Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az emberek minek vállalnak...

Az emberek minek vállalnak gyereket, ha nem bírják elviselni, hogy felnő?

Figyelt kérdés

Olyan sokan vannak, akik még a 18 éves gyereküket is úgy kezelnék mintha apuci-anyuci kisfia/kislánya lenne.

MIÉRT akar gyereket az, aki nem bírja feldolgozni, hogy az egyszer felnőtt ember lesz?

NEM azt mondom, hogy mindent meg kell engedni. Kell a nevelés. De nem tartom normálisnak, hogy 16 évesen még "nem engedik" hogy pasija legyen a lánynak, stb...

Minek vállalnak gyereket az ilyenek? Azt hiszik örökké cuki 7-8 éves lesz??


2015. júl. 19. 01:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
60%
teljes mértékben egyetértek
2015. júl. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem engedi apuci hogy fiúval aludj, igaz?
2015. júl. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
Mégis mi hátránya van annak hogy nem fekszik össze senkivel 16 évesen? Kicsit olvasgass itt, milyen kérdések vannak 15-16 éves lányoktól. Kb xart se tudnak a nemi életről, de kefélnek orrba szájba.
2015. júl. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én 21 vagyok, nekem anyám azt mondta mikor 15-16 voltam, hogy ha lesz pasim, ő örülni fog ha nálunk alszunk, nem valami nyilvános wc-ben rendezzük el a dolgot.... (18 évesen csókolóztam és szexeltem először, nem neveltek 14-15 éves r.bancnak) SZóval nem személyes probléma, de néha ledöbbenek az oldalon hogy milyen szülők vannak.

Amúgy valószínűleg azért nincs fogalmuk a 16 éveseknek a szexről, mert a szüleik foggal-körömmel tartják vissza őket mindentől aminek köze van bármi kapcsolathoz......

2015. júl. 19. 03:42
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Ne ezen az oldalon szűrd le, milyenek a 14-16 évesek, és ne általánosíts.

Egy anya, aki életet ad, nagyon nehezen "válik le" a gyerekétől. Gondolj bele, milyen kötelék alakul ki egy baba és anyja között. Majd meg tudod.

Az, hogy kamasz korára milyen lesz, az sokmindentől függ: nevelés, szocializáció, személyiség, kultúrális közeg, vallási közeg, ha van...környezeti és egyéb pszichés ráhatások.

Nem mindenki gondolja át, és tervezi meg a baba várást. Sokan, ha "búcsúzik", inkább úgy vannak vele, bevállalják, majd lesz valahogy, minthogy abortálják.

Nem gondolnak a következményeire.

2015. júl. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
7%
Nem feltétlenül jó ha egy lánynak 16 évesen "pasija" van. Ha így hívod abból előbb utóbb véletlen gyerek lesz. Lehet barátja de ne "pasija".
2015. júl. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
Előző vagyok. Én sem örülnék neki.
2015. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem az nem jellemző, hogy azt ne engednék, hogy ennyi idősen barátja legyen, inkább az van megtiltva, hogy együtt aludjanak.

Figyelj, én 19 vagyok, de én is úgy gondolom, hogy egy 15-16, sőt középiskolás lánynak (vagy fiúnak) semmi igénye nem kéne, hogy legyen az együttalvásra. Miért kell éjjel is együtt lenni? Nekem is van barátom, érettségi utáni nyáron aludtunk először együtt, akkor is csak azért, mert nyaralni voltunk. Egy iskolás lánynak szerintem otthon, a saját ágyában a helye. Nem azért, hogy ne szexeljen, mert szexeljen, ha azt akar, csak nem hiszem, hogy jót tenne neki, ha 15 éves korától az összes barátja ágyában megfordulna... Szóval én sosem értettem, hogy miért van ekkora igény erre. Másrészt sz ÉN házamba azt hívok, akit akarok. Ha szülő vagyok és éjjelre nem akarok egy idegent a házamba meghívni, akkor szerintem az tök jogos. (Persze, ha évek óta együtt vagytok, az más. De akkor meg már nem 16 éves vagy.)


Nem hiszem, hogy az lenne a baj, hogy nem akarják, hogy felnőjjön a gyerek, inkább csak a csalódásoktól akarják "megmenteni" a szülők a gyerekeket.

2015. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
6/7-es vagyok. Remélem az én gyerekeim is így gondolják ahogy az előző.Nagyon érett, okos gondolkodás. Sajnos kevés ilyen gyerek van.
2015. júl. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 10:34

Mindegy milyen elnevezést használok :D Van aki azt mondja nem a "pasija" hanem a barátja... Van aki azt mondja a barát az haver, akivel párkapcsolatban van valaki az a "párja"... más meg azt mondja hogy párja a zokninak van. Ne ezen akadjunk fenn, szerintem érthető volt hogy mire gondolok.

2015. júl. 19. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!