Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fokozott izzadás. Kamaszkor...

Fokozott izzadás. Kamaszkor miatt van?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Ha tesin kimegyünk futni vagy akármi, alig mozgok valamit és már tiszta víz vagyo, de ha sietek a buszra ugyan ez.

Tavaly ilyen bajom nem volt.

Köszönöm a válaszokat :)



2015. jún. 3. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, a jó kis hormonok. Férjemnél ez a mai napig megvan :) ő is ilyen izzadós. Elég ha kisüt kicsit a nap és már foltos a pólója :) pedig egy deka túlsúly sincs rajta, sőt. :) szóval nem azért van,mert nehezen mozog. Ő ilyen. Érdemes fokozottabb gondot fordítani a higiéniára, gyakori, akár napi 2-3x-i rövid zuhanyzás, izzadásgátló, dezodor, aminek kedveled az illatát.
2015. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2015. jún. 4. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Az izzadás még hagyján, de sok kamasz minimális izzadás mellett is bűzlik - a hormonok miatt, nem azért, mert mosdatlanok. Én is ilyen voltam, borzalmas volt, napi 2x zuhanyoztam, bivalyerős dezodorokat használtam, mégis minden estére bűzlöttem. Aztán elmúlt, ahogy a hormonjaim egyenesbe álltak.

De a nagy mennyiségű izzadás tényleg inkább alkati dolog, személyfüggő. Én is ismerek olyat, akiről állandóan folyik a víz, átüt két atlétán meg egy ingen, de nem büdös.

Az izzadás alapvetően egy természetes dolog, a salakanyagok távoznak a szervezetedből, ezért kell óvatosan bánni az izzadásgátlókkal. Én ma már inkább parfümöt használok.

Mozogj sokat, a szervezetednek jót tesz a rendszeres edzés. Akkor legalább a buszra futva nem fogsz úgy kiizzadni.

2015. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a tenyeremnek nem számít a dolog, ha kell ha nem izzad. (talán akkor kezdi el, ha egy egészen minimális stressz is ér..:D)

Izzadni meg ahogy írtam is, tavaly fele ennyit nem izzadtam. Azért gondoltam a kamaszkorra kenni. :)

2015. jún. 23. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!