Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem értem miért kell általános...

Nem értem miért kell általánositani?! 13/L

Figyelt kérdés

DÉDImamámmal beszéltem,hogy:

Régen is voltak melegek,mégis azt mondják,hogy régen nem volt ilyen.De volt,de akkor nem divatból és nem mindenki előtt mutogatták.

Régen is ugyan-ugy volt,olyan,hogy 14 évesen már valaki nem volt szűz,de azt mondják ma már,hogy: hova fajul a mai világ?


Nem érzitek ugy néha,hogy kicsit túlzásba viszik?


Ne értsetek férre,én sem vagyok az melett,hogy 13-14 évesen bulizni járjon meg szexuális életet éljenek,de azért néha szerintem túlzásba viszik ezt a dolgot.

Ugyan ez van ezzel az emos dologgal,régen is voltak divatok és azoknak is volt ugyan ugy olyan akinek tetszett és akinek nem.Persze sokat változott a világ,de mind jó irányba mind rossz irányba.Tény,hogy több részeg tinédzert látni az utcán,mint eddig,de az is tény,hogy van egyre több diplomás és céllal elátott kamasz is csak őket éppen mindig általánositják.Például én szeretnék külföldön egyetemre járni,és angolból is középfokut nemsokára letenni,de attól én is elmegyek szórakozni,de megtaláltam a kettő között a mércét és tisztában vagyok mi a fontosabb.Én is csinálok hülyeségeket (sőőt)de attól miért kell minden kamaszt általánositani és ezen az oldalon (iss!) ugy feltüntetni mindek mintha semmi céllal elátott emberek lennék és csak innii,fiúzni tudunk.Én nem háborgni szeretnék,annál inkább nem veszekedni és vitába kerülni csupán egy magyarázatot kani.



Minden korosztály válaszait várom.Köszönöm szépen.

13 éves.Lány


2010. márc. 4. 18:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Undorító, embertelen világ ez a mai. Nemcsak a Horthy korhoz képest, de még a Kádár korhoz képest is.

A sok diplomával meg sokat nem érsz, mikor úgyse lesz munkád. Akkoriban nem volt mindenkinek, de akinek volt, az tudott is valamit.

Majd meglátod.

2010. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

A divattal kapcsolatban igazad van. de pl 30 éve a rockrol vélekedtek így.


De 13-14 évesek sexuális élete az biztos hogy most sokkal elörébb van. Ez nem azt jelenti hogy 100 éve miden 14 éves szüz volt. de azt hogy 100-bol egy volt nem szüz az is már házas volt csak azért, ma megy 100-bol 50 nem szüz. és ez a baj.

Pl anyukám korosztájából még a nagytöbbség szüzen ment férjhez. az én korosztályomból, egy embert ismerek aki szüzen ment férhez.


Melegség, most nagy divat, biztos hogy 200 éve is voltak melegek,de manapság viszont iszonyat divat´.

2010. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a dédimék pont a tiednek az ellentettjei voltak.

Mindig mondták hogy régen is ugyanezek a dolgok voltak. Néha picit zavaró volt mikor elkezdte mesélni a történeteit.

pl. ,,mi is csak úgy mentünk a szalmába,,.

Nekem is amúgy az a véleményem hogy a többségük tényleg úgy gondolkodik mint ahogy azt Te leírtad. Sajnos nekik nem lehet megmagyarázni a dolgokat.Én inkább rájuk szoktam hagyni. Ez ugyan olyan általánosítás mint a cigányoknál,zsidóknál.

21/L

2010. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%

A dédidnek sok mindenben igaza van.Régen is voltak melegek,de sokkal kevesebben.Ma ez szinte divat lett.

Régen ha egy lány 14 évesen elvesztette a szűzességét,akkor azt már szajhának tartották,egy férfi sem vette el volna feleségül.Akkor még a nők legtöbbje szűzen ment férjhez.Ismertem olyan vőlegényt,aki rábeszélte a menyasszonyát,hogy feküldjön le vele,és utána faképnél hagyta,azzal az indokkal,ha vele lefeküdt,akkor feleségként is megfogja csalni.

Szórakozni is csak ritkán mehettek a fiatalok,mert csak farsang idején voltak bálok,esetleg búcsúkor.Sőt,még a 60-70-es években sem mehetett sem bálba,de még moziba sem egy tisztességes lány az anyja,vagy más idősebb nő kisérete nélkül.

Akkor ha egy pár esküvő nélkül élt együtt,elítélték,amiért vadházasságban éltek.Ma már ezen senki nem botránkozik meg.

Sokkal szigorúbbak voltak az erköcsök,még ha ezt a fiatalok egyrésze nem is hiszi el.

Most viszont átestek a ló túlsó oldalára nagyon sokan.

A régi sem volt feltétlenül jó,de a mostani sem az.

Tudomásul kell venni,hogy változik a világ.

