Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korában világosított...

Hány éves korában világosítottad fel a lányodat a menstruációról?

Figyelt kérdés
2015. júl. 15. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Hogy őszinte legyek én is gondolkoztam anno ezen a kérdésen, mikor érdemes, mikor nem túl korai stb... úgy terveztem, majd egy 10-11 éves korában.:)(nekem 12 évesen jött meg, ezért gondoltam, hátha a lányom is esetleg hasonló korban kezdi) Azt persze elszámítottam, hogy már 5. osztályban van felvilágosító óra, végül nem kellett felvilágosítani, mert egyik nap egy nagy csomag betéttel jött haza, hogy a suliba kapott minden lány.

Szerintem a te lányodnál is lesz ilyen óra, ahol mindent töviről-hegyire elmondanak nekik; én mondtam a lányomnak, hogy ha van bármi kérdése, tegye fel nyugodtan, megbeszélünk mindent, és amikor megjön a menstruációja, akkor is szóljon, segítek, válaszolok minden kérdésre.:)

2015. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Azért a "töviről-hegyire" részt kicsit kritizálnám. Azért egy kb. 30 fős osztályban kb. nulla kérdés fog elhangzani a gyerekek részéről, mert az ciki. Otthon sem fog odaállni eléd mosogatás közben, hogy figyi anya, most akkor hogy is van ez a vérzés dolog? Meg kell teremteni azt az intimitást, hangulatot, amiben aztán el lehet kezdeni ilyesmiről (is) beszélgetni, ha felmerül. Egy kakaó mellett kettesben, lelkizni kicsit, hogy milyen is nőnek lenni. Nem arra gondolok, hogy papíron rajzzal magyarázd a petefészek elhelyezkedését, azt megtalálja a bioszkönyvben. De mi nők azért érezzük át annak jelentőségét, mit is jelent ez a változás a testünkben, és hogyan segíthetjük a lányunkat át a változáson. A jó viszonyt is megalapozza ez a fajta közelség. Érdemes rá időt szánni, szerintem. Mikor? Már egészen ovis kortól érdemes "csajos" órákat tartani, együtt járni fagyizni, vagy moziba, beszélgetni egy süti felett, egy padon a parkban, amikor csak a két "nő" van együtt és kidumálják az élet nagy dolgait. N31
2015. júl. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 9 éves, és pár hete beszéltük meg a "női dolgokat". Felkészületlenül nem fogja már éri, akármikor kezdődik nála.
2015. júl. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
kolléganőm lánya 8 éves, most maradt ki elsőből (sajnos hydrocephal, shuntös, ezért kezdte később a sulit), májusban azzal hívta a tanító néni anyukát, hogy menstruál a kislány.
2015. júl. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9-10 évesen kezdtünk erről a témáról beszélgetni. 13 lesz, még nem menstruál. Sok mindent megbeszéltünk, betétet, higiéniát stb. Elmesélte, melyik osztálytársának jött már meg. Azért nem siettem a dologgal, mert láttam, hogy fejletlen, jó volt a megérzésem, hogy későn fogja elkezdeni.
2015. júl. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, nekemis 8 évesen jött meg. :)


Nekem a legidősebb lány 6 éves. Úgy igazi felvilágosítást még nem tervezek, de pl a mulkor látta hogy betétet cseréltem és megilyedt hogy miért vérzek. Virágnyelven elmondtam neki, hogy ha majd nagylány lesz akkor neki is fog vérezni. Kérdezte hogy fáj-e. Mondtam neki hogy az első pár nap görcsölök, de nem biztos hogy őis fog.

2015. júl. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4nek szántam az első mondtatot, csak közbe írtak :)
2015. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Gyémántlány ***** válasza:
82%

Én nem anya vagyok, hanem leány, de bátorkodom így is válaszolni :)

Már elég korán 4-5 évesen is tudtam, hogy anyunak betétet kell használnia minden hónapban, de az nem igazán foglalkoztatott, miért, és hogy hogyan is működik az egész.

Aztán 6-7 évesen már azért komolyabban elbeszélgettünk róla, ekkor került szóba a szexuális élet, stb is.

Mindig is korán érő típus voltam, na meg az osztálytársaimtól is hallottam ezt-azt, úgyhogy hamar elkezdett érdekelni a téma.

Nem tudom igazán, hogy mikor "előnyös" felvilágosítani a kölköket, manapság minél hamarabb, annál jobb. Nehogy aztán tudatlanul mindenféle hülyeséget elhiggyen, amit itt-ott hal más gyerekektől.

2015. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-7 éves korban, korának megfelelően már érdemes. Aztán idővel úgyis jönnek elő benne kérdések, akkor azokra is lehet válaszolni.


De gondoljátok végig a gyerek fejével: ha megkérdezi, hogy mi történik az étellel, amit lenyel, mindenki hót nyugodtan elmondja az ovisnak is, hogy lemegy a gyomrodba, ott sav van, aztán végigmegy a beleken és kaki formájában távozik.

A gyerek szemszögéből a menstruáció ugyanilyen dolog. Az teheti mássá, ha a szülő részéről félelmet, megilletődöttséget lát. Akkor fogja ő maga is ciki, kellemetlen témaként kezelni.


A test működéséhez hozzátartozik, ahogy a fiúknál is a merevedés és a magömlés. Ott is hallottam már olyat, hogy halálra rémült a 12 éves gyerek, hogy reggel mitől nedves az ágyneműje, azt hitte, hogy bevizelt és rettentően szégyellte magát.


Lányok meg pánikrohamot kapnak, hogy el fognak vérezni, mert senki nem szólt, hogy mi az a menstruáció, a vérről meg annyit tudnak, hogy ami vérzik, az fáj is.

2015. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem nagyon fura, amikor ilyent olvasok, hogy 8 éves gyerekek menstruálnak, nekem még a 11 is fura. Arra lennék még kíváncsi, hogy a suliban kb. mikor tanulnak erről, vagy világosítják fel őket, mert pont azt nem akarom, hogy onnan tudja meg! Én akarom neki elmagyarázni majd. Nekem 14 évesen jött meg és anyukám szépen elmondta előtte már jóval, és neki is 14 évesen jött meg, de az még a 60-as években volt, és ő is halálra rémült, mert őneki nem mondta el az anyukája... Gondolom, hogy lányomnak sem fog sokkal előbb, csak ne mástól tudja meg! Arra viszont emlékszem, hogy nekünk 5 vagy 6.-ban mondta el az osztályfőnök.
2015. júl. 16. 08:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!