Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mennyire gáz, ha...

Szerintetek mennyire gáz, ha 15 éves lány létemre nem merem megkérni anyukámat? Meg fogja engedni? Ti mit szólnátok, ha ilyet kérne a lányotok? (Női ügy)

Figyelt kérdés

2 éve szőrtelenítek,sajnos elég sok szőröm van,viszont a legnagyobb örömömre világos. Más mindig panaszkodik,hogy a 3 naponta borotvál,én meg nézek nagyokat,nekem akkor kezd újranőni,szóval 5-6 napot simán kibír,ha nemérdekel hangulatom van,akkor 7 naposan is felveszek rövidet.

Így aztán rájöttem,hogy ha a gyanta másnak 1 hét minimum,akkor én valószínűleg azzal is jól járnék,mert 2 hétig simán kibírná,meg egy idő után ugye kevesebb is lenne.

Ugye az első 1-2 alkalom alapból is rossz szokott lenni,+ ha még béna is vagyok,az úgy duplán rossz. Szóval arra gondoltam,hogy megkérem szépen anyát,vigyen el az első pár alkalomra kozmetikushoz,hogy megnézzem,mit hogy csinál.

Szemöldököt is szeretnék szedetni,arra már bátorságot gyűjtöttem megkérdezni ( tavaly szeptember óta szeretném,lassan egy éve,igen,egy kicsit nevetséges..),épp most akartam neki megemlíteni,hogy esetleg iskola kezdésre lehetne-e,viszont hogy a gyantázást is megkérdezzem,tuti biztos,hogy nem lesz elég bátorságom! Nem tudok megváltozni,egyszerűen lehetetlen,van olyan,hogy a hűtőből se merek enni,ha nincs itthon,az ilyen dolgokról meg végképp nem merek beszélni vele.

Az egyetlen dolog,amiért rendesen odatettem magam,az a macska ivartalanítása volt,de az is különleges alkalom volt.

Amúgy nagypofájú,dumás vagyok,aki megél a jég hátán is,és minden szembejövő ismeretlennel találnék közös témát,de ez valahogy nagyon nem megy,és szerintem nevetséges. :(

Más az apukájától kér pénzt kozmetikusra,én meg anyukámat nem merem megkérdezni. :(


Vélemény magáról a kérésről? És rólam,meg a nevetséges félelmemről?


Köszi :)


2015. aug. 7. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nyugi. tuti meg fogja engedni anyukád. csak mondd meg neki hogy mit szeretnél és kész. nem olyan nagy ügy ez.
2015. aug. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én megengedném a lányomnak, hogy kozmetikushoz menjen szőrteleníteni. Meg a szemöldökét is kiszedetheti - inkább mint ő elrontsa magának.
2015. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen partner lennék minden ilyen női ügyben. Sőt, nem csak egyszer-egyszer csinálná kozmetikus, hanem választanánk egy neked szimpatikusat, és rendszeresen járhatnál. Nem kéne otthon vesződnöd a ragacsos csíkokkal, meg kitekerni magad, hogy jól sikerüljön hátul is. Ez szerintem alapvető egy bizalmon alapuló anya-lánya kapcsolatban.


De: a félelmed teljesen megértem. Én is azért vagyok most ezen az állásponton, mert félelemben éltem meg a tinédzserkorom édesanyám miatt. Maradi volt, kiszámíthatatlan hangulattal, sokszor fáradt volt és néha agresszív is, sokat kiabált, de teljesen kiszámíthatatlanul. Ha nálad is ez a helyzet, akkor sajnálom, nagyon. De túl kell esni rajta!

Azt, hogy miért félsz vele ezeket a dolgokat megosztani, te tudod pontosan, de szerintem ne hagyd magad elrettenteni. Nagyon jó érzés lesz, ha ápoltnak érzed majd magad, megéri megküzdeni érte! :)


N32

2015. aug. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem maradi,vagyis egy picit igen,de teljes mértékben nem tud elszakadni attól,ami anno náluk volt.Amúgy divatosan,fiatalosan öltözik(színes pólók,stb),ő sem szőrös, néha jár kozmetikushoz szempillát festetni,szemöldököt szedetni,jár fodrászhoz,a lábán festett a körme,használ szemceruzát,szóval abszolút ad magára,de valahogy mégis fucsa... Pl. 1 éve,amikor fürdőruhát nézegettem,akkor próbáltam egyet,és az a kisebb típus volt. Hát erre mondta is,hogy ezt felejtsem el,nézzem már meg hogy néz ki. Az eladónő ugyan nem látta rajtam,de mondta,hogy ezekkel a kisebb típusokkal sincs semmi baj,max. egy kicsit vastagabb csíkban kell szőrteleníteni a bikinivonalat. Erre tök megalázó módon,anyukámból kitört a vélemény,és közölte az eladóval "Nehogy borotválja egy 15 éves lány"

Borzasztó kínosan éreztem magam,főleg,hogy elképzeltem,mekkora patália lesz belőle,ha elmegyünk strandolni,és kiveri a biztosítékot miatta.Aztán végül nem mentem abban az évben strandra(főként nem emiatt,ez csak plusz volt,hogy ne menjek),így nem volt bikinivonal balhé.Idén már strandoltam,nem vette észre,bár szerintem ez azért is volt,mert annyira naiv,hogy azt hiszi,hogy alapból nincs ott semmi.

(Teszem hozzá,gyakran azért nem mentünk strandra,mert neki ki van sebesedve,így nem tud szőrteleníteni,szőrösen pedig nem jön.)

2015. aug. 7. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hát akkor gyanús, hogy az áll a háttérben, hogy nem nagyon akarja tudomásul venni, hogy felnőttél és szükséged lenne ilyesmire. Valószínű attól tart, hogy ezáltal ő öregebbnek tűnik majd.

Nos, nem tudom kapsz-e esetleg zsebpénzt vagy egyéb alkalmakkor ajándékba, mert akkor utánaérdeklődhetsz, hogy a barátnők kihez járnak és kész. Valószínűleg fel sem tűnik majd neki.

2015. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon megértelek, mert annak idején én sem tudtam beszélgetni semmiről anyukámmal, ő ugyan szavakkal mondta, hogy szeretné, ha a barátnőjeként is tekintenék rá, de millió mással ezt teljesen megakadályozta. Valószínű, hogy a bizalmas beszélgetéseket nem is itt kellene kezdenetek, hanem valahol messzebb, el kéne jutnotok oda, hogy ki meritek mondani, hogy már nem vagy olyan kislány, vannak nőies dolgaid, problémáid, és anyukádnak méltányolnia kellene, hogy ezeket vele akarod megbeszélni, és nem a háta mögött intézni. Nincs olyan rokon vagy barát, aki a közeledés elején kicsit közvetíthetne köztetek?
2015. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az én anyám is hasonlóan kerülte az ilyesmi témákat (szex, felvilágosítás, menstruáció, szőrtelenítés), mint a 3-as válaszoló hölgyé. Én is 32 vagyok, úgy látszik a mi generációnk anyukái nem tudtak ezekkel mit kezdeni. Soha nem szőrtelenített, járt kozmetikushoz. Most érdekes módon igen. Érdekes. 5-ös voltam.
2015. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!