rengeteg elvárásuk van, én pedig lassan szétesek, mert lazítani is szeretnék.

Elsősorban számukra nagyon fontos a tanulás. Ezt el is fogadom, mivel Számomra is az. De! Nagyon kétlem hogy egy ének hármas vagy egy fizika kettes valaha befolyásolni fog bármit is. De ők az utóbbi időben megállapították hogy mennyire lerontottam és hogy nem tanulok eleget. De ezzel ellentmondanak maguknak, hisz eddig azt hallgattam tőlük hogy szálljak rá azokra a tárgyakra amikkel célom van. Ez így teljesen rendben is van, biosz kémia csak ötösök, érettségi tárgyak szintén. De kit érdekel a földrajz meg fizika? Főleg hogy csak tizedikes vagyok? De ők elküldtek fizikatanárhoz, hogy bonyolultabbá tegyék az életem... Ki látott már olyat hogy egy kettes röpdolgozat miatt valakit tanárhoz küldenek? Ráadásul Ez megint egy ellentmondás önmagukkal, ugyanis másik dolog amit erőltetnek az a sport. Heti négy edzést várnak el tőlem, de arra nem gondolnak hogy van egy csomó délutáni órám a faktok miatt, most még heti 1 fizikatanár és akkor hogy jutok el edzésre? Ott is elvárást támasztanak elém, azt mondják jó vagyok és versenyszerűen is csinálhatnám ha többször járnék. De nem tudok, pedig imádom.

Aztán ott vannak a barátaim. Velük három felé is kell gondolkodnom, három felé kell programokban résztvennem, három baráti társaságot nem hanyagolhatok el. Szeretek bulizni járni, ők meg is engedik és ennek őszintén Örülök de 17 évesen ez azért talán normális. Ha nem veszem fel a telefont egy koncerten kb 10 percig akkor viszont van baj és nem akarnak elengedni többé.

Ezen kívül van egy friss kapcsolatom, akira szintén időt kell szánnom.

Arról nem is beszélve hogy ott vannak a tesóim, unokatesóim, akikkel szintén próbálok sok időt tölteni, és akiket imádok és akikkel a szüleim szintén elvárják hogy foglalkozzak. Plusz járjak el a mamámhoz is ami egyébként nem gond csak megint két délután egy héten.

Nos én ezek mellett elég introvertált vagyok, szükségem van egyedüllétre hogy kikapcsolódjak. Ma megkértem apát hogy ha Úgyis negy könyvtárba hozzon ki nekem egykét könyvet, de azt a választ kaptam hogy inkább tanulnom kéne mint olvasni. Normális ez?

Annyit erőltetik a tanulást mint semelyik másik szülő. És nem tudom megbeszélni Velük a dolgot mert az veszekedésbe csap át. Itthon mindenki elég makacs és könnyen felkapja a vizet, de a sok elvárás miatt mostanában eléggé megromlott Velük a kapcsolatom. És nem értik meg hogy fáradt vagyok, úgy esek haza minden áldott nap a suliból hogy aludni van csak kedvem de akkor még csináljak mindent.

16/L


2015. márc. 15. 23:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Elnézést lett néhány hiba a szövegben, pl a cím is. Mobilról írtam és kijavított.

a szüleimre gondoltam természetesen

És 17 éves vagyok nem 16

2015. márc. 15. 23:14
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen viszonyban vagy az osztályfőnököddel? Ha bízol benne, beszélj vele, mondd el a problémát, kérj tanácsot, ő hogyan látja a dolgot. Ő megteheti, hogy behívja a szüleidet a suliba (pl. szülői értekezlet előtt) és beszél velük a tanulásról és a leterhelésről.

Amit még tehetsz, hogy átgondolod, mik a legfontosabbak, és úgy osztod be az idődet, hogy ezekre mindenképp jusson - tanulás (elsősorban a továbbtanuláshoz szükséges tárgyak), sport (annyi, ami még jólesik), pihenés, hogy feltöltődhess. A baráti köröket lehet, hogy meg kell rostálnod, hogy mama/uncsitesók/fiú is beleférjen. A fizikatanárt ne bánd, inkább beszélj vele is, hogy támogasson, mennyi az a minimális idő, amire vele szükség van (pl. csak 2-3 hetente egyszer.)

2015. márc. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Hogy neked mennyi problémád van...csoda, hogy élsz. Hidd el, ennél már csak nagyobb problémáid lesznek az életben.

A szüleid minden tantárgyból a legjobbat akarják kihozni. Azért, mert még bármi lehet belőled. Próbálják azt elérni, hogy mindenből jó legyél, hogy akármerre indulhass el az életben. Ezt még most genyózásnak veszed, pedig ezt hívjuk törődésnek. Tudom, hogy úgy érzed, nincs elég időd semmire, de muszáj most hajtanod, mert most alapozod meg a jövődet. Ha most mindenből jó vagy, az lehetsz, ami csak akarsz. Jó egyetemre mehetsz tovább tanulni, jó állásod lesz- ergo lesz mit enned. Ha valamiből nem vagy jó, már is szűkül a lehetőségek tára. Tudom, hogy most azt gondolod, hogy ez már túlzás, de nézz körül a nagy világban. Hihetetlen képzettnek kell lenni, hogy túléld a mindennapokban a felnőttkort.

A legjobbat akarják kihozni belőled.

Az élet ilyen-egy nagy hajtás, most hajtasz, hogy megalapozd a jövőd, ha végeztél a tanulással, akkor meg hajtasz, hogy legyen mit enned, hogy legyen a fejed fölött fedél. Ez ilyen, és ehhez most kell hozzászoknod, most tudom, hogy nehéz, mert a felnőtté válás küszöbén vagy, nem vagy már kisgyerek, de nem vagy még felnőtt se.

A nap 24 órája soha nem volt elég, hogy elvégezzük a dolgunkat és még élvezzük is az életet és soha nem is lesz elég:D

2015. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem, az nem törődés, hogy ennyire túlterhelik a gyereket. Ebben hosszútávon csak mentálisan fog tönkremenni. Egyébként sem értem, miért akkor lenne a kérdezőből valami, ha a szülei a számára lényegtelen tantárgyakat erőltetik.

Kérdező, szerintem ülj le velük akkor, ha nyugodtak, és próbáld meg megbeszélni velük a dolgokat. Pl. csak témazárók előtt menj el fizikatanárhoz, a mamádat mondjuk hetente egyszer látogasd meg, és edzésre csak heti 3x kelljen eljárnod. Ezek azért nem olyan nagy kérések szerintem, érvelj azzal, hogy kimerült vagy, és hosszútávon ezt nem bírod, illetve hiába vagy még diák, azért a magánéletedre is kell időt fordítanod.

Egyébként ha könyvet akarsz olvasni, akkor kérj a szüleidtől egy e-book olvasót valamilyen alkalomra, nem olyan vészes az ára, és arra olyan könyvet tölthetsz rá, amilyet akarsz, senki sem fog beleszólni. :D Bár számomra nonszensz, hogy a mai világban, mikor kb. alig olvasnak a tizenévesek, egy szülő eltiltja a gyerekét a könyvektől.

2015. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is nonszensz hogy hagyod hogy ők szabják meg hogy mit csinálsz.
2015. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak egy apró részlet: tizedikes vagy, vagy faktos vagy?
2015. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A mi sulinkban van fakt tizediktől :D
2015. márc. 19. 00:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiknek a szüleik?
2015. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!