Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » SEGÍTSETEK! Eléggé cikinek...

SEGÍTSETEK! Eléggé cikinek érzem magam meg úgy érzem hogy az új sulimba lenézőek lesznek velem. A barátnőm szerint nincs okom rá de én nem tudom ezt a helyzetet elfogadni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családom nem gazdag...azt se tudom mondani hogy rendesen megtuduk élni.Sok anyagi problémánk van.1barátnőm van aki gazdag családban él és átlagosan viselkedik szóval nagyon normális.Több barátnőm volt akiknek elmondtam hogy mi a helyzet itthon de azok még viccelödve is kigúnyoltak.Ez rosszul esett.Nem is mertem öket ide felhivni.Idáig csak a barátnőm mertem.Albérletben lakunk szép környéken,panelba.Nincs külön szobám se ágyam.A 76éves mamámmal vagyok együtt.Régies leamortizált, innen-onnan kapott bútoraink vannak.Nem vagyunk romák,a lakásban tisztaság van általában rend is.Szégyellem ezt a helyzetet.Az a legrosszabb hogy ha elmegyek ismerösökkel valahova akkor üres zsebbel megyek,ha megéhezek akkor addig éhes maradok mig haza nem jövök.Nem járok divatos új cuccokba de ez a legkevesebb bajom,mert nincsenek szakadt koszos ruháim.Sok fiú közeledik/közeledne...egyikse olyan életű mint én..ezért elutasító vagyok.Rettegek attól hogy valaki randit kér vagy hogy valakit jobban megszeretek és esetleg járnánk.Külsöm alapján senki nem gondolná hogy mivan.Szinte mindenki jófej humoros és aranyos lánynak tart.Szeptembertöl középsuliba fogok járni és félek hogy a külsö dolgok jobban fognak számítani mint a belső ezért lenéznek meg csórózni fognak majd.Meg ha barátkoznak is velem akkor néha felkell ide hivjam az új barátaimat,mert az szemétség lenne hogy én mindenkihez átmegyek,ök meg nemjöhetnek hozzám.Nem vagyok nagyra vágyó csak szeretnék sokkal normálisabb életet,valakivel járni,néha vásárolni...stb szerintem ez érthető az én koromba.Nem nyílhatok meg mindenkinek,mert manapság valaki jó bulinak tartja azt hogy másokat lejárat,én meg az elkövetkezendő 5évben nemakarok egy saját magamba fordult barátnélküli depis lány lenni.Amúgy anyámnak ezt nem mondtam mert biztos hogy a lelkébe taposnék.Van/volt valaki ilyen helyzetben?Tudtok valami tanácsot adni?Minden gondolat vagy vélemény érdekel.Előre is köszi!

14/L Bp-ről


2009. aug. 14. 17:17
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

sajnos ez tényleg nem az a toleráns korosztály, most biztos nem nyugtat a tudat, de annyi hasznod van ebben a helyzetben, hogy sokkal jobban értékeled és átlátod a dolgokat, mint mások ebben a korban. szerintem nem kell elutasítónak lenni srácokkal sem, esélyt lehet adni, és egy srácot úgysem első héten viszel haza, ha meg komolyodik a dolog, szeretni fog ezzel együtt!

F/23

2009. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is a nagyimmal laktam egy szobában, és én sem vagyok gazdag. Először is magadnak kell beletörődnöd ebbe a helyzetbe,mert ha megtanulod elfogadni ezt az állapotot, és rájössz hogy nem ebben mérik az embert, akkor mások is elfogadnak.

Én is elfogadtam, csomó barátnőm kertes házban lakik, én meg itt "nyomorogtam" a panelben a mamámmal...de végülis hamar leesett h ez az élet...és örültem hogy egyáltalán van hol meghúzzam magam. Ezáltal magabiztosabb lettem, és úgy voltam vele h kapja be akinek nem tetszik, majd ha ő becsönget 5 millió ft-al, akkor tárgyalhatunk.

Lényeg h nálatok is mindig rend van, ahogy olvastam, és ez a lényeg. Lehet vmi ütött kopott, ha szépen rendben van, akkor más nem is számít!

Aki a barátod akar lenni, az így is elfogad.

Nem lehet mindenki milliomos.

A vásárlással kapcsolatban, ha otthonról viszel ennivalót, akkor nem is fogsz éhezni...és tudom h szeretnél szép ruhákat is, de én szoktam turkálóban is venni olyan darabokat, amikről meg sem mondaná senki h onnan valók.

