Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az, hogy azok a...

Miért van az, hogy azok a tinik akiknek a szüleik nagyon rosszul állnak anyagilag ott a gyerekek szinte soha semmi diákmelót nem csinálnak, a nyáriszünetben sem keresnek semmit sem?

Figyelt kérdés

Èn tiniként végig dolgoztam a nyaraimat. Mind az én mind a barátaim szülei normál vagy nagyon jó anyagiakkal rendelkeztek. Volt aki idénymunkán földön dolgozott, volt aki büfében, vagy szemetet szedett, vagy parkolós volt...

Az összes olyan ismerösöm ahol a családnak erös anyagi problémái voltak ott szinte senki nem doglozott a gyerekek közül.

Miért?



2013. okt. 3. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán úgy gondolkozott a család,hogy a pénz nem annyira fontos,mint a gyereknek az igazi semmittevős gyerekkora.

Talán a szülők úgy látták ezt a dolgot,hogy az Ő szégyenük lenne,ha a gyerek dolgozna,hogy kívülről úgy látszana,Ők küldik dolgozni a gyereket,mert Ők alkalmatlanok arra,hogy biztosítsák neki azt amire szüksége van.

2013. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Gyereknevelésben a legfontosabb a szülői minta, nem az amit mond, hanem az amit lát.

Szóval ha anyuka vagy apuka nem keres munkát, nem is akar dolgozni akkro a gyerek is ezt fogja követni.

2013. okt. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

mivel nem volt sok pénzünk, nem voltak olyan kedvteléseim, amik költségesek voltak...

Amikor felvetettem a nyári munka ötletét, akkor az első válaszoló által leírt reakciót kaptam meg... Édesanyám "megijedt", kínozta őt, hogy nem tudja megadni, amit akarok. Azt kérte, legyek csak gyerek, amíg lehet, pihenjek és a tanulásra koncentráljak.

Azt hiszem, mindenkinek mást jelent a munka. Aki alig él meg a munkájából, annak megaláztatást jelent, szégyenkezést... Amiért kidolgozza a lelkét és az mégsem elég. És nem akar ilyet senki a gyerekének.


És nem tudom hogy van ez, mert még nincs saját gyerekem, de azt hiszem az is megalázó lehet, ha a tini gyereked nyári keresetével téged támogat, mert nem kellene ilyesmivel foglalkoznia. Még ha jót is akar.


Mást jelent a pénz, annak, akinek nincs és annak, akinek van.


A második választ nagyon bántónak érzem.

2013. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert talán nincs munka és azért? Én egész nyáron kerestem melót és SEMMI!
2013. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Talán azért, mert akik tényleg nagyon rosszul állnak anyagilag,és a számláik rendezéséhez szükség van a gyerek keresetére, azok nem engedhetik meg maguknak, hogy a gyerek egy hónapra hivatalosan, bejelentve dolgozzon, hanem csip-csup fekete melókkal segít a családján ahogy tud, oda meg egyik nap hívják, a másikon nem és ezzel senki se dicsekszik.

A rendes diákmelóhoz kell némi kapcsolat,vagy legalább városi lakhatás, a gyengébbekhez meg a falusi diák vagy hozzájut, vagy se.

2013. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jaj utolsó ekkora baromságot is régen olvastam.

Családi egy gyerekre 13 ezer szerinted ezt egy pár nap alatt nem lehet megduplázni munkával. Másrészt diákmunka mellett ugyan úgy jár.

2013. okt. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ha nem küldtem el nyár eleje óta egészen mostanáig 100 helyre a jelentkezésemet, akkor egyre sem.

És ezt úgy, hogy 16 vagyok, és 17-18 alatt alig hirdetnek valamit. Most sikerült munkát találnom, úgy hogy május vége óta keresek...

2013. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ötös vagyok: Írtam én, hogy a családit elvennék?

Amúgy több száz tinivel beszélek évente és ez tapasztalatom. A szegények többsége feketén dolgozik, akár korhatár alatt a szülő nevén, akár a sajátján zsebbe fizetéssel. Van akit a szülő kivesz a suliból "magántanulónak" és akkor évközben is jön a kereset és a családi is... De ez már sokaknak a képzeletében se jelenik meg. Hidd el, mifelénk ez (is ) van.

Az igazi diákmelóhoz kell egy szint : életvitelben, felfogásban.

Alatta a hiszti, a bűnözés, és a feketemunka a választék csupán.

2013. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, nyáron sok a fekete meló. De valljuk be, sok igazság van abban is, amit 2-es mond.
2013. okt. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!