Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A törvény hány éves kortól...

A törvény hány éves kortól engedi meg, hogy a gyerek egyedül maradjon?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Hát gyermek ápolási tappenzt a gyermek 12 éves koráig lehet igénybe venni, így ez alapján 12tol lehetne.
2015. jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvieg 14év felett, de sokan 12-13 évesen már lazán egyedü hagyják a gyereket, mert melózni kell és nincs kire bízni.


Én 13 éves koromtól egyedül voltam minden nap, sokszor 7-től 18-19-ig, mert anya már nem élt, apának pedig dolgoznia kellett.

Kaja volt, néha pizzát rendeltem, de apa főzni is engedett, azzal a kikötéssel, ha tűz van, menjek a házból, inkább égjen le, csak nekem ne legyen bajom.

2015. jún. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha éjszakai műszak van és a gyerek otthon marad az sem gond?
2015. jún. 15. 16:22
 4/8 anonim ***** válasza:
28%

Addig, amíg valaki fel nem jelent vagy baj nem történik, nincs gond. Ha feljelentenek vagy baj történik, kiskorú gondatlan veszélyeztetese miatt büntető eljárás indul ellened.

Én egy 12 évest nem mernék éjszakára egyedül hagyni

2015. jún. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 válaszoló 14 évest :)
2015. jún. 15. 21:14
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Ah, az már jobban hangzik. Ha nem fél egyedül, akkor hagyd. Persze előtte beszeljetek at a szabályokat, hogy mi a teendő veszelyhelyzet esetén, stb. Esetleg a szomszeddal is érdemes beszélni - ha jóban vagytok- hogy tudjon róla.
2015. jún. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

:O


Engem anya 11-12 évesen simán egyedül hagyott, persze nem egész napra, de pár órára simán

Azért az, hogy 14 évesen lehet egyedül hagyni a gyereket először szerintem kicsit késői ( mar persze, ha a gyerek felelossegteljes :) )

Mert valakit 14 évesen sem lehet 1 napra egyedül hagyni az nagyon nem jó :/


15/L :D

2015. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem nappalra, azzal nincs gond, éjszakára :))
2015. aug. 19. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!