Nyáron szoktam dolgozni, és félrerakok. Diákszövetkezeteknél mindíg van vmi állás...

AMI A LÉNYEG!

Mindíg legyél őszinte, vállald föl a családod, az otthonod...mert az a tiétek! Még ha csak elvileg is...de akkor is, van hol lenni...és ez már elég. A leendő barátaid is értékelni fogják h milyen a személyiséged, és ha tényleg barátkozni akarnak veled, akkor más nem is számít!

2009. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%

még annyit hozzátennék, hogy én albérletben lakom, én sem olyan szuper körülmények között mint ahogy szeretném vagy ahogy annak idején otthon megszoktam, de ezt sose szégyelltem senki előtt, te is vállald magad és ahogy élsz, mert én jöhetek azzal, hogy huszonegykét évesen eltartom magam azért ez se semmi, te pedig jöhetsz azzal, hogy az ember a szülei foglalkozását vagy sorsát nem válaszhatja meg, ez nem a te (de valószínűleg nem is az ő) hibájuk, amiért bárki megszólhatna téged!

beleélve magam ebbe a helyzetbe, én sem szólnék erről anyukámnak, biztosan ugyanezt elmondaná amit most én, biztosan megértené hogy félsz, és biztosan megnyugtatna, de belül ez tényleg fájhatna neki. de ahogy érzed, te ismered igazán. a lényeg hogy szerintem vállald fel a sorsot amit készen kaptál mikor megszülettél, és nem te tehetsz róla, és nem ettől leszel több vagy kevesebb.

2009. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
ja, és ami kimaradt: van egy párom (4 éve tart a kapcsolatunk) és ő sokkal gazdagabb mint én...de ez nem számított neki. Ő eljött, és rendszeresen keresett, hiába nem voltak olyan körülmények mint náluk. És lám, lassan a babát és a lagzit tervezzük! Meglátod, jó az Isten, és neked is lesz egy igazán kedves fiúd, és minden rendeződni fog! Én sem hittem volna...és tessék! Boldog vagyok :)
2009. aug. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én éppenséggel már régen elmúltam 14 éves, de van gyerekem. (Annak idején mi sem éltünk szupi körülmények között)

Tudom, hogy nagyon nehéz a mai világban úgymond megfelelni az átlagnak, mert iszonyatosan anyagias mindenki. Viszont szerintem megtalálod, éppen a nyíltságodnak és a jó humorodnak köszönhetően azokat az embereket, akiket ez tényleg nem fog érdekelni. Mert nekik csak Te fogsz számítani.Azok a lányok meg akik kigúnyulnak mindezért nem is a barátaid. De szerintem ezt Te is érzed.

A fiam még "csak" 9 éves, de éppen egy mostani nyári táborban a köv történt:

Nem vagyok mobil párti, főleg nem egy gyereknél, de ez volt az a helyzet, hogy erre a 2 hétre megkapott egy igen régi de működő készüléket, hogy el tudjuk érni egymást. Ez inkább nekem adott nagyobb biztonság érzetet. Aztán napok múlva láttam rajta, hogy valami nincs rendben. Kibökte, hogy a többieknek milyen szupi telefonjaik vannak és őt csúfolják ezért az egyszerűért. Elmondta, hogy neki is jó volna egy olyan stb.... Sikerült megbeszélnünk vele, hogy ezt mi még nem szeretnénk. De nem is ez a lényege a storinak, hanem az, hogy ma már 8,9,10 éves gyerekek kezében olyan dolgok vannak, amit sok felnőtt sem engedhet meg magának.

Engem ez nem érdekel és próbáljuk őt is úgy nevelni,hogy ne a tárgy legyen a mérce, hanem az emberségesség, becsület, barátság, segítőkészség.

Ezek az értékek számítanak igazán, semmi más!


Remélem egy picit tudtam segíteni. Az igazán fontos dolgokat keresd az életben, és még egy tipp: esetleg nyáron tudsz munkát vállalni már ebben a korban, ami egy kicsit segíthet Neked. Annak idején én is dolgoztam a nyári szünetben és még barátaim is lettek.

Fel a fejjel!

2009. aug. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Tudom hogy igazatok van csak nagyon nehéz a dolgokba beletörődni.És már 3éve ez megy...mióta elváltak a szüleim.


Várok még további válaszokat!

2009. aug. 14. 17:53
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

szia

1. te egy nagyon kedves lány vagy , szimpi vagy az írásodból megítélve. ez olyan dolog ami másokat is magával fog ragadni.

2. hetente akár 1-2x is el tudsz menni diákmunkázni, így lesz egy kis zsebpénzed.

