Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves kortól simnkelje...

Hány éves kortól simnkelje magát a gyerek?

Figyelt kérdés
Lányom szeretne sminkelnk, és nem tudom hogy megengedjem e neki? (Persze elöször csak puder meg bb krem meg ilyenek egyszeru dolgok)

2015. júl. 31. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
te vagy a lány? :D nekem 14 éves koromtol engedtek egy kis pudert, késobb szemceruzát és igy tovább.
2015. júl. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
16 után.
2015. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

nekem anya azt mondta, majd ha 18 leszek :)

meglepődtem, hogy hú, az még kerek 10 év :D


de ezzel ellentétben már 13 évesen sminkelhettem magam(nem suliban), teljes egyforma volt a barátnőimmel mindig, mindhármunknak szemhéj fehér-kék, meg alul- felül fekete szemceruza, nagy barétnők voltunk, még "vérszerződést" is kötöttünk :D

2015. júl. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%

én pont a púdert meg alapozót nem engedném amíg tilthatom :)

tönkreteszi a bőrét és egy hamvasbőrű tízenévesnek felesleges is :)

olyan 14 éves korától megengednék neki kis szájfényt meg egy pici szemhéjszínt, mondjuk rózsaszínt vagy kéket :)

2015. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

12 évesen használhattam szempillaspirált havonta egy kiválasztott alkalommal (:DD) Meg persze alapozót mindig ha kellett, mert ronda bőröm volt.

13 évesen már sminkeltem 2-3 naponta spirállal.

14 évesen már szemhéjtussal.

2015. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
15-től alkalmanként, 16-17-től akár iskolába is.
2015. júl. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

12-13 éves kortól engednék szempillaspirált és korrektort, esetleg szájfényt, szemöldökceruzát/port az alapozóról (vagy bb-ről, cc-ről, mindegy), púderről pedig megpróbálnám lebeszélni, de ha tényleg csúnya a bőre (mert igenis egy tizenéves nagyon pattanásos tud lenni), akkor engedném azt is kb. 14 éves korától.

Nekem anyukám sajnos nem igazán ért a sminkeléshez, így ő nem szólt bele, 13 évesen napi szinten kentem magamra az alapozót, tök feleslegesen, eddigi egész életemben (18 vagyok most) ha volt kb. 5 pattanásom összesen, külön-külön, akkor lehet sokat mondtam. Mondjuk nem ártott, de azért szép kis pénzkidobás volt.

Viszont nem csak megengedném, de meg is tanítanám sminkelni, ha kéri, akkor ki is sminkelném eleinte, mivel a kezdők, főleg így fiatalon elég szépen el tudják rontani :D


Amúgy furán van feltéve a kérdés, mintha ez valami kötelező dolog lenne egy bizonyos kortól. Stílusból ítélve azt mondanám, te vagy a gyerek, ami nem baj, nyugodtan feltehetted volna a saját nevedben is a kérdést. :)

2015. aug. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én 15 évesen kezdtem, most vagyok 16. Suliba egyáltalán nem szoktam sminkelni magam. Szempillaspirál, barna/rózsaszín szemceruza vagy tus, néha szájfény, alapozó, púder. Az utolsó kettőt nyáron el szoktam hagyni mert nem viselem el magamon. A legtöbb osztálytársam, barátnőm kb. 7. osztályban kezdett el sminkelni, de engem ekkor ez még egyáltalán nem érdekelt. Szerintem szempillaspirált simán lehet annyi idősen használni, semmi durva nincs benne. Alapozót, púdert vagy BBkrémet meg szerintem igény szerint. Nagyon sokan mondják, hogy ennyi idősen minek mert még sima, üde, hibátlan a lányok bőre....hát ahogy én visszaemlékszem szerintem kb. 14 éves koromban volt a legrondább pattanásos, fénylő bőröm és nagyon sok barátnőmnek szintén....Szóval nem mindenki olyan szerencsés. Ha valakit zavar akkor szerintem nem gond ha próbál rajta segíteni, persze nem csak sminkkel lehet hanem mondjuk bőrgyógyász segítségével, de ez meg már egy másik kérdés. Szemceruzával szerintem csak finoman és amik engem például borzasztóan irritálnak azok az élénk, feltűnő rúzsok. Szó sincs róla, van akinek nagyon jól áll és nagyon szép árnyalatok vannak, de kevesek tudják viselni, kevés lánynak áll jól főleg ilyen fiatalon, de mivel most divat lett (főleg a vörös) szinte boldog-boldogtalan hordja, holott lehet, hogy nem kellene...
2015. aug. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem volt ebből ügy, kb 11 évesen kezdtem el magam sminkelni de akkor csak szempillaspiráloztam és kb 13-14 éves koromtól cicaszem, alapozó, púder, spirál és szemöldökcerka. 15 éves koromban kezdtem el rúzst is használni de azt elég ritkán használom. Iskolába is ugyanúgy mentem, sose szóltak meg max idén de azok meg féltékeny csitrik voltak. :)
2015. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
13 évesen szokták elkezdeni. Előtte felesleges, de ha ez teszi őket boldoggá akkor csinálják nyugodtan :D
2015. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!