Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik iskolát választanátok?...

Melyik iskolát választanátok? Miért?

Figyelt kérdés

Az átlagom éppen 4-es, gyengébb képességű vagyok. Nem tudom hova érdemes menni középiskolába.

1. erős gimnázium, lehet sok lenne és már egy erős, elit iskolából "kibuktam" vagyis csak 4 hónapot jártam oda aztán sulit váltottam.

2. szakközépiskola olyan szak ami érdekel (lehet ebbe a szakmába szeretnék elhelyezkedni de még csak terv) de úgy hallottam minden h-lyét felvesznek

3. szakközépiskola olyan szak ami nem érdekel de jó híre van

4. esetleg egyházi gimnázium de az is nagyon erős illetve nem hiszek Istenben

És ennyi lenne a középiskola. Ti melyiket választanátok? Miért?

14/L


2015. júl. 1. 20:27
 1/8 anonim válasza:
én szakközéppbe mentem olyan szakra ami érdekel most kezdem majd el a 2 éves továbbképzést ami csak a szakról szól már tehát nincs matek,magyar..stb 3. az nem szakiskola akarna lenni? ilyen közmunkásképző tele dzsipóval felejtős
2015. júl. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 3. is szakközépiskola. Szakiskolába nem mennék de az amugy sincs :)
2015. júl. 1. 20:41
 3/8 anonim válasza:
ja mindenképpen olyanra menj ami érdekel még akkor is ha nincs valami jó híre, mert ha olyanra mész ami nem érdekel hiába tanulsz az úgy is meglátszik egy idő után bedig beleunsz
2015. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

2-es.


Az pedig egyenesen szomorú, hogy csak azért, mert egy teljesen szubjektív közeg, az aktuális iskolád 4-esre osztályozott, úgy minősíted magad már 14 éves korodban, hogy "gyengébb képességű vagyok". Nem vagy az. Csak nem kerültél olyan környezetbe, ahol motiválni tudnak. Ez az igazság. Nagyobb a felelőssége az iskoládnak az eredményeid és az önbizalmad szempontjából, mint azt gondolnád.


/Speciel az ilyen lelki hatások miatt menekítem ki a gyerekeimet az állami oktatásból. Hogy ne gondolják már 14 évesen azt magukról, hogy ők valamire nem képesek. Mindenki képes mindenre, amit csak el szeretne érni, csak megfelelő támogató közegre van szüksége hozzá./

2015. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es


attól még, hogy minden hülyét felvesznek, nem biztos, hogy az oktatási színvonallal van baj, és te még tanulhatsz rendesen

2015. júl. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Akkor ugy látom a 2-es marad de még van pár hónapom dönteni. Még érdeklődök és nyilt napra is elmegyek :)

2015. júl. 1. 22:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen az állami oktatással néha nekem is bajom van. Pl. a tanárok hozzáállása valamihez vagy a napi 7-8 óra és még tanulás. Vagy hogy már elsőbe 25-30 az osztálylétszám. Tudnak ennyi 6-7 évesre figyelni? Mi 24-en voltunk de alig tudtak ránk figyelni
2015. júl. 1. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a második suliba mennék.
2015. júl. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!