Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves gyerekem cigizett (? )

14 éves gyerekem cigizett (? )

Figyelt kérdés
Mikor haza jöttem a munkából a 14 éves fiam cigizett, azt mondta először próbálta ki, focista. Azt mondta rossz volt és nem fog rá szokni. ti mit tennétek?
2015. júl. 31. 11:49
 1/7 anonim válasza:
100%

Higgadtan megbeszelnem vele, hogy veszelyes, gusztustalan, draga szokas, amirol esetleg csak nagyon nehezen fog tudni leszokni.

Ugysem tudod megakadalyozni, hogy titokban cigizzen, csak arra hagyatkozhatsz, hogy sajat belatasa alapjan nem fogja megtenni.

2015. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 schocko ***** válasza:
100%
Mindenki kipróbálja egyszer...
2015. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem sose tiltottak,mégse szoktam rá,sőt ki se próbáltam.

Én megbeszélném vele,hogy büdös is lesz tőle a bőre,egészségtelen és drága is....nem tiltanám,de megmondanám h erre nem is fogok pénzt adni neki(ha tiltják,sokkal roszabb)

2015. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én fiam 16 évesen próbálta ki, ő vallotta be, azóta sem dohányzott. Egyszer 21 éves volt amikor együtt mentünk valahova kocsival, ő vezetett én meg útközbe rágyújtottam és akkor félre álltunk és kérdezte tőlem hogy szeretne ő is elszívni egy szálat mert hirtelen megkívánta. Ő bevallotta őszintén és hiszek is neki hogy amikor kipróbálta utána nem cigizett de folyton jött rá olyan hangulat amikor rágyújthatnéka volt főleg bulikban a haverjai is előtte cigiztek de ő mindig megállta, viszont most nagyon megkívánta. Akkor én adtam neki mondván már nem kiskorú bár nem örültem neki, de bíztam benne hogy nem lesz belőle rendszer. Nem is lett, egyszer elszívta és ennyi. Én akkor pár nap után kérdeztem is tőle hogy bírja, mondta hogy jól, reméli hogy 5 évig nem fog rágyújtani megint és akkor én úgy döntöttem hgy ha ő így kibírja én is kifogom bírni. Le is raktam a cigit, főleg hogy a fiam azzal motiválta magát hogy a cigire szánt 800-1000 forintot félre rakta mindig egy külön dobozkába és mondta hogy mennyi pénz gyűlt össze amihez elvből nem nyúlt hozzá. Ez engem is motivált, mert jó munkahelyem van a olt párom is segített rajtunk amikor a fiam még tanult, meg a fiam is jól keres. És én is leraktam a cigit, nagyon ritkán rászoktunk a fiammal gyújtani de azt is max havonta egyszer, ezzel így én is jól érzem magam mert utána nem is kívánom hetekig, fiam se kívánja így az a kis dobozka majdnem 1 évig elég! És ez már lassan 4 éve így van!
2015. júl. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Sosem cigiztem mert büdös drága és hülyeség. 15/f
2015. aug. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 15 éves vagyok. A szüleim azt mondják hogy ha majd esetleg ki akarom próbálni akkor kérjek tőlük egy szálat de semmiképp se valami szórakozóhelyen vagy ilyesféleképpen szerezzek cigit. Talán pont amiatt mert a "lehetőség adott" nem is érdekel annyira :D
2015. aug. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én őszintén szólva én a 3 esélyt tartom a legjobb módszernek először csak megbeszélem vele, másodjára már kiabálok :D ? ,

harmadjára már megbüntetem. 18 évesen meg már maga dönti el egyébként ha nem szokik rá és azt mondta hogy rossz volt akkor meg minek ijedezni? Ha pedig csak megtévesztésnek mondja akkor meg meg nyugtalanítson az a mondat: "A hazug embert hamarább utolérik mint a sánta kutyát" (vagyis előbb utúbb pletyka útján elterjed hozzád és megkérdezed a fiadtól mi az igaz belőle).

2015. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!