Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, hogy a gyerekem...

Mit csináljak, hogy a gyerekem ne legyen "ilyen"? Tiltsam el tőlük?

Figyelt kérdés

A fiamnak van egy új barátja.

Nemrég költöztek ide.


Az ő kisgyerekük állandóan cigányozik meg zsidózik és az én gyerekem is elkezdte.Már ős mondja, hogy ez a két csoport nagyon rossz, gonosz...stb

Én arra neveltem, hogy vannak gonosz és rossz emberek, de az független attól, hogy mi a vallásuk.


Ő biztos otthon hallotta ezeket, a szüleitől.


Amúgy 12 évesek.


Pedig először egész normális családnak tűnt, meg jómódúak, mindig egy nagy német márkás terepjáróval jönnek a gyerekért.

Az öltözködésük is ízléses, viszont őket is hallottam már így beszélni, egyszer nyitva volt az ablak és ilyen dolgokról beszéltek.


2014. júl. 19. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem fogod tudni megoldani, hogy ne találkozzon vele. Annyit tehetsz, amikor hallod a neked nem tetsző szólásait, elmondod, neked mi a véleményed erről.
2014. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az eltiltás nehézkes lenne, mert kedveli őket.

Ma is elvitték strandra.


Nem tudom mi tévő legyek.

2014. júl. 19. 12:13
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
sokat sajnos nem tehetsz, aki belekerül egy zsidózó, cigányozó társaságba, az egy betokosodtt ember lesz felnőtt korára, aki mindenkit utálni fog saját magán kívül, sajnos. mindenképp próbálj beszélni a gyerekeddel, remélhetőleg megérti.
2014. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
illetve szólhatsz valamilyen gyermekjóléti szolgálatnak, hogy nézzenek utána a szülőknek, hogy miért nevelik így a gyereket. mert hogy egy 12 évesnek nincsenek önálló rasszista gondolatai, az fix.
2014. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

''illetve szólhatsz valamilyen gyermekjóléti szolgálatnak, hogy nézzenek utána a szülőknek, hogy miért nevelik így a gyereket. mert hogy egy 12 évesnek nincsenek önálló rasszista gondolatai, az fix.''


Ja, mert a gyermekjóléti ilyen hülyeségekkel fog foglalkozni. Ennyi erővel minden családhoz járkálhatnának.

2014. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj... hát én sem szìvesen hallanék ilyeneket a gyerek szájából. De pusztán azért, mert nem elegáns és nem ildomos hangoztatni a politikai és vallási meggyőződéseinket. Nekem pl szinte minden etnikai és vallási csoportban vannak barátaim, jó ismerőseim, de ettől még van egy nagyon határozott véleményem egyik-másik csoportról. A gyerekeimnek azt tanìtom, hogy bizonyos dolgok nálunk nem elfogadottak, visszatetszőek, de ez lehet fordìtva is, ezért senkit nem az alapján könyvelünk el vmilyennek, hogy honnan származik. 12 évesen ezt már illik megértenie. A másik, amit a gyerekemmel szoktam alkalmazni, hogy ha felvesz vmi stìlust, hogy ezt tartogassa annak a társaságnak, ahol ìgy beszélnek, de itthon és mások előtt nem...
2014. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon relatív, hogy ezek a népcsoportok jók-e vagy sem. Azt viszont elmagyarázhatod neki, hogy ha szerinte rosszak te ezt elfogadod, nem is akarod megváltoztatni az álláspontját, viszont az állam mindenkit egyforma gondolkodásmódra akar kényszeríteni, ezért ne hangoztassák mert megbüntetik őket.

Legalább ők már úgy mondva megtalálják a helyüket a világba, nem akarnak majd zöld vagy hosszú, esetleg felnyírt hajat, bizonyos szempontokból intelligensebbek lesznek társaiknál.

Bár ha hetente jártok zsinagógába, esetleg elkötelezett liberálisok vagytok, nyugodtan tiltsd el.

2014. júl. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell őket tiltani, de én a helyedben elbeszélgetnék a fiammal, hogy az ilyesmi nálunk nem szokás. Magyarázd el a fiadnak, hogy az embereket nem az alapján kell megítélni, hogy milyen népcsoporthoz, valláshoz stb.-hez tartoznak. Mond el neki azt is, hogy komoly bajba is kerülhet, ha így beszél a nyílt utcán. Estleg keress egy videót, ahol a szélső jobb oldal "értelemes" tüntetői ordítóznak valami rendezvény ellen (pl. a tavalyi István a király előadás ellen, esetleg a Pride-on) és beszélgess el vele erről. (Hogy ő is ilyen megkeseredett, dühös emberré akar-e válni? stb.)

Ha pedig a másik fiú nálatok így beszélne, akkor szólnék neki, hogy ti nem beszéltek így és ezt hanyagolja nálatok. Természetesen normális, kedves hangnemben.

(És nem, nem vagyok naiv liberális k*csög, aki nem veszi észre,azt ami körülötte megy, csak nem szeretem, amikor fiatal gyerekek mindenfélét mondanak úgy, hogy még a jelentésével sincsenek tisztában.)

2014. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A zsidós rész sz@r ügy, de a cigányokról alkotott véleménye érthető... És a fiatal korosztályban 90%-nak ez a véleménye.

Üdv:14/f

2014. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mivel nagyon sok elbaszott gyerek van a generációnkban.

Üdv: 14/f

2014. júl. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!