Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a 16 éves fiam enyire szeret a kertben dolgozni?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy a gyerek korának egy kis részét a nagyszüleinél töltötte és ott mindíg befogták munkára. Engem is így neveltek, de ha nekem ennyi idősen kikelett mennem a kertbe akkor már minden bajom volt. Ma is haza jött az iskolából, megebédelt és utána röktön szónélkül ment ki kapálni és ásni. A szomszédok már azt hiszik, hogy kényszerítjük őt a munkára, mert nekik nagyon furcsa az, hogy egy 16 éves gyerek ilyen lelkesen dolgozik. Már 10 éves korában volt, hogy felásott egy délután 20 négyzetmétert.

Meg is lennék én vele tökéletesen elégedve, csak az a baj, hogy nagyon rosszul tanul.

Egyébként megkérdeztem tőle, hogy miért szereti ezt anyira csinálni, csak anyitt mondott rá, hogy nem akarja, hogy elfüvesedjen.

Szülők mi erről a véleményetek?



2015. ápr. 17. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs ezzel semmi gond.. menjen mezőgazdasági suliba, vagy mehetne dolgozni is, pl: ha faluban laktok akkor dolgozhatna öregebbeknél akik már nem bírják a munkát..

a szorgos munkás mindig jól jön :)

2015. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én büszke lennék a fiamra a helyedben. Az én kisfiam még csak 2 éves, de úgy megmelegedett a szívem tájékán, ahogy a soraidat okvastam. Édes kis kamasz! Kár, hogy kevés ilyen van! Persze, az nem jó, hogy rosszul tanul. Valamivel motiválnod kellene a tanulásban! Ha tudod, hogy a kertészkedés a hobbija, kitalálhatnál valami ezzel kaocsolatos motivációt. Mondjuk lehetne egy saját kertrésze, ahová hetente ültethetne egy új virágot vagy fácskát vagy vetőmagot vethetne el, ha azon a héten nem hoz 3-4-esnél rosszabb jegyeket. Mondjuk az sem mindegy, hogymilyen képességű, lehet, hogy nehezen megy a tanulás és kudarcélménye van. Vagy esetleg valami belső feszültséget vezet le a kertészkedéssel. Menj ki utána Te is egy ásóval a kezedben és ássatok együtt! Közben próbálj beszélgetni Vele! Milyen a kapcsolatotok?
2015. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
sokkal jobb,mint ha az lenne a hobbija,hogy suli után megy a plázába játékgépezni,mint sok mai tini.
2015. ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
Suli után játékgépezni a plázában? Hol élsz te?
2015. ápr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg jobban leköti, mint a tanulás. Lehet, hogy egyszerűen csak szereti, de lehet, hogy máshol szerzett frusztrációt vezet le általa. Mondtad, hogy nem tanul túl jól. Ennek az okát tudod?
2015. ápr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten.

Ha beballagsz egy pláza játéktermébe magad is meggyőződhetsz.

2015. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy azért nem tanul jól, mert túl sok neki a középiskola.
2015. ápr. 18. 08:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem olyan szakmát tanul, amit igazán szeretne és így kompenzál. Ő választotta ezt a sulit?
2015. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fiadat szívesen felvenném magam mellé kertészeti segédmunkásnak, 500ft-os órabért tudnék neki fizetni. Várom a válaszodat.
2015. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!