Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mit szólnátok, ha kiderülne...

Ti mit szólnátok, ha kiderülne, hogy 14-18 éves fiatok egy férfi tanárral együtt tusol? Ez szerintetek helyes?

Figyelt kérdés

[link]


A vizsgálatban szintén részt vevő harmadik diák pedig arról számolt be, zavarta, hogy zuhanyzás közben egy idősebb férfi – a szerzetes – körbejárt a zuhanyzóban, és hogy a gimnáziumon kívüli eseményeken, lelkigyakorlatokon, osztálykirándulásokon velük együtt tusolt. A szerzetes a fiú állítása szerint a közös zuhanyzásokkor nem ért sem hozzá, sem máshoz, de véleménye szerint egy tanárnak mégis nagyobb távolságot kellene tartania a diákjaitól."


"Ezekről a tusolásokról egy másik, vallomást nem tevő diák úgy fogalmazott:

Ha tőlem anyám ezt megkérdezné, én sem tudnám neki elmagyarázni, hogy ez helyes."


2015. máj. 28. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
A legtöbb uszodában, sportteremben nincs külön zuhanyzó a fiatal fiúknak meg az idösebb férfiaknak, mégsincs vele senkinek sem baja, akkor egy iskolai öltözö esetében is ugyanolyan természetes.
2015. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem tesióra keretében fürödtek (ez a cikkből ki is derül). De nekem még uszodai oktatásban is furcsa lenne, ha a férfitanár *odafurakodna* fürödni. De még a fiúöltözőbe sem jött be hozzánk a tanár (2x1 félévig volt nálunk úszás).
2015. máj. 28. 20:52
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
A kérdésfeltevésed provokatív, mert egyáltalán nem arról volt szó higy egy tanár EGY diákkal zuhanyzott, hanem hogy a tanár IS zuhanyzott, amikor a diákok (többen!!) ezt tették. De semmi ezen túlmenö dolog nem történt, egyzserüen a KÖZÖS zuhanyzót a tanár IS használta.
2015. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6%
Azért itt ebben a sztoriban nagyon fontos kiemelni - ahogy egyébként az ezzel kapcsolatos cikkek is teszik -, hogy akár teljesen másféle színezetet kaphat ugyanaz a viselkedés a "külvilágban" és egy bentlakásos iskolában. A diákok össze vannak zárva a tanárokkal, velük élik az életüket, pót-apáknak tekintik őket lényegében. Kíváncsi lennék, hány fiúnak lenne pozitív élmény az édesapjával együtt tusolni.
2015. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Már nem azért, de szerintem minden fiú zuhanyzott már az apjával, kedves utolsó..


És egyébként nem a zuhany alá furakodott a csávó, hanem egymás melletti zuhanyzók közül az egyikben zuhanyzott.


Én is olvastam a cikket, és fel is háborodtam az egészen. Azért hurcolnak meg egy tanárt, mert zuhanyzott? Meg azért mert nem simogatta meg minden gyerek buksiját lefekvés előtt? Nevetséges.


És egyébként az első dolog ami eszembe jutott amikor olvastam a cikket, hogy amikor táborokban voltunk, a férfi tesitanárok is ugyanúgy zuhanyoztak, mint mi. Ahogy fentebb is írták, nincs külön zuhanyzó fiataloknak és időseknek. Ált suliban is, gimiben is, a férfi tanárok a zuhanyzóban zuhanyoztak, ugyanúgy mint mi mindannyian.

2015. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
5-ös, a dolog legkisebb része az, hogy egy helyen zuhanyoztak. Elolvastad te a többi részt is, esetleg más cikkeket? Ezek a fiúk traumatizálódtak, és függetlenül attól, mi történt, helyes volt-e, ami történt, egy tanár, egy nevelő, egy egyházi személy nem szabadna, hogy ilyen hatást gyakoroljon védtelen fiatal fiúkra. Semmi szexualitás nem volt a viselkedésében, viszont tönkretette néhány gyerek lelki világát. Ha szerinted ez normális és ezért nem kell meghurcolni, akkor elég fura világnézeted van.
2015. máj. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha ennyitöl egy gyereknek a lelkivilága tönkremegy meg traumatizálódik, akkor ott a GYEREKKEL van valami komolyabb baj.


A gyerekek többségével elöfordul felnött kora elött, hogy egy zuhanyzóban van felnöttekkel is, akik a zuhanyzót használják.

Ennek "ellenére" nem szoktak ettöl lelkibetegek lenni, hanem ezt teljesen normális dologként élik meg.

2015. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

A fürdős részt erre a kérdésre válaszoltam.


Magával a cikkel kapcsolatos véleményemet az utolsó válaszoló is jól összefoglalta.


Ahogy Louis C.K. mondaná, borzasztó dolog, ha egy gyerek traumatizálódik azáltal, hogy a nevelő nem őt szerette a legjobban, és még egy időben is zuhanyoztak, borzasztó. Borzasztó, szegény gyerekek..

DE talán, esetleg, akit ez traumatizál, az nem alkalmas az életre..

2015. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

ott más probléma volt.


ha férfi lennél kérdező, akkor ezen nem akadnál fenn

a férfiak, kortól függetlenül együtt tusolnak

aki szégyenlősebb az gatyában


ne vegyük át az amcsi pedofilhisztit

2015. jún. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

a srácok túlpöröghették a dolgot

csóri tanár ezuhanyozik, erre a diákok meg rosszra gondolnak, hátbatámadják...

2015. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!