Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányotoknak engednétek...

13 éves lányotoknak engednétek a színes kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
kék,piros,lila vagy sárgára gondolok C:
2015. ápr. 25. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem.
2015. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Meg a kek csak csak, de a tobbi?? Szerinted barhol mashol nem szolnanak erte?? Ha meg nem is kell lencset hordanod, akkor meg plane nem engednem h ilyeneket hordjon az en penzemen feleslegesen, ami art is az egeszseges szemnek.
2015. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha ertelmesen el tudja magyarazni, hogy minek ez neki, akkor igen.

Itt a kulcsszo az ertelmesen. A "csak mert xy-nak is az van" az nem az. A "jol mutat a lilara festett hajamhoz" az az. Bar, kerdeses, mitol lila a haja :)

2015. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ne tedd, szétcseszi a szaruhártyád. Még a rendes, optikai kontaktlencséknél is jól meg kell választani, hogy milyet hordasz, de az efféle színes "dísz" kontaktlencséknek az oxigénáteresztő-képessége közel 0. Már 10 óra hordás után is szépen beereződik tőle a szemed, huzamosabb hordás után ez állandósul és mehetsz szaruhártya átültetésre..
2015. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Kéket , zöldet, tehát normális színeket igen. Annó nekem is volt, középiskola vége felé. Próbáltam kéket, zöldet, ezek olyan színek, hogy felerősítik az eleve kék színt, a zöld elfedi, de nagyon érdekes, élénk szemszíneket adnak ki. Ha nem buliba kell neki, hanem utcára, a normál színek is érdekesnek fognak tűnni.
2015. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem. Meggyőzném, hogy neki van a legszebb szeme a világon... :)
2015. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Mikor nekem lett kontaktlencsém, akkor az volt érvényben, hogy 14 év alatt nem szabad kontaktlencsét használni, mert addig még alakul a szem görbülete, vagy valami ilyesmi.

Tehát már csak ezért sem.

Az már más tészta, hogy ízléstelen... De hétvégén, nyáron 14 év fölött, ha annyira mániád, hát miért ne. :)

2015. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk első körben szemvizsgalat kellene, hogy egyáltalán alkalmas e szeme rá. Másodszor képes e kezelni, ki be tenni. Harmadszor kva drága, pláne hogy havi vagy 3 havi kihordasu lencsebol egy pár 6000 körül van, plusz mellé kell még tároló folyadék is.
2015. ápr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
A szemed nagy kincs, nem éri meg semmilyen divat miatt az egészségét kockáztatni. Fesd a hajad a körmöd amilyen színre akarod, azok visszanőnek. Ha a szemednek valami baja lesz, nagyon korlátozottak a kezelési lehetőségek. Vigyázz rájuk :).
2015. ápr. 26. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nyugodtan vegyél színes kontaktlencsét! Ha van jó ápoló folyadékod, lencsetartód és alaposan kezet mosol mielőtt használnád, semmi bajod nem lesz tőle. Én is használok zöldet, bár nekem nagyon kényelmetlen. És nagyon erős a színe is. Sosem hordom utcára. Válassz nem túlságosan feltűnőt.
2015. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!