Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A ti gyerekeiteket milyen...

A ti gyerekeiteket milyen gyakran hívják át magukhoz a barátaik, akár szülinapra, akár csak úgy?

Figyelt kérdés
A fiam mindig áthívja hozzánk barátait, fordítva viszont ez nem mondható el, és kezdem nagyon egyoldalúnak érezni. Nem tudom, ez általános begubózás-e a szülők részéről, vagy inkább a fiamat nem szeretik. Hozzánk viszont gyakran jönnek a gyerekek, és akkor már persze megkínálom őket (sokszor kérnek is enni, inni, vagy egész napra átengedik, ebédre haza se hívják a gyereküket), meg hát ott marad a rendetlenség, én vagyok velük egy csomó időt stb. Ez nem is lenne gond, csak nagyon egyoldalúnak kezdem ezt érezni, így tisztára gáz. Egyedül a fiam miatt teszem meg, mert nagyon vágyik a barátai társaságára, de én magam az ilyen "barátaimat" már rég otthagytam volna. :(

2015. ápr. 15. 09:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Hozzánk tuti nem fognak jönni. Nálunk nincs vendégeskedés. Az a mi lakásunk. Senki nem jöhet oda.
2015. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Van gyereketek is?
2015. ápr. 15. 09:26
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom még pici, 4 éves de idén eddig 4 szülinapi meghívást kapott, azért az nekünk sem ingyen van mert ajándékot viszünk ilyenkor. Persze a macera része a szülőké. Mi is rendezünk szülinapot nemsokára és visszahívjuk azokat, akik minket is hívtak + még pár gyereket.

"csak úgy" is voltunk már csoporttársainál, nálunk meg inkább az a jellemző hogy őt hívják, persze mindenkinek mondtuk hogy majd jöjjenek ők is hozzánk. És ilyenkor én nem állítok be üres kézzel, nem nagy dolog de egy csomag pogácsát viszek a vendéglátóknak.

2015. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, amúgy azt bunkóságnak tartom, hogy még ott is ebédeltetik a gyereket...én csak akkor engedném ott ebédelni ha a meghívás kifejezetten arra szólna. Legutóbb amikor mentünk egy barátnőjéhez, akkor 2 órát voltunk ott és anyuka sütött egy piskótát+kaptunk gyümölcslevet, én meg ugye vittem pogácsát. Másik helyen meg fagyit kaptunk és szörpöt. Bunkóság szerintem még ott is ebédelni, ezt valahogy jelezni kéne...
2015. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem is bunkóság, hogy nem mondják a gyereknek, hogy ebédre menjen haza. :( Nem lehet kitenni. Átjön reggel tízkor, és azt mondja az anyja, "sötétedéskor" jöjjön haza. Én eleve nem küldenék át egy éhes gyereket vendégségbe. Meg soha nem küldenek egy üdítőt vagy nasit, soha semmit.


Nektek azért nem egyoldalú, ahogy látom. Szerintem ez lenne az egészséges. Meg hogy visztek ajándékot is szülinapra. Nálunk legutóbb pl úgy volt, hogy a fiam barátja elhozott két plüssállatt ajándékba, és azt mondta a fiamnak, "azért hoztam el neked, mert nekünk már nem kell". Hozzáteszem, egyfolytában evett. És a szülei soha nem hívják el a fiamat magukhoz, holott én egyfolytában az ő gyereküket kerülgetem. :( Vagy pl. legutóbb kirándultunk Szilvásváradra, és felhívott telefonon a gyerek anyja, hogy vigyem el az ő fiát is. Hát ilyen felelősséget már nem veszek a nyakamba, hogy a fiát elvigyem egy egész napos útra. :(


A fiamnak májusban lesz a szülinapja, és most amiatt vitázunk, hogy én nem akarok még egy ilyen szülinapi zsúrt. De ő ezt úgy értelmezi, hogy elszakítom a "barátaitól". Pedig szerintem jobb lenne, ha az ilyen "barátok" inkább eltűnnének a fiam életéből.

Szóval nem tudom, mit csináljak.

2015. ápr. 15. 09:58
 6/24 anonim ***** válasza:
29%
1es vagyok. Igen van egy fiunk.
2015. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt magyarázd el a fiadnak is, hogy ez így nem működik. Szerintem ez nem egy olyan nagy dolog, amit nem lehet megérteni.
2015. ápr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

1-es, és a fiad nem igényli a gyerektársaságot? Hol találkoznak a barátaival?

Amíg kisebb volt, sokkal könnyebb volt, mert elmentek játszótérre, de már nagyobbak, és számítógépeznének stb, azt pedig nem tudnak kint.

2015. ápr. 15. 10:04
 9/24 A kérdező kommentje:
Sajnos a fiam nem akarja megérteni, ő mindig annyira vágyik a barátai társaságára, és azt hiszi, el akarom szakítani a barátaitól. :(
2015. ápr. 15. 10:06
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Oviban, majd később iskolában, edzésen vagy majd lemennek játszóra, biciklizni. Ennyi.
2015. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!