Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyen egy szülő már a...

Mit tegyen egy szülő már a gyerek kicsi korától, hogy majd kamasz gyerekei tiszteljék? Mit tanácsoltok szülők, kamaszok?

Figyelt kérdés
2015. aug. 4. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
ne csak szülője légy, hanem a barátja is.
2015. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Azt, h ne azt kivanja, h tiszteljek, hanem azt, h szeressek. A tisztelet jon magatol, ha olyan otthon a legkor, es foleg ha a szulok is tisztelik a gyerekuket.
2015. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Legfontosabb a példamutatás. Hiába várod el, hogy tiszteljen, ha te őt, másokat, a szüleidet nem tiszteled. Lássa, hogy számíthat rád, legyél őszinte.
2015. aug. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
Bármilyen nevelési elveid vannak, legyél hiteles.
2015. aug. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

A tiszteletet nem követelni, hanem kiérdemelni kell.

Jó példa mutatásával, következetességgel, szeretettel.

Azt a szülőt fogja tisztelni a gyereke, aki következetesen szabja a korlátokat, de emellett hajlandó ésszerű kompromisszumokra, partnerként kezeli a gyereket, ennek a mértékét a gyerek kora és az érettségi szintje határozza meg.

Fontosak a beszélgetések, hogy a gyerek ne azt hallja, hogy "mert én azt mondtam" illetve, hogy "amíg az én kenyeremet eszed", hanem ésszerűen el legyen magyarázva a gyereknek, hogy mit miért lehet, és miért nem.

Ezt erkölcsi iránymutatásnak nevezem, többek közt.

Illetve szerintem fontos, hogy önazonos legyen a szülő, ő legyen a jó példa, ne pedig az, aki bort iszik, és vizet prédikál.

Egyébként sem szülő, sem kamasz nem vagyok, de én ezeket értékeltem a szüleimben.

20/L

2015. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

mutass példás

tiszteld a gyermeket

adj neki teret a fejlődésre

adott esetben kérd ki a véleményét

hagyd h döntéseket hozzon a életkorának megfelelően

enged h ö is része legyen a család életének

bánj vele életkorának fejlődésének megfelelően

mindig mond el a döntések hátterét is neki

tartsd tiszteletben a magánügyeit

ne uralkodni akarj rajta hanem segíteni h megtalálja az útját

legyél a barátja a játszó pajtása

képessé kell válnod arra h az ö szintjén lásd a dolgokat

hirtelen ennyi ....

2015. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Szerintem ne tilts meg neki mindent, persze ne legyél túl engedékeny se. Mondd el neki, hogy amit nem szabad csinálni, azt miért nem szabad csinálni, miért nem kaphat meg mindent, amit csak akar. Szóval ne csak azt mondd mindenre, hogy ,,azért nem, mert nem", hanem minden döntésnek, tiltásnak mondd el a hátterét. Hogyha valamit rosszul csinál, akkor mondd el neki, ha rossz fát tesz a tűzre, szidd le. Viszont fontos, hogy ne egyfolytában csak azt hajtogassad, hogy miben rossz, hanem dicsérd is meg, ha valamit jól csinál.


Egy kamasz lány

2015. aug. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Neveljed a gyerekeidet, figyelembe véve azt, hogy tanítani betűből is lehet, nevelni csak példamutatással!

Ha valamit megigérsz, tartsad be, uyanezt követeljed meg tőle/tölük is.

Azonnal büntess, de azonnal jutalmazz is!

Beszélgess vele/velük, magyarázz!

.

Hosszú lenne még a sor, de már ennyiből is kiderül, hogy mindezeket csak akkor tudod megvalósítani, ha a gyerek(ek) érzi(k), SZERETETTEL, EMBERKÉNT kezeled őket.

2015. aug. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nalunk a fix napi es hetirend segit ill a korlatok megszabasa.Fix alvasiido stb

ezen kivul a gyerek bejelenti hova megy kivel es mikor jon haza mobilt midig felveszi ha mi hivjuk

Ha kesik kuld egy uzenetet.

Reszt vesz a csalad eleteben nem segit hanem resze a haztartasnak kicsi kora ota sajat feladata van pl sajat tisztaruha elpakolasa sajat szoba porszivozas rendtartas.

A szulo tiszteli a gyerek maganeletet emailt nem olvassa el nem turkal a cuccai kozott.

A kamaszok nalunk zarat kaptak 16 eves korukba a szobaajtajukra ha igenylik.

A szabalyok mindig allandoak az apa es anya egy frontot alkotva mindig mindenben egy velemenyen van a gyerek fele.

Konfliktusokat a gyerek nelkul beszelnek meg.

Meg nagykamasz korukban is olelgetem oket persze nem nyilvanossan.

Minden kamasz gyerekemnek extra munka extra jutalom jott be.

Pl gyere porszivozd ki a mi halonkat is csereben lennt talalsz egy nagy tal pogacsat amit egyedul megehetsz.

soha nem szidtam oket ha rossz jegyet hoztak megbeszeltuk tanulas sajat erdek javitsanak ha tudnak.

Nem vartam el toluk semmi lehetetlen foleg ha en sem tudtam teljeseiteni pl kituno tanulo elsportolo stb

Minden gyerekemet mindketten elvittuk egy napot dolgozni es segitettek ill lattak milyen az eleted ha tanultal

elmeseltem nekik en mekkora buta liba voltam hog ynem tanultam rogton tovabb es igy felnott fejjel munka mellett kellett ami ugye sokkal nehezebb.

Egy 4 gyerekes anyuka aki mar 3 kamaszkoron tulvan

2015. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

foly

meg egy fontos dolog

wifi pc tablet telefon stb stb nem alanyi jogon jar hanem kivaltsag tisztyeletlenseg es engedetlenseg eseten ha a szabalyokat atlepi ezek megvonasa kivalloan hasznalhato mint buntetesi forma.

Alanyi jogon szallas etel tiszta ruha jar a tobbi mind mind kivaltsag es megvonhato

nagyfiam ment mar egy hetet butatelefonal mert megbeszeles es figyelmeztetes ellenere hajnalig telefonjat nyomkodta

Azota nem fordult elo

2015. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!