2010. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
38%

Igaz, sokan akarnak diblopát. De akik diplomát kapnak, a 90% nem érdemli meg, és miattuk nem ér semmit a bsc.

Egy mérnök

2010. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem dédim minden péntek este ment discoba ,bár akkor még délutáni teázás volt a neve és nem ilyen zenék mentek stb.,de azt mondta,hogy ott is történtek elég durva dolgok és azt is ugyan igy hajtották,mint most.


Kedves Első válaszoló:

Elhiheted,hogy most nem miattad nem fogom letenni a diplomát,mert lefogom tenni,és nem igyekszem letenni hanem LEFOGOM :))

Vannak céljaim ésaz melől senki nem fog lebeszélnii.



Még azt nem értem,hogy a "mai fiatalok" nem sportolnak.PL mamám mindig azért dicsér meg a 14 unokábol én vagyok az egyetlen aki sportol és fut.Pedig még 5 gyereke is van és ők se sportoltak.És szerintem aki unatkozik az inkább elmehetne sporolni,mint hülyeségen gondolkodni.én pl. hetente-kéthetente megyek versenyekre,szolóba,csapatba,duóba,de legtöbbet szoloba.

A kutyámmal is sportolok folyamatosan minden nap és vele is járok versenyekre,pedig keverék kutya és nem az az ölebfajta,de az után mindig ugy nézzik az ilyen kis yorkis divatgazdik,hogy jesszusom,hogy nézz már ki ez a kuyta?!!


Igen biztos,hogy sokat változott a világ,de miért kell minden kamaszról ugyan azt a véleményt mondani?


Tisztelet annak a kevés embernek aki nem általánosit.

2010. márc. 4. 18:35
 7/13 anonim válasza:
78%
Ezek a mondatok, hogy "bezzeg a mi időnkben" legtöbbször szerintem arra utalnak, ami szerintem igaz is, hogy mivel minden felgyorsult kezdve a filmvágástól a paradicsomtermesztésig, így a felnőtté válás is.Te is olyasmikről írsz 13 évesen, ami régen nem mindig volt szükséges, így nem volt alapvető (diploma), pláne ilyen korban, ilyenkor anyukának segítettél, még régebben meg dolgoztál ugyan, de olyan kis közösségben, és olyan egyik napról a másikra, hogy városi szórakozásra meg divatokra se idő, se pénz nem jutott.Nagyon belegabajodtam, de a lényeg, hogy változnak az idők, tisztelni kell az időseket, akik értünk dolgoztak, és ők csak jót akarnak nekünk, fiataloknak.
2010. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én külföldön szeretnék majd élni,most nyáron is megyek majd ki,ha összeszedem a fele pénzt :))


Azért külföldön akarok élni,mert Magyarországról megvan a magam véleménye,és évről évre lepusztultabb életet kell élni.Kocsma melett élek,tudom milyen hazajönni ugy,hogy egy részeg nekem szalad én meg üvöltök és senki nem figyel.Vagy tudom milyen mikor a főuton fulladozok és támasztom magam a kapun és senki nem jön pda hozzám és a 40.idős néni megkérdezi,hogy minden rendben és az ügyeleten egy ágyban kötök ki,igen ez megtörtént velem.

Elég szomoroitó nézzni,hogy szüleimnek mennyi dolguk van és a fizetésből mennyi mindent kell kifizetni és még én is itt vagyok.Szeretnék olyan életet élni,hogy megéljek és szüleimet is eláthassam majd.


Igen attól,hogy diplomám lesz és külföldön élek attól nem biztos,hogy boldog leszek és jó életem van,de én mindent megtettem és becsülettel.De bizok annyira magamban,hogy amit egyik elgondoltam,kitűztem célként azt elis értem.

2010. márc. 4. 18:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Régen ilyen nem volt, hát persze. A tanyavilágban törtétek olyanok, hogy valami gyomorforgató. Igen régen is volt homoszexualitás stb., csak akkor mindenki titkolta, hogy mi a gond otthon. 14-15 évesen mentek férjhez a lányok, és bizony utána jöttek a gyerekek. Aki azt mondja, hogy régen ilyen nem volt olvassa a Rubicon című folyóiratot.
2010. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én újságot hordok egy faluban,hétvégente,nem éppen alszok szombaton sokáig,kelett korán felöltözök buszra ülök és megyek,kihordom az újságot utána megyek mamámékhoz hazafelé segitek a földükön majd indulok haza,összepakolok,és ha van verseny vagy valami elmegyek vagy barátnőimmel találkozok változo.Este meg szüleimmel főzünk meg játszunk ennyi.Vasárnap meg tanulok egész nap szinte utána meg a kutyámmal megyek edzeni.


Nem tudom becsülöm a szüleim,hogy ennyi mindent megadtak nekem annak elenére ,hogy-hogy állunk anyagilag.

2010. márc. 4. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!