Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnám elfogadni, ha a...

Hogyan tudnám elfogadni, ha a fiam a punk stilust követi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 18:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
azzal sztem nincs semmi baj ha üvölteti a szobájában a zenét, mert végülis kamasz és hadd csinálja. Ha feketébe öltözködik, és zöldre festi a haját, /és az iskolában ezt elfogadják/ szerintem azzal sincs még nagy baj, mert úgyis úgy öltöznek a kamaszok ami nem nagyon tetszik a szüleiknek. Ezt el kell fogadni, pár év múlva kinövi. Egyedül csak a viselkedésbeli változásokkal lehet baj, ha emiatt a stílus miatt pl inkább egy füves bandában tölti az időt iskola helyett... De erre kevés az esély. Én úgy gondolom, hogy ameddig csak zeneileg és öltözködésileg választ egy stílust addig nincs semmi baj, viszont ha már ez a tisztelettudása, és tanulására hatással van akkor ott baj lehet.
2010. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, ahogy elfogadnád azt, ha a fiad más stílust képviselne. Voltam én is punk, a város egyetlen nőnemű punkja. Anyát nem zavarta, hogy szakadt cuccokat hordok meg bakancsot, és lila a hajam, a suliban viszont visszafogottabban öltözködtem. Egyáltalán nem gáz stílus, a zene pedig kifejezetten jó:D
2010. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
22%
A punkok általában kannás bort vedelnek, dohányoznak, drogoznak, persze vannak kivételek...
2010. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
92%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:44


Aha, a rokkerek meg mind züllött alkeszok, a rapperek mind 20 kiló fuksszal a nyakukban mennek mindenhová, a komolyzene kedvelők meg mind tisztes öregurak... Na hagyjuk a hülye sztereotípiákat inkább...


Majd kinövi: nem biztos. Nálunk van másodéves egyetemista punk is. Van aki kinövi, van aki nem. Emberfüggő.


Egyébként meg nem írtad hány éves, de tizenéves kor közepére saccolom. Olyankor a tinik jó része tartozni akar valahová, követni valamilyen hullámot. Ő a puk stílust választotta, nincs azzal semmi. Az meg, hogy link alakok vannak a punkok között... Megkérdezném: melyik stílus követői között nincsenek?

2010. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Anyuka!

A punk stílusban semmi rossz nincs, legalább van egy egyéni stílusa. Azért mert valaki punk nem lesz rögtön rossz ember. Nekem elhiheti, hogy ez a stílus nem arról szól, hogy egy dohos pincében hullarészegre vedeli magát, majd belövi magát és rátámad egy csapat emberre az éjszaka közepén. Én ugyan nem vallom magam punknak, de ismerek néhány ilyen gondolkodású embert, és őszintén mondhatom, hogy semmivel se rosszabbak mint egy olyan kiskölök, aki megjátsza magát csak, hogy bevágódjon a lányoknál. Persze vannak rossz oldalai is a punkoknak, de rossz tulajdonságai mindenkinek vannak. Szerintem az a legjobb megoldás ha megszokja, mert ha megtiltja neki hogy ezt az életet élje, akkor lehetséges, hogy fellázad Ön ellen és akkor nem könnyű évek előtt áll. (Csak azért védem ennyire a fiát, mert szerintem inkább legyen egy kamasz szabad gondolkodású és szókimondó, minthogy elfojtsa az érzelmeit csak azért mert nem etikus kimondani néhány dolgot...) Remélem sikerült érthetően kifejeznem magam, ezentúl rajtam biztos nem múlik semmi(: Üdvözletem : 14 éves rocker lány:D

2010. febr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha ő azt a zenét szereti és úgy szeretnek öltözködni hagyd persze bizonyos korlátok között.


Azért arra figyelj hogy ha elég züllött társaságba ne keveredjen. (Pl: Bp-en az Örsön van egy szép punk csoport délután kéregetnek az esti piáláshoz).

2010. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek tegnap 23:14-es rocker lánnyal, és pár előttem szólóval. Ha nem drogozik, és piál naphosszat, akkor semmi baj nincs a dologgal. A kamaszok mindig megbotránkoztatóak a szüleiknek. Ha az iskolában nem szolnak az öltözködése miatt, és normálisan viselkedik, akkor nincs semmi baj. Ha esetleg az otthoni zene üvöltetés nem szimpatikus önnek, akkor beszélje meg a fiával, hogy ha ön otthon van, akkor csak fülhallgatóval hallgassa a zenét, mert önt zavarja. Megtiltani felesleges, attól csak lázadni fog. Remélem segítettem: 15 éves rock és metál rajongó lány.
2010. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs gond a viselkedésével, én biztosan hagynám, hogy csináljon amit akar. Sose szólnék be neki, hogy hogy néz ki, meg hogy mi ez a borzasztó zene. Attól senkinek nem lesz jobb, és egészen biztos, hogy nem fog sajnálkozni azon, hogy a szülei nem osztják a rajongását. És szerintem fontos, hogy hagyjuk kibontakozni egy gyerek stílusbeli identitását. Inkább legyen kicsit különc, mint egy véleménytelen "egy a sok közül" emberke.


Viszont szeretnék őszintén gratulálni a kedves anyukának, hogy ilyen szándékkal áll hozzá a dologhoz. Kevés szülő próbálja meg elfogadni és megérteni az ilyen szélsőségeket. Inkább lázadni próbálnak a gyerek ellen, és meglepődnek azon, hogy azok viszontlázadnak. Bár több ilyen megértésre törekvő szülő lenne!

2010. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%

Mielőtt elítélnénk a punkokat, érdemes beleolvasni pár magyar előadó szövegébe. Többnyire a stílus célja, hogy felhívja a világ hibáira a figyelmet, olykor szélsőségekkel is. Szerintem ettől még senki nem rossz ember, SŐT! Akárcsak a rockerek... Róluk is az az általános kép hogy jujj, milyen vademberek, hogy öltöznek, mocskos alkoholisták stb..., pedig ez csak egy aprócska része, és sok olyan gyönyörű rock dal van, amit más műfaj meg sem tud közelíteni (pl, A szerelem országútja, Requiem stb.),Úgyhogy hatalmas hülyeség egy stílus pár képviselője miatt beskatulyázni a többit.


Ha a fiad punk zenét hallgat, azzal még az égvilágon semmi gond nincs, baj csak akkor van, ha tényleg rossz társaságba kerül. Ezt szerintem egy szülőnek észre kell vennie, ha néha objektíven tekint a gyerekre. Szerintem kérd meg, hogy mutassa meg neked a kedvenc számait (és itt fontos, hogy ne a nyelvezetre figyelj, hanem a mondanivalóra), mert abból nagyon sok minden kiderül.

2010. febr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
76%

Örülne neki h nem emo-s f*szkalap lesz belőle :D

Mert a punkok általában rühellik az emokat :D

2010. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!