Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nálam van 15 éves Unokám pár...

Nálam van 15 éves Unokám pár napra. Szülei elváltak. Furcsa, hogy délig alszik. Ez helyes? Otthon is ezt csinálja, szülei szerint szeret aludni. Szerintem ennek más oka is lehet.

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 12:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is ilyen voltam, szörnyű volt. :( mennyit alszik? Mert én hajnalban aludtam el minden nap, azért aludtam sokáig. Természetesen nyári szünetben. Nem mindegy, hogy azért alszik délig mert nem álmos korábban lefeküdni, vagy hogy ekkora az alvásigénye. Utóbbi is nyilván emberenként változó, de napi 12 órát akkor sem egészséges aludni.
2015. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
én is szoktam néha délig aludni, ha tehetném kb 11-kor kelnék fel minden nap, mert 8-9 előtt borzasztóan érzem magam, nyúzott vagyok, akármennyit aludtam előtte ><
2015. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nyári szünetekben én is délig aludtam.

Most is simán tudnék aludni addig, de nem lehet.

És az égvilágon semmi bajom nincs, se egészségileg, se agyilag.

2015. júl. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs fenn sokáig éjszaka, max. 11-ig, és mégis alszik majdnem délig. De most ráolvastam a gépen, és azt irják, hogy ez nagyon jó, mert kamasz, és "erőt, engergiát,sulyt hormonokat " növeszt. Ha fenn van is sokat fekszik, és ez sem baj. Változik, gyarapszik stb.
2015. júl. 12. 13:04
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
nekem is volt ilyen időszakom, olyan 1,5-2 év, amíg, ha tehettem, simán aludtam 11-ig, délig. Aztán visszaállt a "normális" alvásmennyiségre. Szerintem hagyd békén, amíg megteheti, aludjon! néhány év, és nem lesz többé nyári szünet, legalább most kihasználhatja. 20n
2015. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg olvastam már én is h tudományosan is megállapították h a kamaszoknak több alvásra van szüksége. Hagyd nyugodtan aludni, hát hol máshol lustálkodjon ha nem a nagyinál? Lehet nálad még jobban tud pihenni, mint otthon, mert nincs semmi feszültség.
2015. júl. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

én is sokat aludtam minden szabad napomon. volt, hogy felkeltem ebédelni meg pisilni aztán visszafeküdtem és estig aludtam... igaz, hogy hét közben húztam magam, hajnal 4-től este 11-ig és hétvégén pótoltam. A nyári szünetekben amikor nem volt diákmeló, olyankor is simán aludtam közel délig, sztem napi 10-12 órát biztosan. Engem hagytak, hál istennek. normális felnőtt lettem, most a gyerekek mellett ugyan napi kb 5 órát alszom, de a lehetne a dupláját is bírnám.

hagyd csak aludni, több pihenés kell neki kamaszként. cserébe ne huhogjon hajnalig, próbáljon emberi időben lefeküdni. ezt biztos meg tudod vele beszélni.

2015. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha emellett nincs semmi baja, nem fogy, van étvágya, akkor semmi baja sincs, vannak ilyen emberek, nem mindenkinek egyforma az alvásigénye. :)
2015. júl. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyforma az alvásigénye. Nekem volt olyan hogy 11től délig aludtam iskolaidőben.
2015. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Nincs ezzel semmi gond,anyukam orvos,igy o is tudja bizonyitani.

En 15 eves vagyok,hajnali 4-5ig vagyok fent,es delutan 3ig alszok. Nekem igy jo:)

Iskolaidoben ugy sem tudom ezt megtenni.

2015. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!