Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves a fiam. Tényleg...

14 éves a fiam. Tényleg furcsa, ha a haverjainak megengedem, hogy tegezzenek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom, ha úgy köszönnek, hogy csókolom. Még a kisebb gyereknél elmegy, de kamaszoknál már idegesít. Most lehet beképzeltnek tűnök, 39 vagyok, de általában 30-nak néznek. Én olyan sose növök fel féle csajszi vagyok, szeretek poénkodni, fiam szerint néha olyan vagyok mint egy gyerek. :)
2015. máj. 28. 10:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
:) Az enyém még csak 8 éves, nem zavar, hogy tegeznek a barátai, és nem is szeretném ha magáznának majd. Szerintem nem ezen múlik a tisztelet.
2015. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem gond. Sportoló családban nőttem fel, apámat is mindenki tegezte, amikor nekem lettek gyerekeim akkor engem is. Így aztán a férjemet is. De soha nem volt gyerek tiszteletlen emiatt, tehát nekem ez normális.

De valóban több szülő megszólt emiatt, általában pont azok, akiket magázva se tisztelt senki

2015. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

A jövő úgyis ez. Ma már kevés munkahelyen van magázás, mindenhol tegeződés van. A tisztelet nem is ezen múlik.

Én is engedni fogom, hogy majd tegezzenek a gyerekem barátai.

2015. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem furcsa, igaz, én még csak 31 vagyok, 4 éves lesz a nagyobbik fiam, de az utcában lévő összes gyerek tegez 2 évestől 16 évesig. :)
2015. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Én közel 60 éves vagyok és minden ismerös gyerek (beleértve az unokáim óvodás/iskolás társait is) tegez.


Egyetlen gyerek se szemtelenebb velem, mint a szomszéd anyukával, aki ugyan "csak" 30 éves, de megköveteli minden gyerektöl a magázsát, mert különben "nem tisztelik".

Ennek "ellenére" ö az, akivel minden gyerek szemtelen, és simán hülyére veszik.


Sokkal jobb, ha valaki lazább, tud egy gyerekkel hülyülni is, éppen így lehet a gyerekkel jobban kapcsoaltban maradni és így hallgatnak inkább rá a gyerekek. Persze akit tegeznek, azzal jobban fognak vitatkozni is, de szerintem ez megintcsak normális - a felnött nem "parancsnok", a gyerek meg "alárendelt", hanem mindkettö "ember", akik meg tudnak beszélni majdnem mindent.

2015. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem furcsa,én sem bírom a csókolomozást,sem a magázódást.32 éves vagyok,6.-os,4.-es és 2.-os gyerekem van,minden haverjuk,osztálytársuk tegez,én kértem őket,hogy ne magázzanak.Anyukám is ilyen,őt sem magázták az én haverjaim,saját kérésére :)
2015. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat! :) Én is így gondolom, nekem valahogy közvetlenebb a beszélgetés is, mintha magázódnánk. A tiszteletet persze így is megadják, nincs gond. Elpoénkodok velük, viccelődünk, és megbeszéljük az élet nagy dolgait. Szerintük én egy modern anyuka vagyok. Ezen jót mosolyogtam. :)
2015. máj. 28. 11:08
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem fura. Nem a középkorban élünk. Mondom ezt én úgy, hogy kimondottan konzervatív gondolkodású vagyok!
2015. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%

Na akkor én leszek a kivétel. A gyerekeimet arra tanítom, hogy férfiaknak úgy köszönünk, hogy jó napot kívánok, nőknek kezét csókolom. Vagy pedig általánosan úgy, ahogy a gyülekezetünkben szoktunk: áldás, békesség (hitvalló reformátusok vagyunk, ebben a körben is élünk).


Sőt, mindenkit úgy mutatok be a gyerekeknek, hogy X bácsi, Y néni. Ha az illető szól, hogy inkább ne így hívjuk, és tegezzük, akkor van csak változtatás.


Szerintem sok múlik azon, hogy ki hogy él, mi így, ti úgy. Lényeg, hogy senkinek semmi ne legyen sértő, bántó, és a gyerekek tudják, mihez tartsák magukat, legyen egyértelmű, kinek mit kell köszönni.

Egyedül azt nem bírom, ha valakit egyáltalán nem tanítanak meg köszönni, udvariasan kommunikálni.

2015. máj. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván az ő gyerekének a barátai se hellóznak le egy felnőttet élből, gondolom, ő szólt, hogy nyugodtan tegezhettek. A 14 éves már nem olyan kis gyerek, hogy ne lehetne megtenni felé azt a gesztust, hogy nem kell egyoldalúan magáznia. És a tisztelet egyáltalán nem ezen múlik. Magázódva is lehet olyan sötét módon viselkedni, mint a föld, és tegeződve is lehet tisztelettel lenni a másik ember iránt.
2015. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!