Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Már kezdek félni a világtól....

Már kezdek félni a világtól. Ez normális?

Figyelt kérdés

Mostanában a híradó, internet, újság tele van gyilkosságokkal, (szándékos) balesetekről, ámokfutásokról, háborúkról, harcokról, rablásokról.

Néha már félek neki indulni egy hosszabb útnak.

Meg az jutott eszembe ha most ez van akkor pár év múlva mi lesz?

18/l


2015. márc. 27. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobb nem lesz, az biztos, de háborúk, gyilkosságok sajnos mindig voltak.
2015. márc. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen normális :(
2015. márc. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van itt az egyik válaszolónak, ilyesmi dolgok mindig is voltak, csak nem volt olyan média, ami a világ minden tájára eljuttathatta volna a híreket. Ugyanúgy voltak gyilkosságok, háborúk, elmebeteg közveszélyes emberek.

Ha megnézed, a mai szörnyű hírek nagy része más országokból, más földrészekről érkezik. Ezekről most mind értesülünk a modern hírforrásoknak köszönhetően. Régen ha pl. Malajziában történt egy tömeges haláleset, a magyarok soha nem tudtak róla.

Szóval részben ezért tűnik úgy, hogy manapság rosszabb és veszélyesebb a világ, de sajnos régen is rengeteg probléma volt.


Ami viszont tényleg aggasztó és félelmetes: manapság már olyan technológia, olyan fegyverek vannak, hogy ha tényleg kitör egy nagyobb háború, nem tudom mi marad a világból...

2015. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
“Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel.” (Albert Einstein)
2015. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén 18 éves lány vagyok, és teljesen normális.

Én általában nem félek, hanem depressziós vagyok a világtól.

Nemi erőszak, gyilkosság, állatkínzás.

Olvasom a híreket, és szégyenlem, hogy ember vagyok, fáj, hogy hiába vagyunk gondolkodó lények ösztönlények helyett, a legtöbbünk semmi empátiával nem rendelkezik, rengeteg a gonoszság, sokan lelik élvezetüket más fájdalmában.

Egyszerűen undorodom ettől, és mélységesen elszomorít

2015. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én 15 éves lány vagyok. Teljesen így gondolom, ahogy te, és még itt egy pár hozzászóló..Szeretek élni, szeretem az életet, de félek az emberektől, nem bízom senkiben. Minden vágyam (a többi közül) a modellkedés, de nem merek nekikezdeni, mert félek, hogy egy kitalált kamu ügynökségre megyek. A testvérem nem szeretné a gyermekét beleszülni ebbe a világba. Most is borzasztó, mire én, vagy a gyermeke felnő, addigra már megint csak rosszabb lesz. Mi lesz velünk? Mérges vagyok az emberekre, a világra, a környezetszennyezésre, mindenre!! :(((((((
2015. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem retteghetünk minden nap, de szörnyű a világ. Megpróbálok óvatos lenni, közben élvezni az életet. Nehezen megyek el valahova félelem nélkül. De ameddig a világon vagyok, csak arra gondolok, hogy itt vagyok, élek, és más nem számít. Leélem ezt az életet, úgy halok meg, hogy teljes életet éltem, szerettem, ennyi volt. :)..Ez talán még soká lesz, mert még én sem vagyok 20 sem :D
2015. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!