Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti engednétek a 13...

Szülők! Ti engednétek a 13 éves lányotoknak ilyeneket? (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék fültágítót,piercinget illetve fehér,fekete vagy kék illetve lila hajat.Le is szeretném oldalt borotválni.És sminkelni szeretném magam,de csak szolídan. Azt tudni kell anyumról,hogy nem igazán rajong azokért a bandákért akiket hallgatok (BVB,BMTH,Slipknot stb.) és így az öltözködési stílusom sem tetszik neki,mert szinte csak feketében vagyok és rocker bandás pólókban.

Megengedné?:/

Válaszokat előre is köszönöm!:)^^


2015. ápr. 18. 12:01
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
28%

Nem engednem meg, szegyellnem magam hogy a lanyom ilyen idiota lett ^^


Biztos valami vekonyka nyomi feketehaju fiuka megtetszett neked es mivel o ilyen zenet hallgat, ezert leutanzod es te is olyan ruhakba jarsz hogy imponalj neki.


De majd kinovod 16 eves korodra remeljuk ^^

2015. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen radikális változásokhoz, és ennyire feltűnő külsőhöz még kicsi vagy. Főleg, ha anyukád eleve már most problémázik.

Én azt tanácsolom, hogy ne egyszerre támadd le ezekkel a vágyaiddal, hanem próbálj vele kompromisszumokat kötni. Például ne azt mondd, hogy "anya le akarom borotválni a fél hajamat, a maradékot meg befesteném lilára", hanem úgy, hogy "anya, nagyon szeretnék kipróbálni különböző színes hajakat, és arra gondoltam, hogy nyáron, néhány mosással kimosható hajfestékkel befesthetnék néhány tincset. Megengednéd?"

A fültágító, piercing nagyon korai, bőven ráérsz 18 évesen csinálni ilyeneket, amikor már szülői engedély sem kell hozzá. Most még nagyon sokat fogsz változni, és nem mondom, hogy törvényszerűen ki fogod ezt nőni, de lehet, hogy a stílusod és vágyaid picit változnak.

2015. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem engedném egyiket sem, pedig nem vagyok olyan huu de szigorú anyuka :)
2015. ápr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 Titusztitusz ***** válasza:
38%
Nem engedném meg, bár szerintem engedélyre amúgyse volna ilyen esetben szükség, mivel magátol sem találna ki ilyesmit...
2015. ápr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a hajat először színezővel érdemes kipróbálni, hogy melyik szín állna jól meg úgy mégis, hogy lásd az összhatást. Ezt szerintem megengednék, ebben nincs semmi rossz, ha ez tetszik, akkor ez tetszik...mondjuk nem tudom, hogy van-e egyáltalán színes tartós festék, én még nem találkoztam ilyennel. Én úgy gondolom, hogy ha te le szeretnéd oldalt borotválni, akkor az sem annyira vészes, szerintem megengedhető. A hajad egyszer úgyis visszanő. A smink, attól függ, hogy mennyire erősen és hogyan, de ha csak szolidan szeretnél sminkelni, akkor szerintem egy szülő abba is belemegy. A piercing és a fültágító szerintem már nem ilyen egyszerű. Azért ezek ilyen végleges dolgok, mármint mindkettőt ki tudod venni, de azért a helyük meglátszik és az nem túl előnyös. Piercinget szerintem arcra kizárt, hogy megengedjék. Én a fültágítóra sem látok esélyt. Bár, ha anyukádnak az öltözködésed sem tetszik, akkor nem biztos, hogy megenged neked ezek közül bármi is.
2015. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

A hajjal nincs semmi probléma, én engedném, hogy játszadozz vele. A zenei ízlésed is megfelelő \m/


Viszont amikor tetoválások, testékszerek jönnek szóba, akkor én mindig azt szoktam mondani, hogy most 13 vagy, és azt gondolod, ez jól néz ki, ez az én stílusom, ez is marad. Na most gondolj vissza arra, hogy tíz éve, 3 évesen mik tetszettek, akár zenében, akár ruhákban, akár mit csináltál legszívesebben. Így talán könnyebb belátni, hgy 10 év sok idő, és 23 évesen már valószínűleg egészen máshogy fogsz látni sok mindent.


Szóval ha lehetséges, a maradandó dolgokat kerüld. Tudom, nem olyan vagány mint az igazi, de tetkó helyett van henna, piercingeket szúrás helyett lehet ragasztani.

2015. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%
Számomra egy 13 éves lány még gyerek, korából adódóan semmi ilyesmit nem engednék neki. Ha elmúlt 16 már engedékenyebb lennék, de minden módon megpróbálnám lebeszélni, elsősorban a saját kamaszkorom miatt is. Mikor 16 éves voltam, nem hazudok 7 (!) tetoválást akartam, elvolt tervezve, hogy ha betöltöm a 18at ez és ez lesz. Azért annyiban lázadtam, hogy szüleim tudta nélkül egy köldökpiercinget rakattam be, illetve az ő belegyezésükkel össze vissza festegettem a hajam. Most 23 éves vagyok, beláthatod, hogy azért nincs olyan távol tőlem a kamaszkor. Egy darab tetoválásom sincs, nem is akarok. A köldök piercinget a mai napig nagyon bánom, csak azért nem veszem ki, mert félek, hogy csúnyán fog összeforrni, akkor már inkább legyen ott egy kis ékszer. A hajamat nagyon tönkre tettem, 3 évvel ezelőtt a fele kihullott, a maradék meg olyan állagú és kinézetű volt, mint a vattacukor. Mostanra sikerült rendbe raknom. Évek munkája. S 13 évesen szeretnéd ezt mind megtenni magaddal, azért mert ma reggel úgy keltél, hogy ja neked ez tetszik? Nem tart minden örökké, de azért egy fültágító mégis csak, a hajad meg évekbe fog telni, mire újra normális lesz. Ezt akarod? Egyébként - és tudom, hogy nem ez volt a kérdés - 23 éves fejjel, ami azért nem annyira nagyon öreg, is jót mosolygok a hozzád hasonlókon, hogy hogy lázadnak és én is ilyen voltam, pont ilyen és most már milyen szánalmasnak találom. Mert igen, ezt rajtad kívül mindenki szánni valónak találja. Ha pedig tippelnem kéne, anyukád nem engedné meg.
2015. ápr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon nem tetszene, ha ilyennel állna elő a lányom. Pár színes tincs a hajba, és 1-2 plusz lyuk a fülbe még oké, de a többi nem. A rocker bandás pólóktól engem is ráz a hideg, mikor olyan csini felsőket lehet manapság kapni.
2015. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Szemceruzát, spirált engedném. Hajszínezést csak nyárra (akkor lehetne akár hupilila is, de csak színező), festést 16 éves kortól. Ugyanígy piercinget is csak 16 éves kortól.

Nekem 12 évesen volt rocker korszakom. Mindenki átéli ezt a "csak feketét hordok" időszakot, mégse hülyülnek meg.

2015. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
19%

Te jó ég, 13 évesen ilyesmik? Enni lesz lassan a lányom, de eszébe sem jutna egyik sem. Mondjuk a bátyjai is kiakadnának (persze apja is) bármelyiktől.

Szerintem ne csináld!

2015. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!