Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet-e egy ember életében...

Lehet-e egy ember életében akkora trauma, tartós frusztráció, súlyos gyermekkori élmények stb. , amitől a személy nemcsak viselkedése, személyisége sérül hanem testben is gyermek vagy kamasz marad? Ha igen mi a konkrét megnevezése?

Figyelt kérdés

2015. márc. 29. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen komoly fizikai hatásai nincsenek semmilyen pszichés jelenségnek. A fizikai, testi fejlődési rendellenességek oka soha nem kizárólag pszichológiai eredetű probléma.
2015. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Infantilizmus
2015. márc. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akit én ismerek 13 évesen kapott agyhártyagyulladást. Sajnos nem jött teljesen rendbe. nem lett értelmi fogyatékos, de súlyosan sérült a memóriája, így szinte semmi új dolgot nem tud megtanulni. A testi fejlődősét is visszavetette. 17-18 évesen kezdett serdülni.
2015. márc. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ebben a helyzetben a kiváltó ok maga is egy fizikai betegség, nem pedig egy frusztrált helyzet vagy gyermekkori trauma.
2015. márc. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%
Az egyik ismerősöm nagymamája elvesztette a szüleit még gyermekként. Azóta gyerekruhákba jár és próbál beilleszkedni a fiatalok közé. Igen, sajnos létezik :/
2015. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 2-es köszi, infantilizmus ezt kerestem. Utána is néztem konkrétan itt arról van szó hogy két trauma egyidejü "becsapódása" történik, és 23 éves korig kell, hogy felszabaduljon belőle ez a "görcs" vagyis ez a trauma.23 éves korig nem sikerül behoznia a lemaradását vagyis nem oldódott fel benne, akkor örökre abban az életkorban marad amikor elszenvedte ezeket kellemetlen élményeket. A kérdésemre igazából még mindig nem találtam választ, youtubeon találtam egy videót ami szerint a testi(fizikai) fejlődés továbbfolytatódik, ezen a honlapon pedig azt írja az infantilizmusról, hogy testileg is visszamaradhat az egyén: kislexikon.hu/infantilizmus.html
2015. ápr. 12. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!