Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tizenévesek! Mekkora változás...

Tizenévesek! Mekkora változás volt belépni a középiskola kapuján az általános után?

Figyelt kérdés

Idén vagyok ált. isk. 8.-os tanulója. Már felvettek egy igen nehéz, de komoly tudást adó középsuliba.


Számotokra mekkora változást hozott a középiskola?

Közösségbeli eltérés van?

Tanulmányi nehézségek, egyéb érdekesség, újdonság?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 23. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

annyi érdekesség volt, hogy aki avatott minket egy f...fej volt, amit én nem nagyon díjaztam, aztán össze is verekedtünk egyszer:D

szerencsétlen focista gyerek azóta kerül, én akkor 182 cm voltam meg 80 kiló betömegelve(13 éves korom óta kondizok), ő meg 170 meg 55 kiló körül:D

társaság nekem jobban tetszik, mint általánosban, meg itt nem rágnak mindent szájba a tanárok.. ha nem írod le, nem írod le, őt nem érdekli, fekhetsz egész órán, csak ne zavard az óráját, ez általánostól egy elég nagy eltérés volt számomra, ott mindig jártak körbe, és eléggé nem díjazták ha valaki nem írta:D

2015. márc. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok kilencedik osztalyos,gimnaziumban.

Hat nekemhatalmas az elteres a ketto kozott:D

Imadtam az altalanos iskolamat,egesz nyaron bogtem,hogy szar lesz a gimi,ugy se lesz olyan jo osztalyom stb. Hat nem igy lett!

Az osztaly nagyon jo! Nem piszkalodunk,ha valakit nem birsz,elkerulod ennyi.

Rengeteget nevetunk,orakon is,es a tanarok ebben partnerek. Szerintem a 8 ev alatt nem nevettem ennyit az altalanos iskolaba,mint eddig ebben az evben a gimiben! Egyszeruen imadom.

Ez a tanulasos dolog pedig tenyleg igy van,ahogy az elso irta. Nem irod,nem irod,oket nem zavarja. Ha fekszel egesz oran,az se erdekli oket,csak ne zavard az orat,mert arra nagyon ugranak.

Nem tudom,de szerintem imadni fogod te is!:)

Sok szerencset!

2015. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem volt túl nagy változás számomra. Új osztály és tovább kell bentlenni a suliban. Kb ennyi.

A közösség sem tért el nagyon. Itt is vannak olyan parasztok, akik abban lelik az örömöt, hogy másokal baszogatnak. Szerintem nagyon ritka az olyan suli, ahol nincsenek ilyen emberek...

Tanulmányi nehézségek? Szerintem nevetségesen egyszerű a gimnázium. (Pedig Mo. 100 legjobb gimnáziumának egyikébe járok.) Nem vagyok egy géniusz, de napi 30 perc tanulással irodalomból, történelemből és fizikából 4-es vagyok, matekból, nyelvtanból, angolból és németből pedig 5-ös. A többi tárgy hidegen hagy, mert nem fog számítani a felsőoktatási felvételinél.

2015. márc. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén, szerintem elég sok minden más középiskolában, mint általánosban, valamiért viszont mégis annyira egyformának érzem őket :D Iskola-iskola...
2015. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem őszintén szólva elég nagy trauma volt.

Egy remek osztályom volt általánosban, szinte mindenkivel nagyon jóban voltam.

Aztán bekerültem egy suliba, ami tele volt újgazdag p-csákkal, akik nagyon lenézőek voltak mindenkivel, és a suli sem volt a legjobb. Rossz választás volt, nem informálódtam eléggé.

Aztán iskolát váltottam, a mostanit szeretem :)

11. osztályba járok

2015. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég nagy a változás, azért az általánosban ott voltak 6-7-8 évesek, itt meg 16-18 évesek között leszel.

Valamilyen téren komolyabb (vállalod a tetteid következményeit, mindig felnőttként kezelnek nem úgy mint egy általános iskolában) valamilyen téren pedig lazább, (amikor látod hogy az idősebbek pl kimennek cigizni, és mindenki beszélget mindenkivel )

amikor kilencedikes voltam már olyan felnőttesnek éreztem magam, most pedig végzős vagyok, és olyan fiatalnak néznek ki kilencedikesek :D

2015. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nehéz volt minden, ebben a tanévben kezdtem a középsulit. Sokkal több óra, több tanulnivaló, nehéz volt beilleszkedni ..de most már elvagyok, igaz kb mindenből bukásra állok de nem számít:D

16L

2015. márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy változást hozott az életembe . Komolyabb lettem és felnőttem egy kicsit :) Van eltérés a közösségbe mert nálunk nincsenek "p*csák" sem beképzelt fiúk (1 kivétel) és mindenki elvan mindenkivel :) Nekem nagyon könnyű volt beilleszkedni. Az iskola persze nehezebb sokkal , de azért küzdök :) Kollégista is lettem az azért nagyobb befolyással bírt :)

15/l (gimnázium)

2015. márc. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem hatalmas változást hozott, szeptemberbe kezdtem. Az általános iskolámat és a régi osztályomat gyűlöltem/gyűlölöm, megváltás volt eljönni onnan. Nagyon sokat bántottak, piszkáltak, kiközösítettek.

Itt gimnáziumban eddig minden sokkal másabb, jobb. Senki nem szekálja a másikat (persze pletykálkodások mindenhol vannak), de nagyon jó osztályom van, jó tanáraim, jó környezet. Végre úgy érzem egy minőségi közösség tagja lehetek. :)

16/L

2015. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!