3. én is szoktam turkálóba járni. www.hadakft.hu bp-n sok ilyen van. tényleg érdemes megnézni.

4. ne zavarjon, hogy hogy éltek mások vannak rosszabb körülmények között is. és sokan mutatják többnek magukat, mint amik (értem itt azt, hogy nike cuccok és albérletre is alig futja)


ne aggódj eljön a herceged és nem azért fog szeretni, mert a nagyival osztod meg a szobád, hanem azért aki vagy.

maradj mindíg őszinte és nyitott, és ne add ki mindenkinek magad.

sok sikert, jó tanulást

2009. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A többiek elmondták már előttem a lényeget :)

Én csak annyit tennék hozzá, hogy valóban lehet egész évben diákmunkát vállalni, én is dolgoztam a gimis évek alatt. Szerintem mindenképp érdeklődj körbe a diákszövetkezetéknél!


A szüleim válásáig nagyon jó anyagi hátterünk volt, utána viszont mondhatni a nyomor küszöbére jutottunk anyámmal. Nagyon nehéz volt, hogy semmire nem telik, amire szeretnék, és amire megszoktam.

De az ember a sorsát magának jobbíthatja meg, ezért is kezdtem dolgozni!

Érdemes lenne elkezdened dolgozni vhol és nem csak azért, mert a pénz jól jön, hanem mert ha az ember hasznos dolgot csinál, az önbizalmat, tartást ad. Nem mellesleg egy csomó új ismeretséget köthetsz, és találhatsz új barátokat, akik valszeg tartalmasabb emberek, mint az újgazdag üresfejű átlag.


És abban is igaza van az a korábbi válaszadóknak, hogy nem a pénzen múlnak az igazi barátságok! Látszik, hogy érzékeny, intelligens, kedves lány vagy. Hidd el, ugyanúgy, ahogy most is van jó barátnőd, ez a későbbiekben is alakulhat így! Tudod, hány fiatal nem mondhatja el magáról, hogy akár csak egyetlenegy igazi barátja is van? Nagyon sok, Felszínesen élnek és ez a kapcsolataikon is meglátszik. De egyértelmű, hogy téged ez a veszély nem fenyeget. Ha mersz nyitni mások felé, akkor nem lesz gond. Próbáld csak ki... :D

A fiúkkal kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, hogy szerintem nyugodtan lehetnél picit oldottabb. Adj esélyt nekik, mert ha teljesen elzárkózol, akkor nem tudhatod meg sosem, melyikük is fogadna el téged igazán. Nem mondom, hogy nem érhetnek csalódások, de szerintem nyugodtan lehetsz őszinte, és egy-egy alakuló kapcsolatban kerek-perec elmondhatod, hogy téged zavarnak a körülményeid, vagy elfogad így, vagy leléphet.

Ne építs magad köré csigaházat, mert elszalasztod a lehetőségeket...


Remélem megtalálod majd a számításodat az életben! Sok sikert neked, és szívből kívánom, hogy maradj meg ilyen nagyszerű embernek!

2009. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

hello hát én is most megyek középbe és nem vagyunk olyan gazdagok de nem is olyan szegények azt nem mondom h átlag mert egy átlagnak jól megy nekünk meg nem,nekem van egy jó barátnőm aki gazdagabb és nem érdekli hogy mi szegényebbek vagyunk mint ők.. meg senki mást mert látják hogy nem foglalkoztat a téma meg én attól függetlenül ugyan olyan jófej vagyok és ezért szeretnek sokan .. amúgy ja azok nem igaz barátok haverok akik azért bunkóznak veled mert szegény vagy.. egy jó barát ne nézze hogy mi van otthon mert TE nem tehetsz róla .. és lehet hogy anyukádék sem mert én anyumék sem ..dolgoznak csak keveset kapnak ..pedig elég keményen melóznak.. ja és a fiú.. ha az miatt elítél h szegény vagy akkor az egy nagy F*sz :) az olyanok nem érdemelnek téged meg.. am én mindig azt mondogatom magamba h most leszek 9végre lesz rá alkalom h én jobb életet kezdjek mert elkezdek jól tanulni..egy jó szakma majd jó állás ..ugyhogy TANULJ!!!!

15/L

2009. aug. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
ja am akik gúnyolnak azoknak mond meg h nem én tehetek róla h szar a helyzet meg majd mutasd meg hogy te neked milyen lesz a gyereked élete ..mert lehet h neki még szarabb lesz mint neked ugyh fogja be :D
2009. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!