Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szűlök, ti engednétek 14-15...

Szűlök, ti engednétek 14-15 éves lányotoknak a "kockahasat"?

Figyelt kérdés

Nemsokára 15 éves leszek és lapos hasat szeretnék mert mostanában felszedtem pár kilót ami a hasamra ment.

Ne a kigyúrt, szálkás emberekre gondoljatok hanem kb. ilyenre: [link]

Anya azt mondta nem lehet, ráérek majd vele. Nem szeretnék gyógyszereket szedni, nem szeretnék fogyokúrázni (neki anyagilag megterhelő lenne) csak tornázni. De olyan határozottan mondta a nemet hogy azt hittem gyilkolni akar. Ti megengednétek? Kb. 1 hónap múlva megyünk strandra azért is szeretnék illetve úgy jobban tetszem magamnak


2015. jún. 9. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
NEm, mert ez minimum 18-as testzsírszázalékot jelent, ami a női hormonális ciklusnak nem tesz jót, sőt, kifejezetten káros. Szakemberrel bezsélj erről, meg fogja erősíteni!
2015. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt kizárólag tornázással szeretnéd elérni, én biztosan nem szólnék bele. Nagy kitartás kell hozzá. A sportolás pedig egészséges. Támogatnálak.
2015. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor is ne fogyokurazz!!!!! Dietazz! Nezd meg mi a kulonbseg. Mert nem az szamit, hogy keveset egyel vgy alig, hanem hogy mit. Zoldseg gyumolcs, csirkehus, hal stb. A hamburgert, Mcdonalds-ot es nasikat felejtsd el. A sok rossz kaja is kerul annyiba mint az egeszseges.


Kezdj el nyugodtan sportolni. A hosszu futas a legjobb a hasra es egy kis hasedzes, de az nem kell sok hidd el. A legfontosabb hogy mit eszel. (es nem hogy mennyit) A rossz elelmiszer megy a hasadra.


Egyebkent a fogyokurat nem engednem, de egy jo dietat igen, amit felugyelnek. De en nem is adnek szemetet enni a gyerekemnek. A sportot meg 100% ig tamogatnam mar kicsi kortol.


Ha anyud a penzt felti, akkor probald meg ugy csinalni, hogy ne nagyon reruljon sokba. Pl tudsz az utcan us futni es a szobaban tornazni. Nem kell edzoterem.


Azt nem is ertem ezert miert kerted ki anyud engedelyet.


Vigyazz nagyon nehogy atess a lo tulso oldalara es anorexias legyel!!!!

2015. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja es azt felejtsd el hogy ez egy honap alatt sikerulni fog. Lesz eredmeny, de ez hosszu it vesz igenybe. De az is fontos honnan indulsz, mert nem tudni most milyen vagy. En alapbol eleg vekony vagyok es sportos (evek ota sportolok) De egy kis poci nekem is van es evek ota kuzdok vele. Akkor is ott van. De nekem fontos az is, hogy tobb kg-ot mar nem akarok vesziteni. Igy meg csiki csuki.
2015. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A diétázás nem megoldható mert anyának sokszor nincs kedve főzni (én nem tudok) és gyorskajákat eszünk. Ha főz akkor tésztát, húst havonta egyszer látok.

Most 164 cm és 47 kg vagyok kevésnek tűnik de hasam mint egy kismamáé

Itthon akarok tornázni alig merek kimenni az utcára olyan rossz helyen élünk. Majd jövő héten megyek mamához is ott legalább van udvar

Sajnos nem futhatok mert baj van a tüdőmmel :(

2015. jún. 9. 12:12
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Hat igy viszont a torna folosleges. Nem fogsz elerni vele semmit. A Test felepitese 70% ban attol fugg mit eszel es csak 30 % ban attol sportolsz e es mennyit.


Itt az ideje, hogy megtanulj fozni es egy kicsit atvenni az iranyitast a konyhaban. Ha mamadnal van zoldsegkert es tyukok, akkor koltozz oda a nyarra es a mama meg is tanit fozni hidd el.


Egyebkent "halottnak a csok".

2015. jún. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Ez a nő a képen tuti nem egészséges.
2015. jún. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Gáztűzhelyen nagyjából tudok főzni de nekünk nem olyanunk van
2015. jún. 9. 12:25
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Tudod, hogy miért van Mihalik Enikőnek ilyen hasa a képen? Mert a VS bemutató előtt már több héttel az amúgy is vékony modellek szinte semmit nem esznek és állandóan edzenek. A bemutató előtti napokban pedig alig isznak és a lehető legtöbb vizet kihajtják magukból, hogy tónusosak legyenek. Egyéb iránt kockahasú nőként nekem ez a has egyáltalán nem tetszik, nem formás, hanem gebe.

Ahhoz hogy a kockák megjelenjenek fogyni kell hasból, ezt megfelelő táplálkozás nélkül kevesen tudják elérni csak edzéssel. Neked 14-15 évesen az alacsony testzsírszázalék nagyon bekavarhat a fejlődésedbe. Nem ajánlom.

Ha formálni akarod a hasad, akkor táplálkozz egészségesen és eddz, tűzz ki reális célt magad elé, 1 hónap alatt lehet valamennyi eredményt elérni, de a világot nem fogod megváltani.

2015. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerek koromban intenzíven sportoltam (nem verseny szerűen) de volt hogy 100 felülést is megcsináltunk egy edzésen. Sportos alkatom, és kockás hasam is lett az évek alatt :)

163 cm-hez 49 kg voltam. (most 52 kg)

Szerintem a hasizom gyakorlatok segítenek a problémádon. Én se ettem hú, de egészségesen....

A súlyod nem sok, ezért nem kell fogyóznod, mert máshonnan is el fog tűnni az a súly....

2015. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!